مقالات ISI مدیریت دولتی : 106 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
مدیریت دولتی را می توان نحوه مدیریت یک مؤسسه دولتی در زمانی که تغییرات کم وسیستم محدود است در نظر گرفت، در این دیدگاه مدیریت دولتی به عنوان یک تکنیک مثل مدیریت بازرگانی در نظر گرفته می شود. مدیریت دولتی را می توان مدیریت حاکمیت نیز نام برد. و اصولا" حاکمیت (State ) کوچکتر از دولت (Government) است زیرا دولت را می توان مجموعه قوای مقننه ، قضائیه ومجریه نامید ، اما حاکمیت را صرفا" قوه مجریه می دانیم.مدیریت فرایند به کارگیری مؤثر و کارآمد منابع مادی و انسانی در برنامه ریزی، سازماندهی و بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل است که برای دستیابی به اهداف سازمانی و بر اساس نظام ارزشی مورد قبول صورت می گیرد. واقعا باید گفت که در ابتدا انسانها درباره مدیریت چقدر میدانند؟ دانش مدیریت تا چه حد علمی است و آیا مدیریت علم است یا هنر؟ بخشی از مدیریت را میتوان از طریق مدریت آموزش فرا گرفت و بخشی دیگر را ضمن کار باید آموخت. در واقع بخشی که با آموزش فرا گرفته می شود علم مدیریت است. و بخشی که موجب به کار بستن اندوخته ها در شرایط گوناگون می شود هنر مدیریت می نامند. «به عبارتی دیگر سخن علم دانستن است و هنر توانستن.»
در این صفحه، تعداد 106 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع مدیریت دولتی آرشیو شده است که شما می توانید این لیست را بر اساس «سال انتشار مقاله»، «مقالات ترجمه شده یا ترجمه نشده»، «تعداد صفحات» و همچنین «کد مقاله» مرتب نموده و مقالات مورد نظر خود را دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.
تعیین ترتیب نمایش مقالات
وضعیت ترجمه سال انتشار تعداد صفحات کد مقاله