دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 45266 + ترجمه فارسی
ترجمه فارسی عنوان مقاله

خدمات اکوسیستم فرهنگی و رشد اقتصادی: میراث جهانی و تلاش های اولیه در گردشگری در آلبانیا

عنوان انگلیسی
Cultural ecosystem services and economic development: World Heritage and early efforts at tourism in Albania
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی ترجمه فارسی
45266 2014 8 صفحه PDF 21 صفحه WORD
دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Ecosystem Services, Volume 10, December 2014, Pages 164–171

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

کلمات کلیدی

1.مقدمه

نقشه 1: مناطق حفاظت شده و عشرتکده های گفتگو در آلبانیا

2.بنا های میراث فرهنگی جهانی یونسکو آلبانیا

3.گردشگری فرهنگی و رشد اقتصادی

4.روش های نظرسنجی

5.نتایج

1.5. مشخصات بازدیدکننده: زبان انتخابی، کشور اصلی، ملیت

2.5 مسافران تفریحی به آلبانیا 

3.5 طول سفر، مقصد و محل سکونت

4.5 ویژگی های بازدیدی از آلبانیا با انگیزه تفریح

جدول 1. رتبه بندی هتل (مقیاس 5 درجه ای لیکرت، 5 بسیار بالا، 3 خنثی، 1 بسیار پایین)

جدول 2. محبوب ترین فعالیت ها (410%)

5.5اهمیت و کیفیت فرهنگ و طبیعت آلبانیا برای بازدیدکنندگان

6.5 تقسیم بندی بازار: گردشگران فرهنگی در برابر گردشگران تفریحی

جدول 3. ویژگی های بیشترین و کمترین اهمیت و کیفیت (مقیاس 5 درجه ای لیکرت)

7.5 مخارج سفر

8.5 حساسیت به تغییرات در مخارج سفر یا ویژگی های تجربه گردشگری

جدول 4. مخارج سفر (یورو)

جدول 5. فرصت اقتصادی (یورو)

9.5 خلاصه مطالعه ای از بازدیدکنندگان تفریحی به آلبانیا

6.نظرات جمع بندی
ترجمه کلمات کلیدی
گردشگری - آلبانی - میراث جهانی - فرهنگ - توسعه اقتصادی
کلمات کلیدی انگلیسی
Tourism; Albania; World Heritage; Culture; Economic development
ترجمه چکیده
آلبانیا در تلاش های بازاریابی خود، فعالانه بناهای میراث جهانی خود و سایر ویژگی های میراث فرهنگی خود را از جمله غذا و آشامیدنی های محلی، رقص، پرده های نقش دار و حتی عصر کمونیسم خود را ارتقاء بخشیده است. اطلاعات بهتر در مورد بخش گردشگری نوخاسته بخصوص با در نظر گرفتن پتانسیل بالای آلبانیا در پرورش و دستیابی به ارزش خدمات اکوسیستم فرهنگی، می تواند به این کشور کمک کند تا نسبت به اهداف رشد اقتصادی خود مدیریت بهتری داشته باشد. در این مقاله، نتایجی از نظرسنجی بازدیدکنندگان بین المللی در فرودگاه بین المللی مادر ترزا، تاکیدی بر روی الگوهای مخارج، فعالیت ها، سنجش بازدیدکنندگان از بازدید خود با توجه ای کانونی بر روی گردشگری فرهنگی و طبیعی گزارش شده است. برای مثال، میانگین تمایل به پرداخت هزینه سفر به آلبانیا در شرایط تجربی کنونی بیشتر از 410 یورو است. به طور میانگین می توان گفت پاسخ دهندگان تمایل به پرداخت بیش از 95 یورو به دولت آلبانیا در سرمایه گذاری در خدمات اکوسیستم فرهنگی و طبیعی آلبانیا داشته اند. این امر بطور بالقوه حدود 95 میلیون یورو هر ساله برای سرمایه گذاری در میراث طبیعی و فرهنگی آلبانیا یا 42 میلیون یورو برای فرهنگ و 53 میلیون یورو برای طبیعت اختصاص می دهد. این نتایج اشاره به ابتدایی ترین مرحله رشد گردشگری دارد و ممکن است راهبردهایی را جهت معرفی مخاطبان بین المللی به آلبانیا از طریق کنفرانس ها یا سایر سفرهای تجاری روشن سازند.
ترجمه مقدمه
آلابانیا، به موجب موقعیت ساحلی، واقع شدن درجنوب اروپا و تاریخچه منحصر بفرد و با قدمت آن که به آن عشق مدیترانه جدید می گویند(صنعت گردشگری آلبانیا،2013) دارای پتانسیل بالایی به عنوان مقصد گردشگری طبیعت محور و فرهنگی است. تاریخچه قرن بیستم آلبانیا نسبت به تاریخچه قرن 21 آن از شافیت و آزادی کمتری برخوردار بوده است. خط مرزی بازاریابی قدیمی این کشور که به آن آخرین راز می گویند(وزارت گردشگری آلبانیا،2005 الف؛ 2005ب) همچون نقش سابق خود به عنوان مقصد گردشگری در اطلاعات موجود در بخش گردشگری بکار می رود. در نتیجه در حال حاضر اطلاعات جمع آوری شده نظام مند بسیار کمی در مورد بازدیدکنندگان آلبانیا وجود دارد. جمع آوری اطلاعات گردشگری آلبانیا از طریق حجم بالای تاجرانی که روزانه از طریق خشکی، بازدیدکنندگانی که روزانه از طریق دریا و ساکنان و غیر ساکنانی که از طریق زمینی و هوایی وارد این کشور می شوند، تبدیل به امری پیچیده شده است. آندونی(2007) و بوردونی(2007) موضوعات خاص هر یک از منابع داده های موجود را گزارش می کنند. مقاله 2007 در روزنامه اکونومیسم تصویر کاملی از چالش های داده هایی می دهد که شامل بخش گردشگری در آلبانیا است. روزنامه اکونومیسم(31 جولای 2007) بر اساس داده های سازمان گردشگری جهانی (WTO) (که توسط این کشور به سازمان گردشگری جهانی ارائه شده است) گزارش کرده است که گردشگران بین المللی آلبانیا در هر بازدید خود بطور میانگین 17500 دلار خرج کرده اند که این امر آلبانیا را به عنوان پیشرو جهانی قرار می دهد که در آن سطح مخارج بازدیدکننده 3.5 برابر بیشتر از مولدوا است که در دومین مکان قرار دارد(هالیدی مانی،2007). واضح است که این امر نمی تواند واقعیت داشته باشد و براساس بررسی های بیشتر ممکن است به این حقیقت دست یافت که این امر به موجب ترکیب نادرست مجموعه داده ها است(آندونی،2007). آندونی(2007) برخلاف اینکه تعریف جامع تری از گردشگران و مخارج گردشگری در نظر می گیرد، برای هر بازدیدکننده در دوره یکسان 1161 دلار محاسبه می کند. آلبانیا علاوه بر میراث طبیعی خود، فعالانه بناهای میراث جهانی خود و دیگر ویژگی های میراث فرهنگی خود را ارتقاء می دهد از جمله غذا و آشامیدنی های محلی، رقصیدن، پرده های نقش دار و حتی عصر کمونیسم(وزارت گردشگری آلبانیا،2013)(به نقشه 1 مراجعه کنید، رکاسویکس،2006). سنجش اکوسیستم هزاره(MEA یا MA) خدمات اکوسیستم فرهنگی را اینگونه تعریف می کند:« مزایای غیرمادی که افراد از طریق غنی سازی معنوی، رشد شناختی، تامل، تفریح و تجربه های زیبایی شناختی از اکوسیستم ها بدست می آورند» (MEA، سنجش اکوسیستم هزاره،2003 ص 58). خدمات اکوسیستم فرهنگی شامل ارزش های تاریخی و معنوی و نمادین، تحقیق علمی، تجربه های آموزشی و تفریحی است(سنجش اکوسیست هزاره(MA)،2003). بناهای یونسکو آلبانیا عمدتا در معیارهای فرهنگی سوم یا پنجم در کنوانسیون میراث جهانی فهرست شده اند که عبارتند از: تحمل شهادتی استثنایی یا بی نظیر در یک سنت فرهنگی یا در یک تمدن که هنوز موجود است یا از بین رفته است، نمونه ای برجسته از نوعی ساختمان، مجموعه فناوری یا معماری یا چشم اندازی که نشان دهنده دوران یا دوران های قابل توجه در تاریخ بشر است(مرکز میراث جهانی یونسکو-آلبانیا،2013الف؛ 2013ب). در نتیجه، بناهای یونسکو آلبانیا را می توان به عنوان پرورش خدمات اکوسیستم فرهنگی بازدیدکنندگان و افراد آلبانیایی در نظر گرفت.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله خدمات اکوسیستم فرهنگی و رشد اقتصادی: میراث جهانی و تلاش های اولیه در گردشگری در آلبانیا

چکیده انگلیسی

Albania actively promotes its World Heritage sites and other attributes of its cultural heritage, including local food and beverages, dance, tapestries and even its communist era, in its marketing efforts. Better information about the emergent tourism sector, particularly with regard to Albania׳s abundant potential in nurturing and capturing the value of its cultural ecosystem services, could help the country to better manage toward its economic development objectives. In this paper, results of a survey of international visitors to Mother Theresa International Airport, highlighting their expenditure patterns, activities, their assessment of their visit with a particular focus on natural and cultural tourism are reported. For example, the average additional willingness to pay to travel to Albania under current experiential conditions is €410. On average, respondents were willing to pay an additional €95 to the Albanian government to invest in Albanian natural and cultural ecosystem services. This potentially translates into an estimated €95 million per year to invest in Albania׳s cultural and natural heritage, or €42 million for culture and €53 million for nature. The results point to the very young stage of tourism development and may illuminate strategies to introduce international audiences to Albania through conferences or other business oriented travel.

دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.