دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 52882 + ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله

انتشار ابتکار نسل‌های متوالی با دینامیک سیستم – مطالعه تجربی شرکت Nike Golf

کد مقاله سال انتشار مقاله انگلیسی ترجمه فارسی
52882 2013 10 صفحه PDF 17 صفحه WORD
خرید مقاله
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.
عنوان انگلیسی
An innovation diffusion of successive generations by system dynamics — An empirical study of Nike Golf Company
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Technological Forecasting and Social Change, Volume 80, Issue 1, January 2013, Pages 77–87

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده
مقدمه
مرور نوشتجات (ادبیات فنی)
شکل1. ترکیب مدل انتشار با روش پویایی سیستم
مدلسازیشکل
چارچوب انتزاعی انتشار ابتکار دوره‌ای. 
شکل3. دیاگرام حلقه سببی مدل پویای سیستم.
 بخش پتانسیل بازار صنعت
جدول : حجم فروش
5.بخش رقابت
بخش تعویض و انتشار
.تشریح- شرکت Nike Golf
شکل4. طرح‌های نرخ رشد اقتصادی در برابر کل فروش بازار. 
شکل5. طرح‌های قیمت متوسط بازار در برابر کل فروش بازار
شکل6. مدل انتشار پویای سیستم مربوط به چندنسل از Nike SQ SUMO  و Nike SQ SUMO 5000
شکل7. واقعی در برابر پیش‌بینی Nike SQ SUMO و Nike SQ SUMO 5000
نتیجه‌گیری
کلمات کلیدی
مدل های انتشار، تولیدچندگانه ، پتانسیل بازار پویا، هزینه، پویایی سیستم، پیش بینی، نوآوری
ترجمه چکیده
بیشتر مدل‌های چندنسله، پتانسیل بازارِ به طور یکنواخت افزایشیِ نسل بعد را با توسعه کاربردهایی برای محصول، بررسی می‌کنند و در کنار این، متغیرهای بازاریابی صنفی و محیط رقابتی در نظر گرفته نمی‌شود. با این حال، محصول جدیدی که معرفی می‌شود در خلاء نیست و به علت دیگر عوامل تاثیرگذار، پتانسیل به احتمال زیاد پویا (دینامیک) است. علاوه بر این، آن‌ها تمایل دارند تا پیش‌بینی‌ها را از طریق برونیابی تمایلی هدایت کنند که به طور معمول از موارد شدید چشم‌پوشی می‌کند. این مطالعه یک مدل انتشار چندنسله یکپارچه را بر اساس دینامیک سیستم بنا می‌کند، که پتانسیل بازار پویا را با یک رابطه رقابت‌آمیز بین نسل‌ها و محصولات در نظر می‌گیرد. همچنین، این مطالعه نحوه به کارگیری قیمت به عنوان یک متغیر مستقل را بررسی می‌کند. برای تایید مدل ارائه شده، یک مطالعه تجربی، کلوب‌های گلف Nike SQ SUMO و Nike SQ SUMO 5000 بررسی می‌شود، که در آن‌‌ چرخه‌های حیات محصولاتشان بیشتر موارد شدید را پوشش می‌دهد، رکود بزرگ در 2008 و 2009. در نتیجه، این مدل با دریافت دلایل پویایی صنعت، پیش‌بینی بهتری را فراهم می‌کند. بنابراین، می‌تواند از گسترش ظرفیت غیرضروری در ماه می سال 2007، آگوست 2008 و می 2009 اجتناب کند، با اینکه دوره‌های پیک وجود دارد و می‌تواند در دسامبر 2007 و 2008 برای تعطیلات کریسمس ظرفیت بیشتری را فراهم کند.
ترجمه مقدمه
در طی بازار پویا، فناوری‌های جدید به تدریج جایگزین فناوری‌های قبلی می‌شوند و فاصله زمانی بین چند نسل متوالی به طور چشمگیری کاهش یافته است. در مورد تلویزیون، CRT با LCD جایگزین شده است. حافظه با دسترسی موقت پویا (DRAM) از 4 k به 16 k، 64 k، 256 k، 1 M، 4 M و اکنون 8 M رسیده است. برای یک شرکت بسیار مهم و حیاتی است که محصولات خود را مدام نو کند تا در بازار ورشکسته نشود. از این رو، فرایند انتشار پذیرش محصول جدید به یک مساله بغرنج تبدیل شده است، که تحت تاثیر چند عامل قرار دارد، منجمله ساختار بازار، فعالیت‌های ارتقا، جایگزینی و مشارکت دانش فنی و غیره. از این منظر، پیش‌بینی کل فروش در تعداد فعلی خرید و بدون ذکر پیش‌بینی فرایند تعویض بین محصولات تحت توسعه، دشوار است. با این حال، تجارت باید به ناچار چشم‌اندازهای قابل اطمینانی به عنوان اساس تصمیم‌گیری فراهم کند، به خصوص زمانی که یک محصول جدید در شرف معرفی است. پس از معرفی مدل باس در سال 1969، بررسی انتشار ابتکار محصولات جدید توجه زیادی را به خود جلب کرد، که در آن انتشار را به عنوان یک فرایند شبه طبیعی- شبیه به شیوع یک بیماری- در نظر گرفتند. لذا، وقتی محصول جدیدی معرفی می‌شود، به صورت همه‌گیر پخش می‌شود، کسانی که آن محصول را اختیار نمی‌کنند توسط اختیارکنندگان تحت تاثیر قرار می‌گیرند چون با آنها تماس برقرار می‌شود، در نهایت نیز آن محصول پذیرفته می‌شود. با این حال، در بیشتر مواقع محصولات جدیدی که معرفی می‌شوند مستقل نیستند و یا قابل رقابت با موارد قبلی نیستند، چون موارد قبلی گزینه‌های بیشتری را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دادند. در نتیجه، توسعه برای در برگیری آثار تعویض و انتشار نسل‌های متوالی ابتکارات فناوری توسط نورتن و باس ارائه شد.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله انتشار ابتکار نسل‌های متوالی با دینامیک سیستم – مطالعه تجربی شرکت Nike Golf

چکیده انگلیسی

Most multi-generation models investigate the monotonously incremental market potential of later generation by expanding applications for the product, besides, neither corporate marketing variables nor the competitive environment is considered. However, a new product introduced is not in a vacuum and the potential is more likely to be dynamic due to other influencing factors. Moreover, they tend to conduct the forecasts through trend extrapolation which normally neglects the extreme cases as outliers. This study constructs an integrated multi-generation diffusion model based on system dynamics, which considers dynamic market potential with a competitive relationship among generations and products. In addition, this study investigates how the price could be included as an explanatory variable. To verify the proposed model, an empirical study, Nike SQ SUMO and Nike SQ SUMO 5000 golf clubs, is investigated, in which their product life cycles just happen to cover the most extreme outlier, the Great Recession in 2008 and 2009. As a result, this model provides better forecasts by capturing the causes of industry dynamics. Accordingly, Nike could have been able to avoid unnecessary capacity expansion in May of 2007, August of 2008 and May of 2009 although there are peak periods, and can prepare more in December of 2007 and 2008 for Christmas holiday.

خرید مقاله
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.