مقالات ISI پولشویی : 102 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
هر نوع عمل یا اقدام به عمل برای مخفی کردن یا تغییر ظاهر هویت عواید نامشروع به طوری که وانمود شود از منابع نامرئی سرچشمه گرفته است، پولشویی گویند. برخي معتقدند كه ريشه اصطلاح پولشويي به مالكيت بر شبكهاي از رختشوي خانه هاي ماشيني ايالات متحده در دهه 1930 برمي گردد كه ناشي از كسب و كارهاي سران مافيايي بود. در مقابل برخي معتقدند كه وجه تسميه اين كلمه از آنجاست كه پول سياه يا غيرقانوني طي يك مجموع نقل و انتقال شسته و تميز ميشود. در هر حال پول شويي اصطلاح جديدي است كه نخستين بار در جريان رسوايي «واترگيت» در سال 1973 پديدار گرديد و در يك چارچوب حقوقي و قانوني براي اولين بار در سال 1982 در دادگاهي در امريكا مطرح شد و پس از آن در سطح گستردهاي به كار رفت و كاربرد متداولي در سطح جهان يافت. پول شويي يك فرآيند سه مرحله اي است كه مرحله اول مستلزم قطع هرگونه ارتباط مستقيم بين وجوه و جرمي است كه از آن حاصل شده است. مرحله دوم مخفي كردن رد پاي وجوه براي جلوگيري از تعقيب قانوني آن ميباشد. مرحله سوم نيز بازگرداندن مجدد وجوه به مجرم به صورتي كه نحوه اكتساب و محل جغرافيايي آن قابل رديابي نباشد.
در این صفحه، تعداد 102 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع پولشویی آرشیو شده است که شما می توانید این لیست را بر اساس «سال انتشار مقاله»، «مقالات ترجمه شده یا ترجمه نشده»، «تعداد صفحات» و همچنین «کد مقاله» مرتب نموده و مقالات مورد نظر خود را دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.
تعیین ترتیب نمایش مقالات
وضعیت ترجمه سال انتشار تعداد صفحات کد مقاله