مقالات ISI ابرتورم : 111 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
به تورم غیر قابل کنترل ابر تورم گفته می‌شود. شرایط ابر تورمی شرایطی است که در آن قیمتها بسیار سریع افزایش می‌یابند و واحد پول به سرعت ارزش خود را از دست می‌دهد. ابرتورم معمولا در کشورهای جهان سوم یا در اقتصادهای نوظهور اتفاق می افتد و آن هنگامی است که تورم بیش از حد و در زمان کوتاه بر اقتصاد عارض می شود. معمولا در کشورهای توسعه یافته و در امریکا نرخ طبیعی تورم حداکثر 2 درصد هست اما کشور زیمباوه روزهایی را گذراند که در آن تورم بصورت لحظه ای در حال افزایش بود بطوریکه در تورم سالانه آن به رقم 8 میلیون درصد رسید. یا به عنوان نمونه کشور آلمان پس از جنگ جهانی اول چنین جهش تورمی را تجربه کرد. یکی از علل اصلی ابرتورم بی اعتمادی به پول رایج کشور است وقتی که مردم یک کشوری اعتماد خود به پول رایج کشور خودشان را از دست بدهند ابرتورم اتفاق می افتد. در این هنگام مردم از نگه داشتن پول نقد رایج کشورشان خودداری می کنند و شروع به تبدیل دارایی های خود می کنند. علت دیگر ابرتورم چاپ پول بی پشتوانه است. وقتی دولتها اقدام به تزریق پول بدون پشتوانه رشد اقتصادی می کنند جهش اقتصادی اتفاق می افتد.
در این صفحه، تعداد 111 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع ابرتورم آرشیو شده است که شما می توانید این لیست را بر اساس «سال انتشار مقاله»، «مقالات ترجمه شده یا ترجمه نشده»، «تعداد صفحات» و همچنین «کد مقاله» مرتب نموده و مقالات مورد نظر خود را دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.
تعیین ترتیب نمایش مقالات
وضعیت ترجمه سال انتشار تعداد صفحات کد مقاله