مقالات ISI پایش محیطی : 122 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
پایِش به معنی نظارت است و منظور از آن هشیاری از وضعیت یک سامانه یا پدیده از راه مشاهده دگرگونی هایی است که ممکن است با گذر زمان در آن سامانه یا پدیده رخ دهد. امروزه پایش در بسیاری از زمینه ها کاربرد دارد، به ویژه در شبکه های همگانی، صنعتی و جغرافیایی. برای نمونه در برخی از کشورها برای شبکه های آب های زیرزمینی یک شبکه پایش بنیاد شده است. یا برای نمونه برخی از واحدهای صنعتی حساس از جمله نیروگاه ها بخشی به نام سامانه پایش کنترل اطلاعات دارند. در برخی از شهرهای آلوده جهان نیز ایستگاه های پایش کیفیت هوا ایجاد شده است.

در این صفحه، تعداد 122 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع پایش محیطی آرشیو شده است که شما می توانید این لیست را بر اساس «سال انتشار مقاله»، «مقالات ترجمه شده یا ترجمه نشده»، «تعداد صفحات» و همچنین «کد مقاله» مرتب نموده و مقالات مورد نظر خود را دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.
تعیین ترتیب نمایش مقالات
وضعیت ترجمه سال انتشار تعداد صفحات کد مقاله