دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 42629 + ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله

اخلاق کسب و کار برای دانشجویان مدیریت

کد مقاله سال انتشار مقاله انگلیسی ترجمه فارسی
42629 2014 5 صفحه PDF 8 صفحه WORD
خرید مقاله
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.
عنوان انگلیسی
Business Ethics for Students of Management ☆
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Procedia - Social and Behavioral Sciences, Volume 109, 8 January 2014, Pages 875–879

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

کلمات کلیدی 

1. مقدمه

2. نظام نامه های اخلاقي در جهان کسب و کار جهانی 

3. موضوع اخلاق کسب و کار در FIM UHK  

3.1. چارچوبی برای حل و فصل مشکلات اخلاقی 

3.2. تجربه با دانشجویان بین المللی

4. نتیجه گیری
کلمات کلیدی
اخلاق کسب و کار - تنوع فرهنگی - کد رفتاری - حل مشکلات اخلاقی
کلمات کلیدی انگلیسی
business ethics; cultural diversity; code of conduct; solving ethical problems
ترجمه چکیده
اخلاق کسب و کار به بخش مهمی از برنامه درسی در دانشکده انفورماتیک و مدیریت، دانشگاه هاردک کارلوف در جمهوری چک تبدیل شده است. این مقاله در مورد تجربه آموزش دانشجویان چک و دانشجویان بین المللی بحث می کند و موضوعات اساسی مانند تنوع فرهنگی، رویکردهای اخلاقی مختلف و الزامات اخلاقی در کشورهای مختلف را که عمیقا کسب و کار بین المللی را تحت تاثیر قرار می دهند فهرست می کند. در کلاسها مشکلات اخلاقی بر اساس چارچوبی برای حل و فصل مشکلات اخلاقی حل شده و شرایط مدل استفاده می شوند. مشکلاتی مانند اخلاق در مقابل سود، مفهوم مسئولیت پذیری؛ نظام نامه اخلاقي دانشگاه هاردک کارلوف و غیره نیز در این مقاله مورد بحث قرار می گیرند.
ترجمه مقدمه
اخلاق کسب و کار به دانشجویان مطالعات غیر انسانی در دانشکده انفورماتیک و مدیریت (FIM)، دانشگاه هاردک کارلوف (UHK) در جمهوری چک بیش از ده سال تدریس شده است. همچنین از سال 2012 به دانشجویان بین المللی هم که در FIM تحصیل می کنند ارائه شده است. امروزه این مقوله به بخش مهمی از برنامه درسی در FIM-دانشکده ای که بیشتر مطالعات غیر انسانی را ارائه می کند-تبدیل شده است. در این نوع مطالعات معمولا با کمبود موارد انسانی مواجه هستیم که ممکن است باعث عدم تعادل خاص در آموزش دانشجو و تصمیم گیری آینده انها شود. از جمله این موارد موضوع اخلاق کسب و کار در طرحهای مطالعاتی FIM UHK بود، بنابراین این تصمیمات مهم هستند و باید در روند فعلی کسب و کار در نظر گرفته شوند که در حال حاضر به مقوله ای کاملا جهانی تبدیل شده است. کسب و کار جهانی حداقل نیازمند درک پایه مسائل اخلاقی کسب و کار فعلی است. هرچند تصمیم گیری درمورد آنچه که باید به دانشجویان مطالعات غیر انسانی در کلاس های درس اخلاق کسب و کار تدریس شود چندان ساده نیست. مثلا مساله نسبت بین نظریه اخلاقی و آموزش عملی وجود دارد. بدیهی است که مفهوم اخلاقی شامل هر دو جنبه نظری و عملی است. اخلاق رشته علمی اصولی است که اصول اخلاقی را علاوه بر هنجارها، ارزش ها، قوانین و غیره با جهت یابی فعالیتهای انسانی پیشنهاد می کند. تفکر اخلاقی تمایلات فرد را شکل می دهد، فرد را به انجام وظایفش وادار می کند، اهداف را براورده می کند و آرمانها را تحقق می بخشد. در واقع این مقوله حتی ممکن است از انجام اقدامات غیر اخلاقی و یا تصمیم گیری اخلاقی غیرقابل قبول فرد جلوگیری کند. با این حال همیشه در مورد چگونگی و چیستی اعمال ابهام وجود دارد. آرمانها و الزامات اعمال درست، کافی و مناسب وجود دارند. از سوی دیگر همیشه باید واقعیت زندگی واقعی بشر و اقدامات وی را در نظر بگیریم. حتی دانشجویان مطالعات غیر انسانی نیز باید از حواشی نظریه اخلاقی آگاه باشند.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله اخلاق کسب و کار برای دانشجویان مدیریت

چکیده انگلیسی

Business Ethics has become an important part of syllabi at the Faculty of Informatics and Management, University of Hradec Kralove, the Czech Republic. This contribution discusses the experience with teaching both Czech and international students and lists basic topics like cultural diversity, various ethical approaches and moral requirements in different countries, which deeply influence international business. In classes, ethical problems are solved based on the Framework for Resolving Ethical Problems and model situations are used. Problems like ethics versus profit, the concept of responsibility; the University of Hradec Kralove Code of Conduct, etc. are also discussed in this contribution.

خرید مقاله
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.