مقالات ISI اقتصاد زیرزمینی : 110 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
اقتصاد زیر زمینی که از آن تعابیر مختلفی چون اقتصاد سیاه، غیر رسمی، نامنظم، گزارش نشده و ... می شود، به آن بخش از محیط کسب و کار و تولید ثروت اطلاق می شود که به علت غیر قانونی بودن فعالیت یا پیامدهایی که شفاف سازی کسب و کار قانونی برای فعالان این بخش به همراه دارد به دور از دید مقامات قانونی انجام می پذیرد. اقتصاد زیرزمینی را می توان به دو بخش اقتصاد مجرمانه و اقتصاد متخلفانه تقسیم کرد. اندازه بخش زیرزمینی در بیشتر کشورها نسبتاً قابل ­توجه بوده و فعالیت­های این بخش علت بسیاری از نابسامانی های اقتصـادی است. عواملی مانند بار مالیاتی و نابرابری در توزیع درآمد به بروز پدیده اقتصاد زیر زمینی دامن می زند. در شرایطی که بار مالیاتی افزایش می یابد، برای افراد بخش کمتری از درآمد تحقق یافته باقی می ماند. به این دلیل افراد ترجیح می دهند به سمت فعالیت هایی که امکان فرار مالیاتی در آن بیشتر است روی آورند.
در این صفحه، تعداد 110 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع اقتصاد زیرزمینی آرشیو شده است که شما می توانید این لیست را بر اساس «سال انتشار مقاله»، «مقالات ترجمه شده یا ترجمه نشده»، «تعداد صفحات» و همچنین «کد مقاله» مرتب نموده و مقالات مورد نظر خود را دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.
تعیین ترتیب نمایش مقالات
وضعیت ترجمه سال انتشار تعداد صفحات کد مقاله