مقالات ISI مالکیت معنوی : 231 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
اصطلاح مالکیت معنوی معادل Intellectual Property در زبان انگلیسی است. واژه Property در زبان انگلیسی هم به معنای «حق مالکیت» به کار می رود و هم به معنای «مال» و «شیء» که مالکیت به آن تعلق می گیرد. کلمه Intellectual معنای وصفی دارد و بر توانایی فرد به فکر کردن در یک روش عقلایی و شناخت اشیا یا به کارگیری این توانایی دلالت دارد. تاکنون از مالکیت معنوی تعاریف متعددی صورت گرفته است که ناشی از تنوع مصادیق و تفاوت مبانی حقوقی آن است. اما در یک تصویر کلی می توان گفت: «مالکیت معنوی عبارت است از داشتن و برخوردار بودن از اشیای غیر قابل لمس و حسی که نتیجه تلاش فکری، اعتبار ناشی از عملکرد صادقانه و... انسان است». در تعریفی دیگر، مالکیت معنوی به حق و حقوقی ابلاغ می شود که یک اثر خلاقانه، یک نوآوری و یک اعتبار کسب و کار را حفظ می کند.
در این صفحه، تعداد 231 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع مالکیت معنوی آرشیو شده است که شما می توانید این لیست را بر اساس «سال انتشار مقاله»، «مقالات ترجمه شده یا ترجمه نشده»، «تعداد صفحات» و همچنین «کد مقاله» مرتب نموده و مقالات مورد نظر خود را دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.
تعیین ترتیب نمایش مقالات
وضعیت ترجمه سال انتشار تعداد صفحات کد مقاله