مقالات ISI فناوری های نوین : 232 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
واژه فناوری اغلب به نوآوری ها و نوابزارهایی اشاره دارد که از اصول و فرایندهای تازه یافته ی دانشی بهره می گیرند. فناوری را می توان کلیهی دانش ها، فرایندها، ابزارها، روش ها و سیستم های به کار رفته در ساخت محصولات و ارائه ی خدمات تعریف کرد. ﻓﻨﺎوری ﺑﺎﻋﺚ ﺗﺴﻬﻴﻞ ارﺗﺒﺎﻃﺎت و ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ ﻫﺎی ﮔﺴﺘﺮده ﺷﺪه اﺳﺖ. فناوری ارتباطی- اطلاعاتی نوین، مهمترین نیروی پویا در پیشبرد فرایند جهانی شدن و دگرگونیهای جاری در فعالیتهای انسانی است بویژه شبکه های الکترونیک که به نوعی زیرساخت اصلی جهانی شدن به شمار می رود؛ ویژگی های فناوری های نوین : تعاملی بودن، فردی شدن، کنترل از سوی مخاطبان، تکثر و فراوانی، نفوذ، تحرک، تمرکز زدایی، جهان گرایی، تبدیل پذیری و اتصال پذیری. تکنولوژی های ارتباطی به طرز فزاینده ای باعث رشد آگاهی های فردی شده و فضای جوامع ابتدایی چهره به چهره با دست کم نسبت به دوران گوتنبرگ تغییر داده اند. کتاب ها، روزنامه ها، رادیوهای ترانزیستوری، ضبط صورت ها، ویدئوها، تلویزیون و سینما سهم عمده ای در تحولات تاریخی ایفا کرده اند و برخی از ابزارهای نوین تکنولوژیک همانند مجلات اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم، به جزئی از نیروی اجتماعی تبدیل شده اند. ابزارهای نوین دو سویه الکترونیک نیز در قرن بیست و یکم تاثیرات عمیقی را عهده دار است که ابزارهای قبلی در قرن بیستم آن را به عهده گرفته بودند. و تکنولوژی های نوین از توان مشارکت بسیار بالا برخوردارند.
در این صفحه، تعداد 232 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع فناوری های نوین آرشیو شده است که شما می توانید این لیست را بر اساس «سال انتشار مقاله»، «مقالات ترجمه شده یا ترجمه نشده»، «تعداد صفحات» و همچنین «کد مقاله» مرتب نموده و مقالات مورد نظر خود را دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.
تعیین ترتیب نمایش مقالات
وضعیت ترجمه سال انتشار تعداد صفحات کد مقاله