مقالات ISI روش تجزیه و تحلیل دلفی : 158 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
آینده پژوهی رشته ای چند وجهی قلمداد می شود که مشتمل بر حوز ههای مختلف است و طیف وسیعی از دیدگاه های پیرامون آیندۀ محتمل و مرجع را در برمی گیرد. مک هال و مک هال 1975 ) ) در تحقیق بین المللی خود از چند آینده پروژه، بیشتر از 17 رهیافت روش شناختی را تبیین می کنند که در تلفیق با یکدیگر به کار گرفته می شوند. یکی از این فنون، دلفی نام دارد که از آن با نام های (Delphi Technique) فنّ دلفی ،(Delphi Study) مطالعة دلفی (Delphi Method) روش دلفی نیز نام می برند این روش یا فن، که به حوزة روش های پیش بینی مکاشفة ذهنی یا شهودی تعلق دارد، در دهة 1950 توسط نور من دالْکی،اُلاف هِلمر و تی. جی . جی. گوردون در شرکت راند(RAND) در سانتامونیکای کالیفرنیا، برای مطالعه و بررسی مسائل نظامی آینده شکل گرفت، ولی یک دهه بعد، برای پیش بینی های فنّاورانه د رمقیاس های بزرگ و نیزبرنامه ریزی گروهی و مشترک به کار گرفته شد. یک مطالعه ی دلفی شامل جمع آوری نظرات کارشناسان در دفعات متعدد به وسیله ی تکرار چند دور ارسال پرسشنامه می باشد. در واقع این پرسشنامه وسیله ای است برای ارتباط بین کارشناسان و تأثیر گذاشتن آنها بر یکدیگر.
در این صفحه، تعداد 158 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع روش تجزیه و تحلیل دلفی آرشیو شده است که شما می توانید این لیست را بر اساس «سال انتشار مقاله»، «مقالات ترجمه شده یا ترجمه نشده»، «تعداد صفحات» و همچنین «کد مقاله» مرتب نموده و مقالات مورد نظر خود را دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.
تعیین ترتیب نمایش مقالات
وضعیت ترجمه سال انتشار تعداد صفحات کد مقاله