مقالات ISI نارضایتی از بدن : 178 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
تصویر ذهنی بدنی از سه مفهوم اصلی واقعیت بدن یعنی بدن فرد آنگونه که هست، بدن ایده‌آل یعنی بدنی که فرد آرزومند آن است و بدن نمایشی یعنی بدنی که فرد نمایش می‌دهد، تشکیل شده است. نوجوان در خلال این تغییرات، بدن و ظاهر خود را با دیگران مقایسه می‌کند که این مقایسه در اکثر موارد به نارضایتی از ظاهر بدن خود منجر می‌شود. یکی از مهم‌ترین دلایل نارضایتی از بدن در دختران نوجوان، سمبل ایده‌آل غیر واقعی زیبایی زنانه در سال‌های اخیر است که به‌طور عمده به لاغری تاکید می‌کند و این لاغری مفرط برای اکثر دختران غیر قابل دستیابی است. مطالعات زیادی در جوامع غربی نشان داده‌اند که دختران نوجوان به‌طور فزاینده‌ای به لاغر شدن و کاهش اندازه بدن متمایل شده‌اند و میزان نارضایتی از تصویر ذهنی بدنی، عادات غذایی ناسالم و اختلالات تغذیه‌ای در آنان افزایش یافته که به‌علت تاثیر رسانه‌های جمعی و ایده‌آل‌های اجتماعی و تاثیر مد در این زمینه است.
در این صفحه، تعداد 178 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع نارضایتی از بدن آرشیو شده است که شما می توانید این لیست را بر اساس «سال انتشار مقاله»، «مقالات ترجمه شده یا ترجمه نشده»، «تعداد صفحات» و همچنین «کد مقاله» مرتب نموده و مقالات مورد نظر خود را دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.
تعیین ترتیب نمایش مقالات
وضعیت ترجمه سال انتشار تعداد صفحات کد مقاله