مقالات ISI تجزیه و تحلیل رگرسیونی : 109 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
رگرسیون در لغت به معنای بازگشت به مراحل قبلی در یک مسیر تحول و توسعه است. تحلیل رگرسیون در واقع بدنه اصلی مطالعات اقتصادسنجی را تشکیل می دهد و به طور کلی درباره مدلهای رگرسیون و نحوه برآورد آنها بحث می کند. تحلیل رگرسیونی را برای مطالعه روابط در گسترده وسیعی از موضوع ها ، از قبیل درآمد ملی ، تولید ، مصرف ، بازرگانی و اشتغال به کار می گیرند. در اساس ، این فن اثر یک یا چند متغیر را بر روی یک متغیر دیگر تبیین می کند. تحلیل رگرسیونی یا تحلیل وایازشیفن و تکنیکی آماری برای بررسی و مدل سازی ارتباط بین متغیرها است. رگرسیون تقریباً در هر زمینه ای از جمله مهندسی، فیزیک، اقتصاد، مدیریت، علوم زیستی، بیولوژی و علوم اجتماعی برای برآورد و پیش بینی مورد نیاز است. تحلیل رگرسیونی، یکی از پرکاربردترین روش در بین تکنیک های آماری است.

در این صفحه، تعداد 109 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع تجزیه و تحلیل رگرسیونی آرشیو شده است که شما می توانید این لیست را بر اساس «سال انتشار مقاله»، «مقالات ترجمه شده یا ترجمه نشده»، «تعداد صفحات» و همچنین «کد مقاله» مرتب نموده و مقالات مورد نظر خود را دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.
تعیین ترتیب نمایش مقالات
وضعیت ترجمه سال انتشار تعداد صفحات کد مقاله