دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 41204 + ترجمه فارسی
ترجمه فارسی عنوان مقاله

تأثیرات ساختارهای سازمانی و سازمان آموزشی بر محاط شغلی و عملکرد سازگارانۀ فردی

عنوان انگلیسی
The Effects of Organizational Structures and Learning Organization on Job Embeddedness and Individual Adaptive Performance ☆
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی ترجمه فارسی
41204 2015 9 صفحه PDF 15 صفحه WORD
دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Procedia Economics and Finance, Volume 23, 2015, Pages 1358–1366

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده 

کلمات مهم

1.مقدمه   

2. بازنگری و مرور متون مربوطه  

3. روش تحقیقات     

1.3. نمونه و روش ها 

2.3. معیارها 

جدول شمارۀ 1: اندازۀ شاخص های تناسب برای معیارها

4.یافته های تحقیقاتی

1.4 تحلیل توصیفی 

جدول شمارۀ 2: میانگین ها، انحراف معیارها و ارتباطات متغیرهای مورد مطالعه

2.4 مدل اندازه گیری 

3.4 مدل معادلۀ ساختاری 

5.نتیجه گیری
ترجمه کلمات کلیدی
ساختار سازمانی - سازمان یادگیرنده - محاط کار - عملکرد تطبیقی فردی
کلمات کلیدی انگلیسی
Organizational structure; learning organization; job embeddedness; individual adaptive performance
ترجمه چکیده
هدف این مطالعات بررسی تأثیرات ساختارهای سازمانی و سازمان آموزشی بر محاط شغلی و عملکرد سازگارانۀ فردی است. مطالعات در متون مختلف نشان می دهند که سازمان آموزشی و ساختارهای سازمانی برای هر دوی افراد و سازمان ها چندین نتایج مطلوب را به ارمغان می آورد. بر طبق آن و در گسترۀ یک چنین مطالعاتی، محاط شغلی و عملکرد سازگار فردی به صورت نتایج مهمی قلمداد می شوند که تصور می شود که تحت تأثیر شرایط سازمانی قرار گرفته اند. در یک چنین مفاهیمی اطلاعات داده ای که از 216 کارمند سازمان های هتل و توسط روش تحقیقی جمع- آوری شدند با استفاده از روش مدلسازی معادلۀ ساختاری مورد تحلیل قرار گرفتند. نتایج مطالعات نشان می دهد که ساختار بنیادی سازمانی برای این بوجود نیامده است که تأثیر مستقیمی بر محاط شغلی و عملکرد سازگاری فردی داشته باشد. علاوه بر آن، ساختار ماشین انگارانۀ سازمان به صورت مثبتی بر محاط شغلی تأثیر می گذارد ولی با اینحال آن تأثیر مستقیمی بر عملکرد سازگاری فردی ندارد. معهذا، سازمان یادگیری به صورت مثبتی بر هر دوی محاط شغلی و عملکرد سازگار فردی تأثیر می گذارد و این سازمان نقش یک میانجی گر یا واسط کامل را در بین روابط ساختار بنیادی سازمانی و عملکرد سازگارانۀ فردی دارد. به علاوه، سازمان آموزشی نقش یک واسط کامل را در بین ساختار ماشین- انگارانۀ سازمان و عملکرد سازگارانۀ فردی دارد.
ترجمه مقدمه
در محیط کاری متغیر کنونی، ساختار سازمانی و سازمان آموزشی نقش محوری را در مدیریت سازمان ها ایفا می کنند. ساختارهای سازمانی به علت اهمیت تأثیرشان بر عملیات ها و تحقق اهداف به صورت جزء مهمی از سازمان ها به حساب می آیند (کانر و داگلاس 2005، آرم استرانگ و رشید 2013). هرچند به علت جهانی سازی، تغییرات سریع و نیروی کاری متنوع، این سازمان های آموزشی به عامل مهمی برای سازمان ها تبدیل شده اند تا سود خوبی را برای آنها ایجاد کنند. به بیان دیگر سازمان های آموزشی بعنوان یک فرآیند مهم و کلیدی محسوب می شوند که به موفقیت سازمان ها کمک می کنند (ونگ و اِلینگر 2008 ؛ کورادو 2006). در نتیجه هر دو ساختارهای سازمانی و سازمان های آموزشی بعنوان روش های منحصر به فردی محسوب می شوند که به صورت مستقیم بر سازمان ها و عملکرد فردی تأثیر می- گذارند. به علاوه ساختارهای سازمانی و سازمان های آموزشی بر نگرش ها و رفتارهای فردی چندین تأثیر دارند مانند رضایت شغلی، تعهد سازمانی، انگیزه، میزان فشار روحی و قصد تغییر و دگرگونی. (نیام 2001، گارگ و کریشنان 2003، اِگان و همکاران 2004، تِسِنگ 2010). همچنین بر طبق آن می توان گفت که ممکن است که ساختارهای سازمانی و سازمان های آموزشی نتایج خوب و بدی را برای هر دوی سازمان ها و افراد دربر داشته باشند. بنابراین بعضی از نتایج ساختارهای سازمانی و سازمان های آموزشی در این مطالعه مورد بررسی قرار گرفته اند. در نتیجه مفاهیم محاط شغلی و عملکرد سازگاری فردی به صورت گستره ای از نتایج این متغیرها مورد ارزیابی قرار گرفته اند. این مطالعه در نظر دارد تا در یک چنین مفاهیمی تأثیرات ساختارهای سازمانی و سازمان های آموزشی را بر محاط شغلی و عملکرد سازگاری فردی بررسی کند.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله تأثیرات ساختارهای سازمانی و سازمان آموزشی بر محاط شغلی و عملکرد سازگارانۀ فردی

چکیده انگلیسی

This study aims to investigate the effects of organizational structures and learning organization on job embeddedness and individual adaptive performance. In literature, studies suggest that learning organization and organizational structures bring about some desirable outputs for both individuals and organizations. Accordingly, within the scope of the study, job embeddedness and individual adaptive performance are considered as important consequences which have been thought to be affected by the organizational conditions. In this context, the data which were collected from 216 employees of hotel establishments by the survey method were analyzed using the structural equation modelling technique. The results of the study indicate that organic organization structure has been found to have no direct effect on job embeddedness and individual adaptive performance. In addition to this, mechanistic organization structure affects job embeddedness positively, while it has no direct effect on individual adaptive performance. However, learning organization affects both job embeddedness and individual adaptive performance positively and learning organization has a fully mediator role in the relationships between organic organization structure and job embeddedness. It also has a fully mediator role in the relationships between organic organization structure and individual adaptive performance. Moreover, learning organization has a fully mediator role between mechanistic organization structure and individual adaptive performance.

دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.