دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 52849 + ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله

پیشنهادی برای مدل‌های استاندارد دینامیک VSC HVDC در مطالعات پایداری سیستم قدرت

کد مقاله سال انتشار مقاله انگلیسی ترجمه فارسی
52849 2011 7 صفحه PDF 5 صفحه WORD
خرید مقاله
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.
عنوان انگلیسی
A proposal for standard VSC HVDC dynamic models in power system stability studies
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Electric Power Systems Research, Volume 81, Issue 4, April 2011, Pages 967–973

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده
مقدمه
شکل1. دیاگرام تک‌خطی مدار AC با فیلتر. Us ولتاژ سیستم بوده و Uc ولتاژ مبدل است. 
مدل SC HVDC
  1. مبدل
  2. حلقه‌ی فاز قفل شده
شکل2. پیاده‌سازی PLL
شکل3. توان راکتیو مبدل بدون حضور PLL.
کلمات کلیدی
مبدل HVDC، انتقال HVDC، کنترل انتقال HVDC، مدل سازی سیستم قدرت، شبیه سازی سیستم قدرت
ترجمه چکیده
در این مقاله دو مدل استاندارد دینامیکی VSC HVDC ارائه می‌شود. مدل کامل سیستم، شامل مبدل و کنترل‌کننده‌ی آن، معادلات مدار DC، و معادلات تزویج، به صورت ریاضی استخراج می‌شود. در این کار، به فیلتر و حلقه‌ی فاز قفل شده (PLL) که اغلب در مدلسازی VSC HVDC از آن چشم‌پوشی می‌شود، توجه خاصی شده است. سپس از طریق مدل کامل و با صرفنظر از کوچکترین ثابت‌های زمانی، یک مدل مرتبه کاهش یافته بدست می‌آید که منجر به مجموعه‌ معادلا دیفرانسیل کاهش یافته‌ای می‌شود که می‌توان آنها را با یک گام زمانی بزرگتر ترکیب کرد. این مدل‌ها در MatDyn که یک برنامه‌ی پایداری مبتنی بر MATLAB می‌باشد پیاده‌سازی می‌شوند. شبیه‌سازی‌ها موید مدل‌های پیشنهادی است.
ترجمه مقدمه
مطالعات پایداری سیستم قدرت نیازمند مدل‌های فازوری تجهیزات مختلفی است که در سیستم قدرت نوین حضور دارند، مثل ژنراتورها و کنترل‌آنها، ادوات FACTS و بارها. در بیشتر نرم‌افزارهای سیستم قدرت، کاربر می‌تواند مدل‌هایی را از کتابخانه‌ی مدل‌های استاندارد انتخاب کرده و یا خود مشخص کند، یعنی مدل‌های تعریف شده توسط کاربر. استفاده از مدل‌های استاندارد برای تجهیزات سیستم قدرت دارای مزایای خاصی است. در صورتی که از مدل‌های استاندارد استفاده شودف تبادل اطلاعات بین تاسیسات، و انتقال به یک بسته‌های نرم‌افزاری جدید راحت‌تر است. علاوه بر این، مدل‌های استاندارد را می‌توان برای حیطه‌ی گسترده‌ای از مطالعات به کار برد. در مرحله‌ی طراحی، وقتی جزئیات تجهیز هنوز معلوم نیست، می‌توان از مدل‌‌‌های استاندارد بهره برد. به منظور دستیابی به نتایج قابل قبول، مدل‌های کلی باید کاملا به صورت تشریحی و با جزئیات باشند. ما به چنین مدل‌هایی، "مدل‌های کامل " گوییم. اگر تجهیز دورتر از بخش تحت مطالعه‌ی سیستم باشد، آن تجهیز را می‌توان با جزئیات کمتری مدل کرد؛ چنین مدل‌هایی را مدل‌های "کاهش یافته " نامیم. تنها برای مطالعه‌ی کاملی بخشی از سیستم که تجهیز یک نقش مهم ایفا می‌کند، نباید از مدل‌های استاندارد استفاده کرد. نیاز به مدلی است که رفتار سیستم واقعی را بسیار خوب تقلید کند. یک چنین "مدل با جزئیات " معمولا توسط سازنده ارائه می‌‌شود. مثالی از این روش، مطالعات پایداری در روزهای آغازین شبیه‌سازی رایانه‌ای سیستم‌های قدرت است، زمانی که همه‌ی ژنراتورها با مدل کلاسیک ژنراتور نمایش داده می‌شد و تنها برخی از ژنراتورهای مهم توسط مدل‌های با جزئیات ژنراتورها و سیستم‌های کنترلی‌شان نشان داده می‌شد.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله پیشنهادی برای مدل‌های استاندارد دینامیک VSC HVDC در مطالعات پایداری سیستم قدرت

چکیده انگلیسی

In this paper, two standard VSC HVDC dynamic models are proposed. The full system model, consisting of the converter and its controllers, DC circuit equations, and coupling equations, is derived mathematically. Special attention is given to the filter and phase-locked loop (PLL), often neglected in VSC HVC modelling. A reduced order model is then derived from the full model by neglecting the smallest time constants, resulting in a reduced set of differential equations that can be integrated with a larger time step. The models are implemented in MatDyn, a Matlab based stability program. Simulations validate the proposed models.

خرید مقاله
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.