دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 43283 + ترجمه فارسی
ترجمه فارسی عنوان مقاله

بهترین روش های مدیریت پروژه در پیاده سازی یک سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001

عنوان انگلیسی
Best Project Management Practices in the Implementation of an ISO 9001 Quality Management System ☆
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی ترجمه فارسی
43283 2015 9 صفحه PDF 14 صفحه WORD
دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Procedia - Social and Behavioral Sciences, Volume 194, 2 July 2015, Pages 192–200

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

کلمات کلیدی

1.مقدمه

2 . نظریه

3 . روش

جدول  1 مرور  اجمالی سازمان های شرکت کننده در تحقیق، طبقه بندی آنها بر اساس NACE ( نام گذاری فعالیت های اقتصادی - طبقه بندی آماری اروپا از فعالیت های اقتصادی)، سال صدور گواهینامه و تعداد کارکنان. 

شکل 1: درک شرکت کنندگان نسبت به زمان لازم برای اجرای سیستم در مقایسه با زمان برنامه ریزی شده 

جدول 2 به سوالات بسته مربوط به درجه برنامه ریزی که در اجرای ISO 9001 اعمال شده پاسخ دهید. سوالات بسته اظهارات می باشند و شرکت کنندگان می توانند موافقت، مخالفت یا خنثی را انتخاب کنند.  

شکل 2: مرور  ابزارها و تکنیک های مربوط به مدیریت پروژه که در پیاده سازی مورد استفاده قرار گرفته اند. شرکت کنندگان می توانند یک یا چند ابزار را انتخاب کنند. محور y نشان دهنده تعداد دفعاتی است که یک ابزار خاص انتخاب شده است.  

4 . نتایج

5 . بحث و نتیجه گیری
ترجمه کلمات کلیدی
ISO 9001 - پیاده سازی - برنامه ریزی پروژه - عوامل کلیدی موفقیت - هزینه های داخلی
کلمات کلیدی انگلیسی
ISO 9001; implementation; project planning; key success factors; internal cost
ترجمه چکیده
پیاده سازی سیستم های مدیریت کیفیت ISO 9001 در 21 سازمان از طریق مصاحبه های نیمه ساختاریفته با مدیران کیفیت مربوطه مورد بررسی قرار گرفته است. به نظر می رسد به طور کلی سازمان به پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت به عنوان یک پروژه می نگرد و از ابزار های استاندارد مدیریت پروژه ، البته در گستره هایی متفاوت و به روش های مختلف استفاده می کند. تعهد و مشارکت مستقیم مدیریت، و همچنین مشارکت مستقیم کارکنان، و آمادگی خوب و تنظیم هدف یک عامل کلیدی برای پیاده سازی موفق این سیستم می باشد. می توان نتیجه گرفت که سازمان هایی که برای هزینه های اجرایی داخلی خود برنامه ریزی می نمایند ، یعنی هزینه مشارکت مستقیم کارکنان، که احتمالا سیستم های مدیریت کیفیت را در مورد زمان انتظار می رود، اجرا می نمایند - زمان اجرای آنها برای سازمان هایی که به این هزینه داخلی نگاه نمی نمایند ، کوتاه تر است.
ترجمه مقدمه
مدیریت کیفیت و مدیریت پروژه رشته هایی مرتبط می باشند. مدیریت پروژه به مدت طولانی با اصطلاح سازمان موقت مرتبط شده است، در حالیکه مدیریت کیفیت با اصطلاح "سازمان دائمی" مرتبط می باشد. با این حال، مدیریت پروژه به عنوان یک رشته با جهت گیری به سمت مدیریت سازمان های دائمی کامل شده است. این جهت گیری نشان دهنده سازمانی مدرن می باشد که برای مشتریانش از طریق پروژه ها ارزش به ارمغان می آورد و تصمیم گرفته است تا فعالیت های خود را با شروع، اجرای و تحویل پروژه ها سازماندهی نماید. این روند به وسیله محیط کسب و کار و بازارها هدایت می شود، بازارهایی که خواستار آن می باشند که سازمان ها به طور فزاینده ای پاسخگو و پویا باشند. کامل شدن مدیریت پروژه در حال بالا رفتن است. پالس PMI حرفه ای در سال 2012 گزارش داده است که 20 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی جهانی سالانه متخصصان و مدیران پروژه، سازمان های خود دارای مدیریت پروژه کامل در کل توصیف نموده اند. این عدد در سال 2006 11٪ بوده است (PMI 2012) . این مشاهدات مطابق با بررسی بزرگ دیگری که از سوی PWC، که نظرسنجی جهانی در مورد وضعیت مدیریت پروژه می باشد است و در آن بیش از 62٪ شرکت ها در بررسی 2012 در سطح 4 یا 5 سطح مقیاس بلوغ کار می نمودند. این رقم در سال 2004 21.9 درصد بود ه است . (Clack، Fass، Graeber، Honan and Ready، 2012). گزارش PMI همبستگی روشن بین سطوح بلوغ بالاتر و تحویل به موقع و مطابق با بودجه در پروژه ها را نشان می دهد (PMI، 2012 ). افزایش بلوغ مدیریت پروژه یک روند مشخص را نشان می دهد. سازمان ها روشهای فرآیندی را در عملیات های خود اعمال می کنند، به عبارت دیگر، آنها از مدیریت کیفیت در مدیریت پروژه استفاده می نمایند. سازمان ها به طور فزاینده ای اعمال مدیریت پروژه خود را در تمام یا بیشتر تشکیلات خود استاندارد می نمایند (PMI، 2012). یکی از جنبه های این هم افزایی، روشی است که سازمان مدیریت کیفیت را عملیات های خود پیاده می سازد. به عنوان بخشی از یک پروژه پژوهشی، درک کارکنان سازمان های دارای گواهینامه ایزو 9001 در رابطه با سیستم های مدیریت کیفیت در سازمان های خود، نحوه سازماندهی سیستم های مدیریت کیفیت ایزو 9001 مورد ارزیابی قرار گرفته است. هدف این مقاله، روشن نمودن پیاده سازی به عنوان یک پروژه و شیوه های مدیریت پروژه ای است که در اجرای سیستم های مدیریت کیفیت ISO 9001 اعمال می شود.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله بهترین روش های مدیریت پروژه در پیاده سازی  یک سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001

چکیده انگلیسی

The implementation of ISO 9001 quality management systems in 21 organizations was studied through semi-structured interviews with the respective quality managers. In general, the organizations seem to look at the implementation of a quality management system as a project and they employ standard project management tools, albeit to a different extent and in different ways. The commitment and direct participation of management was a key factor for a successful implementation, as well as direct participation of the employees, and good preparation and goal setting. It can be concluded that organizations that planned for their internal cost of implementation, that is the cost of direct participation of the employees, were likely to implement their quality management systems in the time they expected—and their time of implementation was shorter than for organizations that didn’t look at this internal cost.

دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.