مقالات ISI توافقنامه تجارت آزاد آمریکای شمالی : 91 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
نفتا یا پیمان تجارت آزاد آمریکای شمالی یکی از قدرتمندترین و گسترده‌ترین معاهده‌های جهانی است که سبب ایجاد همکاری‌های وسیعی در سراسر آمریکای شمالی شده است. پس از پایان جنگ سرد قطب های اقتصادی جدید به وجود آمده اند که ضرورت تشکیل بازار واحد جهانی را می طلبید.در فوریه ی 1991 سه کشور آمریکا،کانادا و مکزیک به درخواست رئیس جمهور وقت مکزیک(سالیناس)مذاکره ای در مورد یک پیمان تجارت آزاد آغاز کردند.در 17 دسامبر 1992 این پیمان میان سه کشور به امضا رسید که از آغاز سال 1994 به اجرا در آمد. پیمان نفتا را می توان از نظر وسعت بازار بزرگ ترین موافقتنامه منطقه ای دانست که تاکنون تحقق یافته است. عامل تاسیس نفتا, موافقتنامه تجارت آزاد آمریکا – کانادا, و تمایل آمریکا بود به اینکه ، همچنان قدرت بی رقیب در بازار جهان باشد و هدفش رفع موانع تجاری بین سه کشور عضو از طریق ایجاد یک منطقه آزاد تجاری بود که عوارض واردات بین سه کشور عضو برداشته شود یا کاهش داده شود.
در این صفحه، تعداد 91 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع توافقنامه تجارت آزاد آمریکای شمالی آرشیو شده است که شما می توانید این لیست را بر اساس «سال انتشار مقاله»، «مقالات ترجمه شده یا ترجمه نشده»، «تعداد صفحات» و همچنین «کد مقاله» مرتب نموده و مقالات مورد نظر خود را دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.
تعیین ترتیب نمایش مقالات
وضعیت ترجمه سال انتشار تعداد صفحات کد مقاله