مقالات ISI احساس گناه : 156 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
انسان هر قدر وجدانش ضعيف باشد باز در برابر گناهاني که مرتکب شده، ظلم هايي که کرده، بي وفايي ها، پيمان شکني ها، خيانت ها، دروغ ها و آلودگي هاي اخلاقي ديگر احساس شرمندگي مي کند، احساس مي کند. که از درون جانش مي سوزد، همانند شخص مجرمي که مأموران انتظامي در به در دنبالش مي گردند، احساس وحشت مي کند. هرچه وجدانش قوي تر باشد، اين احساس در او قوي تر خواهد بود.احساس گناه از نظر روان شناسان از مظاهر منفي تقدير ذاتي به حساب مي آيد و احساسي بيمارگونه از ارتکاب گناه و خطاست که حتي ممکن است عمداً و يا باآگاهي مرتکب نشده باشد و يا اگر با اختيار آن را انجام داده باشد، مي بايست فکر جبران و حل آن باشد، نه آن که احساس آن باعث رنج و درد او گردد. از بارزترين اشکال احساس کمبود و گناه به معناي بيماري آن، ارزش يابي منفي از خود است و خود را به شدت سرزنش مي کند. گاه مي گويد: نبايد اين کار را مي کردم، و يا بايد کاري را که مي کردم، ولي نکردم. گاه با صراحت مي گويد: معلوم مي شود که آدم بدي هستم، شيطان در وجودم رخنه کرده، بي شخصيت هستم، آدم بي ارزشي هستم و مانند اين. احساس گناه، به صورت بيمارگونه که در افراد ظاهر مي شود، يکي از عوامل پژمردگي، افسردگي، اضطراب و نگراني است که بايد براي آن فکري کرد؛ وگرنه انسان ها دايم در رنج بوده و از درون مي سوزند و از بيرون به صورت يک انسان افسرده و پژمرده در جامعه ظاهر مي شوند واين نوع بيماري تازماني که از ريشه برکنده نشود وعلل آن برطرف نشود، صرفاً با مراجعه به پزشک ومصرف داروهاي مربوطه قابل علاج نخواهند بود.
در این صفحه، تعداد 156 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع احساس گناه آرشیو شده است که شما می توانید این لیست را بر اساس «سال انتشار مقاله»، «مقالات ترجمه شده یا ترجمه نشده»، «تعداد صفحات» و همچنین «کد مقاله» مرتب نموده و مقالات مورد نظر خود را دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.
تعیین ترتیب نمایش مقالات
وضعیت ترجمه سال انتشار تعداد صفحات کد مقاله