دانستنی های جالب در رابطه با ارز دیجیتال ترون

دانستنی های جالب در رابطه با ارز دیجیتال ترون

دانستنی های جالب در رابطه با ارز دیجیتال ترون

داستان شکل گیری ترون

ارز دیجیتال ترون که با نماد اختصاری TRX شناخته می شود، پلتفرمی غیر متمرکز بر مبنای بلاک چین است که با هدف ایجاد یک شبکه جهانی در جهت اشتراک گذاری مطالب رایگان در زمینه سرگرمی شکل گرفته است. به عبارتی، ترون با استفاده از تکنولوژی بلاک چین، بستری برای توسعه بازار جهانی فراهم می کند که کاربران در آن بدون هیچ محدودیتی می توانند اقدام به انتشار و ذخیره داده های خود در رابطه با دنیای سرگرمی، رسانه و انواع محتوا بپردازند. می توان ترون را به عنوان چهره نسل آینده رسانه های اجتماعی معرفی کرد.

و اما داستان ترون در آوریل سال 2017 توسط شخصی به نام جاستین سان شکل گرفت. عرضه اولیه سکه ترون در آگوست همان سال انجام شد. قیمت ترون در عرضه اولیه معادل 0,0019 دلار بود. با رشدی بالغ بر 2,000 درصدی که از اواسط دسامبر تا اوایل ژانویه شامل حال تورن شد، آوازه این ارز دیجیتال به گوش بسیاری از فعالین بازار این صنعت رسید. موسس ترون در تلاش برای پیاده سازی یک برنامه بلند پروازانه است که در قالب آن بتواند یک اینترنت غیر متمرکز جهانی ایجاد نماید. این کار با اینکه بسیار مشکل به نظر می رسد ولی غیر ممکن نیست.

یکی از نکات جالب در مورد ترون و اهداف آینده این ارز دیجیتال این است که ترون سعی دارد تا با بازگرداندن سهم و سود سهام ها به کاربران قدرت را به آنها بازگردارند، این کار در جهانی که سهام و سود آن در دست غول هایی مانند فیسبوک، گوگل، اپل و آمازون است، هر چند کاری بس دشوار و زمانبر می نماید ولی شاید دست نیافتنی نباشد.

به زعم بسیاری جاستین سان به عنوان مدیر ترون کمی خیال پردازانه عمل می کند و پروژه های آینده وی در خصوص ترون شکست خواهد خورد. ولی در هر حال ترون به عنوان یکی از آلت کوین های بسیار خوب در دنیای کریپتوکارنسی ها به شمار می آید که می تواند در آینده بسیار درخشان ظاهر شود.

آشنایی با نحوه کار ترون

ترون مبتنی بر الگوریتم اثبات سهام محول شده (Delegated Proof of Stake - DPoS) می باشد. نکته جالب این جاست که در این الگوریتم همه کاربران در کار تولید بلاک های شبکه و تایید تراکنش ها سهیم نیستند و انجام این فعالیت ها به عهده 27 نماینده انتخابی می باشد. هر کدام از نماینده ها اگر نتوانند عملکرد خوبی از خود نشان دهند، با اجماع کاربران و و با رای گیری در درون شبکه نماینده جدیدی انتخاب شده و جایگزین نماینده عزل شده می شود.

تراکشن های ترون اغلب به همان مدل بیت کوین انجام می گیرند، با این تفاوت که در ترون مدل بیت کوین ارتقا داده شده و میزان امنیت افزایش یافته است.

 

توکن ارز دیجیتال ترون

ارز ترون در سپتامبر سال 2017 به صورت یک توکن روی شبکه اتریوم توسعه داده شد. بعد از آن ترون در نخستین برنامه خود جهت دعوت از سرمایه گذاران، موفق به جذب مبلغ هفتاد میلیون دلار سرمایه گردید که در این زمینه یک رکورد محسوب می شود.

ترون بعد از این جذب موفقیت آمیز سرمایه و برطرف کردن اختالات موجود در سیستم ترون، در 25 ژوئن 2018 بر روی شبکه بلاک چین مستقل خود نصب گردید و امروز که حدود سه سال از فعالیت آن می گذرد توانسته با قدرت خود را در میان 20 ارز برتر دنیای ارزهای دیجیتال ببیند. از ترون به عنوان یکی از آینده داران صنعت ارزهای رمزنگاری شده یاد می شود. قیمت ترون در زمان نگارش این مطلب در محدود 1 دلار معامله می شود. شما برای مشاهده قیمت های لحظه ای ترون و سایر ارزهای دیجیتال می توانید به وب سایت تتر ایران مراجعه نمایید.

 تعداد کل توکن های ترون در حدود 100 میلیارد واحد می باشد که تا به حال در حدود 66.68 میلیارد دلار آن با استفاده از الگوریتم اثبات سهام در گردش است و این امر حاکی از تمایل سرمایه گذاران برای فعالیت در بازار این ارز دیجیتال دارد. هر چند هنور ترون راه درازی برای رشد و ترقی در پیش دارد ولی در چند سال آینده با اتمام توکن های آن می توان منتظر یک حرکت صعودی خوب و جهشی در بازار آن بود.

تبادل امن ترون

وارد شدن به دنیای خرید و فروش ارز دیجیتال ترون به شرط داشتن اطاعات کافی در این مورد می تواند به عنوان یک سرمایه گذاری سودمند و البته با ریسک کم در نظر گرفته شود. در این میان ترون در میان انبوهی از ارزهای دیجیتال به نظر بسیاری از کارشناسان به دلیل داشتن امنیت بالا می تواند آینده قویتری برای سرمایه گذارانش ترسیم کند. استفاده از خدمات سایت های معتبر در این میان نیز یکی از الزامات مهم برای یک سرمایه گذاری ایمن است، از این رو ما تتر ایران را برای سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال ترون معرفی می کنیم که می توانید در بستر آن یک سرمایه گذاری ایمن را تجربه کنید. این سایت امکان دانلود و استفاده از انواع کیف پول ارزهای دیجیتال همراه با آموزش آنها را فراهم آورده است. آموزش کار با کیف پول بایننس و چند کیف پول مجازی دیگر از جمله این خدمات است.

مطالب خواندنی