مقالات ISI مشتقات اعتباری : 77 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
مشتقات اعتباری، بطور کلی در علوم مالی مشتقات ابزارهای مالی هستند، که برای انتقال برخی اشکال ریسک‌های اعتباری بین دو یا چند طرف قرارداد، مورد استفاده قرار می‌گیرند. امکان تقسیم‌بندی مشتقات براساس شکل ریسکی که منتقل می‌شود، وجود دارد؛ مثلاً ریسک اعتباری (مشتقات اعتباری)، ریسک نرخ ارز (مشتقات نرخ ارز)، ریسک قیمت کاﻻ (مشتقات کاﻻ)، ریسک قیمت سهام (مشتقات سهام) و... مشتقه اعتباری قراردادی است، که بازده آن به ارزش اعتباری یک یا چند شرکت و یا بخش، بستگی دارد. هدف استفاده از مشتقات اعتباری، انتقال و مدیریت ریسک اعتباری است. در حقیقت رشد مشتقات اعتباری در پاسخ به نیاز نهادهای مالی و مخصوصأ بانک‌ها، برای دستیابی به ابزاری جهت پوشش و متنوع سازی ریسک‌های اعتباری بوده است. نتیجه این تلاش‌ها، تغییر ریسک اعتباری، از یک ریسک غیر نقد شونده و نامناسب برای معامله، به ریسک قابل معامله، بوده است.
در این صفحه، تعداد 77 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع مشتقات اعتباری آرشیو شده است که شما می توانید مقالات مورد نظر خود را بر اساس سال انتشار، موضوع مقاله، وضعیت ترجمه و تعداد صفحات، انتخاب نموده و دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.