مقالات ISI شبکه های بی سیم : 192 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
نیاز روز افزون به پویایی کارها، استفاده از تجهیزاتی مانند تلفن همراه، پیجرها و ... به واسطه وجود شبکه های بی سیم امکان پذیر شده است. اگر کاربر یا شرکت یا برنامه کاربردی خواهان آن باشد که داده و اطلاعات مورد نیاز خود را به صورت متحرک در هر لحظه در اختیار داشته باشند شبکه های بی سیم جواب مناسبی برای آنها ست. تکنولوژی شبکه‌های بی‌سیم، با استفاده از انتقال داده‌ها توسط اموج رادیویی، در ساده‌ترین صورت، به تجهیزات سخت‌افزاری امکان می‌دهد تا بدون‌استفاده از بسترهای فیزیکی همچون سیم و کابل، با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. در مقایسه شبکه های بی سیم و کابلی می تواند، قابلیتهایی همچون 1- هزینه 2- قابلیت اطمینان 3- کارائی 4- امنیت را بیان نمود. محيط هاي بيسيم داراي خصوصيات و ويژگي هاي منحصر به فردي مي باشند كه در مقايسه با شبكه هاي محلي سيمي جايگاه خاصي را به اين گونه شبكه ها ميبخشد. شبكه هاي بيسيم به دو ساختار كلي تقسيم بندي ميشوند: 1- شبكه هاي بيسيم سلولي 2- شبكه هاي بيسيم غيرسلولي شبكه هاي بي سيم از لحاظ گستردگي به چهار دسته عمده تقسيم ميشوند: 1- شبكه هاي بي سيم وسيع(در اين شبكه ها، امكان ارتباط بين شهرها و يا حتي كشورها با استفاده از سيستمهاي ماهوارهاي متفاوت فراهم ميگردد) 2- شبكه هاي بي سيم شهري(در اين شبكه ها، امكان ارتباط بين چندين شبكه موجود در يك شهر بزرگ فراهم ميگردد.) 3- شبكه هاي بي سيم محلي(در اين شبكه ها، امكان ارتباط بين دستگاههاي شخصي نظير كامپيوتر دستي در يك ناحيه محدود (حدود 914 سانتي متر) فراهم ميگردد) 4- شبكه هاي بي سيم شخصي (اين شبكه ها امكان دستيابي كاربران ساكن در يك منطقه محدود نظير محوطه يك دانشگاه و يا كتابخانه را به شبكه و يااينترنت فراهم مينمايند)
در این صفحه، تعداد 192 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع شبکه های بی سیم آرشیو شده است که شما می توانید این لیست را بر اساس «سال انتشار مقاله»، «مقالات ترجمه شده یا ترجمه نشده»، «تعداد صفحات» و همچنین «کد مقاله» مرتب نموده و مقالات مورد نظر خود را دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.
تعیین ترتیب نمایش مقالات
وضعیت ترجمه سال انتشار تعداد صفحات کد مقاله