مقالات ISI ریز شبکه : 116 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
ریز شبکه یا میکرو گرید معمولاً شامل مجموعه‌ای از منابع تولید پراکنده، سیستم ذخیره انرژی و بارها می‌باشد که می‌تواند به صورت اتصال به شبکه و عملکرد جزیره‌ای مورد بهره‌برداری قرار گیرد، ریزشبکه دارای منافع زیادی هم برای مصرف کننده و هم برای شرکت‌های تولید برق خواهد داشت، از دید مصرف‌کننده ریزشبکه قابلیت فراهم ساختن همزمان برق و حرارت، افزایش قابلیت اطمینان، کاهش انتشار گازهای گل‌خانه‌ای، بهبود کیفیت توان و کاهش هزینه‌های مصرف را دارد و از دید شرکت‌های برق بکارگیری ریزشبکه‌ها پتانسیل کاهش دیماند مصرفی و بنابراین کاهش تسهیلات توسعه خطوط انتقال و علاوه بر آن عامل حذف نقاط اوج مصرف خواهد بود که در نتیجه از تلفات شبکه نیز کاسته می‌شود. كاربرد ايزوله كردن (مستقل كردن از شبكه يا جزیره کردن ) بخشي از شبكه قدرت اولا، در افزايش قابليت اطمينان مصرف كننده، ثانياً در ايجاد امكان انجام عمليات تعمير و نگه‌داري برنامه‌ريزي شده و ثالثاً در تامين توان مطمئن براي بارهاي بحراني است.بارها و منابع انرژي در يك ریز شبکه مي‌توانند با حداقل قطع از شبكه‌ي سراسري منفصل شده و مجدداً به آن وصل شوند و بدين ترتيب منجر به افزايش قابليت اطمينان در تامين بارهاي ریز شبکه شوند. منبع انرژي پراكنده مي‌تواند توليد پراكنده (DG) ،ذخيره پراكنده (DS) و اغلب هر دو براي تامين انرژي در يك ریزشبکه به كار مي‌روند. انتقال به مود جزيره مي‌تواند ناشي از رخدادهاي برنامه‌ريزي شده مانند تعميرات شبكه بالا دست باشد كه در اين صورت زمان وقوع و دوره انفصال از شبكه مشخص است. اما در گذرهاي غير برنامه‌ريزي شده كه به دليل از دست رفتن شبكه سراسري هستند، زماني شروع و طول دوره انفصال از شبكه معلوم نيست. استراتژي‌هاي كنترل ریزشبکه استراتژي‌هاي كنترلي، كنترلPQ و كنترلv/f هستند. هدف از كنترل PQ تحويل توان اكتيو و راكتيو ثابت به ميكروگريد توسط DG ها مي‌باشد. كنترل PQ، مخصوصاً براي DG هاي خورشيدي و بادي به منظور اقتباس حداكثر انرژي قابل دسترس، مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
در این صفحه، تعداد 116 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع ریز شبکه آرشیو شده است که شما می توانید این لیست را بر اساس «سال انتشار مقاله»، «مقالات ترجمه شده یا ترجمه نشده»، «تعداد صفحات» و همچنین «کد مقاله» مرتب نموده و مقالات مورد نظر خود را دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.
تعیین ترتیب نمایش مقالات
وضعیت ترجمه سال انتشار تعداد صفحات کد مقاله