مقالات ISI کیفیت طراحی : 103 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
کیفیت یکی از مفاهیم محوری دانش و حرفه و طراحی معماری بوده و طبیعتاً از اهمیت نظری و عمل فراوانی برخوردار است. گذشته از اهمیت نظری، به واسطه بحران کیفیت که درحال حاضر بیشتر محیط های شهری در ایران با آن مواجه اند، مبحث کیفیت از نظر عملی نیز به یکی از پرسش های جدی بدل گردیده است. بسیاری از مسئولین، دانشگاهیان و طراحان معمار حرفه ای به شکل فزاینده ای نگرانی خود را در مورد نبود طراحی معماری واجد کیفیت مطلوب در کشور ابراز نموده اند؛ با این وجود، به واسطه ماهیت چند پهلو و فرار مفهوم کیفیت، اتفاق نظر قابل ملاحظه ای در دیدگاه های مطرح شده به چشم نمی خورد. چنین به نظر می رسد که برای ایجاد فهم مشترک از مقوله کیفیت طراحی معماری به روشنگری و بسط نظری این مفهوم نیاز است. کیفیت طراحی معماری متشکل از سه مؤلفه به نام های کیفیت تجربی – زیبا شناختی، کیفیت عملکردی و کیفیت زیست محیطی است.
در این صفحه، تعداد 103 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع کیفیت طراحی آرشیو شده است که شما می توانید این لیست را بر اساس «سال انتشار مقاله»، «مقالات ترجمه شده یا ترجمه نشده»، «تعداد صفحات» و همچنین «کد مقاله» مرتب نموده و مقالات مورد نظر خود را دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.
تعیین ترتیب نمایش مقالات
وضعیت ترجمه سال انتشار تعداد صفحات کد مقاله