دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 46963 + ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله

بررسی مقایسه ای هوش هیجانی، سلامت روانشناختی و رضایت از زندگی دانش آموزان نیمه وقت و تمام وقت، در عصر تکنولوژی جدید

کد مقاله سال انتشار مقاله انگلیسی ترجمه فارسی
46963 2015 9 صفحه PDF 11 صفحه WORD
خرید مقاله
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.
عنوان انگلیسی
Comparative Study of Part-time and Full-time Students’ Emotional Intelligence, Psychological Well-being and Life Satisfactions in the Era of New Technology ☆
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Procedia - Social and Behavioral Sciences, Volume 170, 27 January 2015, Pages 234–242

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

کلمات کلیدی 

1.مقدمه

2- مروری بر مقالات

2-1-هوش هیجانی

2-2- سلامت روانی

2-3- رضایت از زندگی

3- بیان مساله

4- اهداف پژوهش

5- روش 

6- یافته ها

جدول 1: آزمون t مستقل بین پیشرفت تحصیلی و روش یادگیری

جدول 2: آزمون t مستقل بین هوش هیجانی و شیوه یادگیری

جدول 3: آزمون t مستقل بین سلامت روان شناختی و روش یادگیری

جدول 4: آزمون t مستقل بین رضایت از زندگی و نحوه یادگیری

7- بحث و نتیجه گیری
کلمات کلیدی
سلامت روانی - هوش هیجانی - رضایت از زندگی - محیط یادگیری
کلمات کلیدی انگلیسی
Psychological well-being; emotional intelligence; life satisfaction; learning environment
ترجمه چکیده
بسیاری از دانش آموزانی که در برنامه های یادگیری راه دور ثبت نام کرده اند ادعا می کنند که هنگام تکمیل تکالیف خود، استرس، عملکرد ضعیف و مشکلاتی هنگام مطالعه و کار، احساس می کنند. این مطالعه هوش هیجانی، سلامت روانشناختی و رضایت از زندگی دانش آموزان مبتنی بر یادگیری از راه دور نیمه وقت و دانش اموزان تمام وقت را مقایسه می کند. این مطالعه یک روش تحقیقاتی شامل 67 دانش آموز را بکار گرفته است. يافته ها نشان داد که بين هوش هیجانی دانش آموزان تمام وقت و نيمه وقت اختلاف معنی داری وجود دارد. با این حال، تفاوت معناداری در سلامت روانشناختی و رضایت از زندگی بین دو گروه دانش اموزان وجود نداشت. پیامدها و توصیه هایی بر این اساس بحث می شود.
ترجمه مقدمه
با رشد سریع فن آوری، محیط آموزشی و یادگیری امروزه دیگر به کلاس های سنتی محدود نمی شود. اکنون می توان به دانش آموزان با استفاده از روش یادگیری الکترونیکی از راه دور آموزش داد، به این معنی که آنها می توانند در یک برنامه آموزش راه دور یا برنامه یادگیری الکترونیکی شرکت کنند که در آن آنها بدون اینکه از خانه بیرون بروند، با استادان خود در اینترنت ملاقات می کنند. این روش آموزش بیشتر و بیشتر در بسیاری از کشورهای جهان مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا، دانش آموزانی که از این نوع روش های یادگیری استفاده می کنند به عنوان دانش آموزان نیمه وقت، و نه دانش آموزان تمام وقت، ثبت نام می کنند. دانش آموزانی که به طور تمام وقت کار می کنند، این روش یادگیری الکترونیکی را نسبت به روش کلاس سنتی ترجیح می دهند، زیرا بدون رها کردن شغل خود می توانند تحصیل کنند. با این حال، استادان زیادی شکایت دارند از اینکه دانش آموزان نیمه وقت مشکلاتی در متعادل کردن تحصیلات و کار خود دارند. جالب است که توجه داشته باشید که دستاوردهای علمی این دانش آموزان نیمه وقت کاملا خوب است. با این حال، برخی از استادان همچنین شکایت دارند که دانش آموزان تمام وقت درباره مطالعات خود جدی نیستند، که به نمرات ضعیف منجر می شود. این مطالعه هوش هیجانی، سلامت روانشناختی و رضایت از زندگی دانش اموزان نیمه وقت و دانش آموزان تمام وقت را مقایسه می کند.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله بررسی مقایسه ای هوش هیجانی، سلامت روانشناختی و رضایت از زندگی دانش آموزان نیمه وقت و تمام وقت، در عصر تکنولوژی جدید

چکیده انگلیسی

Many students who enroll in distance learning programs claimed that they feel very stressful when completing their assignments, poor performance and difficulties to cope with studies and work. This study compared the part-time distance learning students and the full-time students’ emotional intelligence, psychological well-being and life satisfaction. This study employed a survey method involving 67 students. The finding revealed that there was a significant difference in emotional intelligence between the part-time and the full time students. However, there were no significant differences in psychological well-being and life satisfaction between the two groups of students. Implications and recommendations are discussed accordingly.

خرید مقاله
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.