مقالات ISI تعادل اقتصادی : 111 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
در سطح تعادل، عرضه کل و تقاضای کل برابر می شوند و در سطح این برابری، عناصر تولید به کار گرفته می­شوند و سطح اشتغال معین و مشخص می شود. به این ترتیب، تعادل اقتصادی در سطوح مختلف نشان­گر به کار رفتن ابعاد مختلف سرمایه و نیروی کار مورد استفاده در جامعه است. مجموع فعالیت هایی که توسط واحدهای مختلف اقتصادی برای نیل به تعادل صورت می­گیرد، نمای تعادل کل اقتصاد را مشخص می­کنند. ولی کل اقتصاد وقتی در حالت تعادل قرار می­گیرد که همه اجزای آن در حالت تعادل باشند؛ زیرا اگر واحدی در حالت عدم تعادل قرار گیرد، تغییرات وضعی آن موجب عدم تعادل سایر واحدها می­شود که نتیجه آن تغییر موقعیت تعادلی کل اقتصاد است. تعادل اقتصادی، در علم اقتصاد به نوعی همبستگی و هم طرازی بین عوامل مختلف اقتصادی تعبیر می ­شود.
در این صفحه، تعداد 111 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع تعادل اقتصادی آرشیو شده است که شما می توانید این لیست را بر اساس «سال انتشار مقاله»، «مقالات ترجمه شده یا ترجمه نشده»، «تعداد صفحات» و همچنین «کد مقاله» مرتب نموده و مقالات مورد نظر خود را دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.
تعیین ترتیب نمایش مقالات
وضعیت ترجمه سال انتشار تعداد صفحات کد مقاله