مقالات ISI اطلاعات حسابداری : 133 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
اطلاعاتی سازمانی است، که گزارش های مالی حساب ها را جمع‌آوری و پردازش کرده و گزارش‌هایی از آن حساب ها برای استفاده ی افراد ذینفع درون سازمانی مثل مدیران که این اطلاعات را بمنظور قضاوت در مورد نتایج عملیات شرکت و تصمیم گیری درباره مدیریتشان مورد استفاده قرارمی دهند، و یا برون سازمانی مثل بانک ها، دولت از اطلاعات حسابداری برای تصمیم گیریشان استفاده می کنند یعنی قضاوت در مورد اینکه آیا شرکت قادر به بازپرداخت وام¬ها خواهد بود٬ آیا مشتری قادر به پرداخت وجه کالای فروش رفته خواهد بود و آیا مالیات¬ها بدرستی پرداخت خواهد شد و غیره. این اطلاعات باید برای استفاده کنندگان درونی و بیرونی خود ویژگی های کیفی مختلفی داشته باشد؛ ویژگی¬های اطلاعات برای استفاده کنندگان درونی شامل مربوط بودن، به موقع بودن، قابل مقایسه بودن، اهمیت و صحیح بودن می¬شود. در مورد استفاده کنندگان بیرونی اطلاعات باید مطابق با اصول و استانداردهای حسابداری بوده، تا استفاده کنندگان بتوانند با اعتماد کامل، این نوع اطلاعات و گزارش‌ها را در تصمیم گیری خود مورد استفاده قرار دهند. اطلاعات حسابداری دارای دو وظیفه­ی ارزش‌گذاری و نظارتی است. اطلاعات حسابداری با کیفیت بالا باعث می‌شود تا اطلاعاتی را برای سرمایه‌گذاران جهت کمک به آن‌ها در ارزش‌گذاری صحیح دارایی‌ها و تصمیمات سرمایه‌گذاری، فراهم آورد و زیان‌های ناشی از ارزش‌گذاری یا تصمیم‌گیری نادرست در سرمایه‌گذاری را کاهش دهد. نقش اطلاعات حسابداری در کاهش تضاد نماینده- مدیر ناشی از وظیفه­ی نظارتی اطلاعات حسابداری است. وظیفه­ی نظارتی اطلاعات حسابداری، به معنای داده­ی ورودی حسابداری و مالی نسبت به مکانیسم‌های حاکمیت شرکتی است تا کارایی حاکمیت شرکتی را تقویت کند و هزینه­ی نمایندگی را کاهش دهد.
در این صفحه، تعداد 133 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع اطلاعات حسابداری آرشیو شده است که شما می توانید این لیست را بر اساس «سال انتشار مقاله»، «مقالات ترجمه شده یا ترجمه نشده»، «تعداد صفحات» و همچنین «کد مقاله» مرتب نموده و مقالات مورد نظر خود را دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.
تعیین ترتیب نمایش مقالات
وضعیت ترجمه سال انتشار تعداد صفحات کد مقاله