دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 34693 + ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله

فراشناخت دقیق‌تر

کد مقاله سال انتشار مقاله انگلیسی ترجمه فارسی
34693 2014 3 صفحه PDF 5 صفحه WORD
خرید مقاله
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.
عنوان انگلیسی
Whither metacognition
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Learning and Individual Differences, Volume 29, January 2014, Pages 120–122

فهرست مطالب ترجمه فارسی
کلمات کلیدی
1.فراشناخت و یادگیری: ارتباط قوی
2.فراشناخت و هوش: رابطه‌ی دقیق
3.بعضی شگفتی‌ها
4.نیاز به بهبود سنجش
5.فراتر از فراشناخت: تصمیم‌گیری و خردپذیری
6.نظرات پایانی
کلمات کلیدی
فراشناخت، تصمیم‌گیری، یادگیری، ارزیابی
کلمات کلیدی انگلیسی
Metacognition; Decision-making; Learning; Assessment.
ترجمه چکیده
از افراد زیادی برای مشارکت در بخش ویژه‌ی LEAID در مورد فراشناخت و یادگیری دعوت کردیم. هدف ما انتشار مقالات تجربی است که به بررسی نقش توانایی‌ها و مهارت‌های فراشناختی در یک مجموعه از محیط‌های یادگیری و تصمیم‌گیری می‌پردازد. کاربردهای خلاقانه‌ی گزارش‌گیری مطالعات و ارزیابی‌های ساختارهای فراشناختی تقویت شدند و تمرکز آن‌ها بر این موارد بود: • روش‌های جدید برای اندازه‌گیری فراشناخت؛ • مطالعات ارزیابی (در یک مجموعه از محیط‌های یادگیری و تصمیم‌گیری)؛ • بررسی‌های اختلاف‌های مستقل در ساختارهای فراشناختی و نقش آن‌ها در یادگیری. مقالات انتخابی برای این بخش بر سه مشکل فهرست شده در بالا تأکید می‌کنند. برای مثال، یک روش جدید برای ارزیابی فراشناخت توسط وینمان، باولار و دی ولف (2014 ) شرح داده شده است که از فایل‌های گزارش جمع‌آوری‌شده در طول کار دانشجویی بر یک وظیفه‌ی کامپیوتری یا وظیفه‌ی اوتر جمع‌آوری شدند، که ارزیابی چهره‌ی آن‌ها نسبت به تست‌های معمولی توانایی‌های شناختی بهتر است. عمل اوتر از دانشجویان می‌خواهد روش مدیریت مناسب یک محیط را برای بقای کلنی حیوانات حل کنند. این عمل از یک عنصر استدلال علمی استفاده می‌کند زیرا استراتژی مؤثر به محاسبه‌ی خروجی هر مداخله بدون اثرات مخل متغیرهای دیگر نیازمند است. از آنجا که تصمیم‌گیری را می‌توان به عنوان پردازش فراشناختی درنظر گرفت، ولش، دلفابرو، بارنز و بگ (2014) یک مقیاس فراشناختی جدید را شرح می‌دهند. در یک عمل نشانه‌گذاری، با تخمین احتمال خروجی مشخص یک بازی کارتی مانند پوکر به ارزیابی میزان تأثیر وجود یک نشانه بر شرکت‌کنندگان می‌پردازند. دو مطالعه‌ی دیگر از روال رتبه‌بندی‌های اطمینان شناخته‌شده به شیوه‌ای نسبتاً جدید استفاده می‌کنند. کلیتمن و کوستا (2014) به شرح مجموعه تمرین‌های جدید یادگیری آماری می‌پردازند که بازخورد گسترده‌ای بر دقت و اعتماد به نفس ارائه می‌کنند. روبرز، کربز و رودرر (2014) رتبه‌بندی‌های اطمینان را برای ارزیابی نظارت فراشناختی با استفاده از درجه‌های تمایز، به عنوان یک مقیاس وابسته به کار می‌گیرند – از جمله اختلاف در رتبه‌بندی‌های اطمینان بین پاسخ‌های نادرست و پاسخ‌هایی که به درستی حل شده‌اند. تمام مقاله‌ها با مسائل اعتبار و درستی به این صورت کار می‌کنند که برای طراحی یک مجموعه‌ی قانونی از ساختارهای فراشناختی مورد مطالعه کار می‌کنند و از یک دیدگاه تفاوت‌های مستقل به این عملیات نزدیک می‌شوند. اما این کار در نهایت ما را به کجا می‌برد؟
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله فراشناخت دقیق‌تر

چکیده انگلیسی

• We invited several experts to contribute to the Special Section on metacognition.• Aim was to cover research on a role of metacognition in decision-making and learning.• The papers selected address new assessments methods and validation studies.

نتیجه گیری انگلیسی

A sample of four studies of metacognition cannot provide a comprehensive coverage of the field. Nevertheless, these studies do address the three issues we wanted to cover and they do illustrate the important role of metacognition in learning, but not necessarily in intelligence. There are outstanding challenges in the area of measurement and it appears that the time is ripe for linking metacognition, the studies of decision making, and probabilistic and scientific thinking.

خرید مقاله
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.