دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 43549 + ترجمه فارسی
ترجمه فارسی عنوان مقاله

تجزیه و تحلیل نقش استرس شغلی در حضور علائم اسکلتی عضلانی مرتبط با عوامل ارگونومیک

عنوان انگلیسی
Analysis of the Role of Job Stress in the Presence of Musculoskeletal Symptoms, Related with Ergonomic Factors ☆
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی ترجمه فارسی
43549 2015 7 صفحه PDF 10 صفحه WORD
دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Procedia Manufacturing, Volume 3, 2015, Pages 4964–4970

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

کلمات کلیدی

1. مقدمه

2. روش

2.1 شركت كنندگان

2.2 ابزار

3. نتایج

3.1 خصوصیات شرکت کنندگان

جدول 1. توصیف کننده های شرکت کنندگان

3.2 وابستگی ها (رابطه ها) با علائم اسکلتی عضلانی

جدول 2. توزیع استرس شغلی در نمونه.

جدول 3. در این تجزیه و تحلیل گنجانده نشده است، زیرا به طور انحصاری از مردان تشکیل شده است (جدول 3).

جدول 4. توزیع علائم اسکلتی عضلانی در گروه ها.

جدول 5. ارتباط استرس شغلی و علائم اسکلتی عضلانی.

جدول 6. مدل رگرسیون لجستیک دوتایی برای علائم اسکلتی عضلانی. 

4. نتیجه گیری
ترجمه کلمات کلیدی
ارگونومی - استرس شغلی - علایم اسکلتی عضلانی
کلمات کلیدی انگلیسی
Ergonomics; Job stress; Musculoskeletal symtoms
ترجمه چکیده
امروزه بسیاری از مطالعات به نقش شرایط ارگونومی و روانی اجتماعی در توسعه مشکلات بهداشتی مختلف در کارگران اشاره کرده اند. یکی از مشکلات اصلی در محل کار، ناراحتی عضلانی اسکلتی است که اگر حذف نشود می تواند منجر به اختلالات ترومای تجمعی شود. شواهد تئوری نشان می دهد که سازمان کار می تواند بر توسعه این مشکلات تأثیر بگذارد [1]. هدف از این مقاله ارائه یک تحلیل مقایسه ای از چهار مطالعه است که در آن حضور استرس شغلی با گزارش ناراحتی عضلانی اسکلتی مرتبط است و همچنین شرایط ارگونومی در محل کار که در آن به عنوان عوامل مداخله شناخته می شود. مطالعه مقطعی، مقايسه ای با 649 کارگر از چهار شرکت انجام شد. ابزار مورد استفاده عبارت بودند از: 1) پرسشنامه نورديک استاندارد شده بر روي علائم اسکلتي عضلاني Kourinka؛ 2) نسخه کوتاه پرسشنامه محتوای شغلی با 27 مورد؛ و 3) لیست ارزیابی ارگونومیک، به منظور تعیین خطرات به بخش های بالا و پایین. در چهار مطالعه رابطه بین حضور استرس شغلی و گزارشات علائم اسکلتی عضلانی یافت شد. در حالی که یک الگوی مشابه در رابطه با این رابطه یافت نشد، اما تغییرات در هر گروه مشاهده گردید. این تغییرات تحت تأثیر جنسیت و عوامل ارگونومی قرار گرفتند. نتایج مطالعه با یافته های لین، چن و لو [2] سازگار است که نشان می دهند که زنان در مقایسه با مردان دارای شیوع بیشتر اختلالات عضلانی اسکلتی در تمام مناطق بدن هستند. همبستگی با مطالعه Solidaki، Chatzi، Bitsios، Markatzi، Plana، Castro et al [3] وجود دارد، زیرا در هر دو ناراحتی عضلانی اسکلتی در مناطق مختلف بدن مربوط به عوامل روان شناختی گزارش شده است. ما نتیجه گرفتیم که طراحی مشاغل در صنایع نه تنها آسیب اسکلتی عضلانی را به دلیل شرایط نامناسب ارگونومیک ایجاد می کند، بلکه باعث ایجاد تنش در میان کارگران می شود که باعث افزایش علائم اسکلتی عضلانی می شود.
ترجمه مقدمه
به طور کامل نشان داده شده است که عوامل سازمانی در محیط کاری بر نیازهای ارگونومی تاثیر می گذارند و به طور همزمان به عنوان عوامل استرسزا عمل می کنند. این شرایط باعث اختلالات مربوط به استرس از جمله اختلالات اسکلتی عضلانی می شود [4]. شواهد علمی وجود دارد که عوامل دیگری وجود دارند که سبب ایجاد یا افزایش علائم و مشکلات اسکلتی عضلانی می شوند. Coenen، Kingma، Boot، Twisk، Bongers و Van Dieen [5] تجزیه و تحلیل مطالعات اپیدمیولوژیک را انجام دادند که نشان می دهد تقسیمی از عوامل خطر شامل: عوامل فردی، عوامل کار فیزیکی (ارگونومی) و عوامل روان شناختی (برای مثال استرس شغلی، حمایت اجتماعی و رضایت شغلی) وجود دارند که به درک کمردرد که یکی از مشکلات اسکلتی عضلانی است که باعث ناتوانی بیشتر می شود کمک کرده است. در میان این عوامل روانشناختی، استرس شغلی نشان می دهد که ارتباط بیشتری با اختلالات اسکلتی عضلانی دارد که با عمق بیشتری مورد مطالعه قرار گرفته است. برای درک این رابطه، مهم است که نقش سازمان کار را در نظر بگیریم. Carayon، Smith و Haims [1] به دو اثر ممکن از سازمان کار در ایجاد خطرات اشاره می کنند. اولا بسیاری از عوامل سازمانی با واکنش های استرس مرتبط بوده اند و دوم، سازمان می تواند عوامل ارگونومیک مانند موقعیت، تکرار و حرکات را که به عنوان عوامل خطر برای اختلالات اسکلتی عضلانی شناخته شده اند، تحت تأثیر قرار دهد. سازمان کار می تواند a) ماهیت، b) نیرو و c) زمان قرار گرفتن در معرض عوامل خطر ارگونومی را با تعیین این که چگونه می توان با تعیین سطوح تولید و تعریف ساختار پرداخت کار را انجام داد تعریف نماید. هدف از این مقاله ارائه یک تحلیل مقایسه ای از چهار مطالعه است که در آن حضور استرس شغلی با گزارش ناراحتی عضلانی اسکلتی مرتبط بوده است و علاوه بر آن بررسی شرایط ارگونومی در محل کار که در آن به عنوان عامل واسطه شناخته می شود.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله تجزیه و تحلیل نقش استرس شغلی در حضور علائم اسکلتی عضلانی مرتبط با عوامل ارگونومیک

چکیده انگلیسی

Today, many studies have pointed to the role of both, ergonomic and psychosocial conditions in the development of various health problems in workers. One of the main problems encountered in the workplace is the musculoskeletal discomfort, which if not are removed can lead to cumulative trauma disorders. The theoretical evidence suggests that work organization can influence the development of these problems [1]. The aim of this paper is to present a comparative analysis of four studies, in which the presence of job stress with reports of musculoskeletal discomfort was related, additionally, the ergonomic conditions in the workplace where considered as a mediator factor. A cross-sectional study, comparative with 649 workers from four companies was conducted. The instruments used were: 1) Standardized Nordic Questionnaire on musculoskeletal symptoms of Kourinka; 2) The short version of the Job Content Questionnaire, with 27 items; and 3) List of ergonomic evaluation, in order to determine the risks to the upper and lower segments. In the four studies a relationship between the presence of job stress and reports of musculoskeletal symptoms was found. While a similar pattern on the strength of the relationship was not found, but variations in each group. These variations were influenced by gender and the ergonomic factors to which the subjects are exposed. The study results are consistent with findings of Lin, Chen and Lu [2], which indicate that females have a higher prevalence of skeletal muscle discomfort in all body areas compared to men. There is also consistency with the study by Solidaki, Chatzi, Bitsios, Markatzi, Plana, Castro, et al, [3], since in both subjects skeletal muscle discomfort in various body areas related to psychosocial factors was reported. We conclude that the design of jobs in industries not only generates musculoskeletal injury due to inadequate ergonomic conditions, but also influences the presence of stress among workers, which increases the presence of musculoskeletal symptoms.

دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.