مقالات ISI چرخش ذهنی : 167 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
توانایی تجسم چرخش یک محرک بصری است. یا بر اساس تعریف جاست و کارپنتر به توانایی تولید بازنمایی ذهنی از یک ساختار دو یا سه بعدی و سپس ارزیابی ویژگیهای آن بازنمایی یا تغییر توانایی چرخش ذهنی گفته می شود. اساساً تحقیق در زمینه چرخش ذهنی با مطالعه آزمایشی شپارد و متزلر در سال 1994 آغاز شد. در، این مطالعه، آزمودنی ها باید قضاوت می کردند که آیا مکعب هایی که به مقدار متفاوتی حول یک محور چرخیده اند، مشابه مکعب اصلی هستند یا با آن تفاوت دارند. نتایج مطالعه آنها نشان داد که همه آزمودنی ها برای مقایسه دو مکعب از فرآیند چرخش ذهنی استفاده کرده اند. چرخش ذهنی، توانایی تصور کردن چگونگی یک شی چرخیده شده برای تشخیص موقعیت، نسبت به آن چیزی که بطور واقعی ارائه شده و بخشی از توانایی های فضایی است.
در این صفحه، تعداد 167 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع چرخش ذهنی آرشیو شده است که شما می توانید این لیست را بر اساس «سال انتشار مقاله»، «مقالات ترجمه شده یا ترجمه نشده»، «تعداد صفحات» و همچنین «کد مقاله» مرتب نموده و مقالات مورد نظر خود را دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.
تعیین ترتیب نمایش مقالات
وضعیت ترجمه سال انتشار تعداد صفحات کد مقاله