مقالات ISI نیروگاه تلمبه ذخیره ای : 107 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
نوعی نیروگاه است که برای ذخیره برق مازاد بر مصرف و استفاده از این برق در زمان‎هایی که تقاضای مصرف زیاد است به کار می‎رود. دیدگاه اصلی در طرح این پروژه ها عبارت است از : ذخیره انرژی تولید شده توسط انواع نیروگاه ها و استفاده از این انرژی در پیک مصرف برق. چون میزان مصرف برق در ساعات مختلف شبانه روز متفاوت است و نیروگاه ها که تنها توان تولید ظرفیت مشخصی را دارند مجبور می شوند تا به اندازه پیک مصرف برق ، برق تولید کنند. اما با استفاده از نیروگاه های تلمبه ذخیره ای به نحوی می توان برق را ذخیره کرد. اگرچه ذخیره کردن الکتریسیته به طور مستقیم عملی نیست، نیروگاه تلمبه ذخیره‎ای توانایی افزایش ظرفیت هیدرولیکی را از طریق تلمبه آب از یک مخزن پایین‎تر به یک مخزن بالاتر در مواقعی که تقاضای مصرف برق کم است (مثلا هنگام شب) می‎دهد. این آب بعداً می‎تواند در مواقعی که تقاضا زیاد است یا نیاز به برق ذخیره باشد به مخزن پایین برگردد تا توربین‎ها را بچرخاند و در نهایت ژنراتور را به گردش درآورد. برای این که چنین نیروگاهی مقرون به صرفه باشد باید اختلاف ارتفاع دو مخزن پایین‎دست و بالادست، لااقل ۳۰۰ متر باشد. در ایران نیروگاه تلمبه‌ای ذخیره‌ای سیاه‌بیشه با دو سد بلند اولین نوع از این نیروگاه است.
در این صفحه، تعداد 107 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع نیروگاه تلمبه ذخیره ای آرشیو شده است که شما می توانید این لیست را بر اساس «سال انتشار مقاله»، «مقالات ترجمه شده یا ترجمه نشده»، «تعداد صفحات» و همچنین «کد مقاله» مرتب نموده و مقالات مورد نظر خود را دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.
تعیین ترتیب نمایش مقالات
وضعیت ترجمه سال انتشار تعداد صفحات کد مقاله