مقالات ISI کیفیت زناشویی : 84 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
یکی از حیطه های کیفیت زندگی، کیفیت زناشویی است. مفاهیم بسیاری از قبیل سازگاری، رضایت، شادمانی، یکپارچگی و تعهد برای توصیف کیفیت زندگی زناشویی به کار رفته است. از سویی، روانشناسان کیفیت زندگی زناشویی را به عنوان موفقیت و عملکرد یک ازدواج توصیف کرده اند و امروزه این بعد را یک پیش بینی کننده مهم تداوم، پایداری و ثبات زناشویی می دانند. کیفیت زناشویی فرآیندی است که به وسیله درجه تعارض زناشویی، رضایت، نزدیکی و توافق در تصمیم گیری تعیین می شود. خیلی از پژوهشگران خانواده، کیفیت زناشویی را با رضایت از آن همسان دانسته و اصطلاح های رضایت زناشویی و کیفیت زناشویی را به صورت مترادف استفاده می کنند، در صورتی که بین این دو اصطلاح تفاوت جود دارد.
در این صفحه، تعداد 84 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع کیفیت زناشویی آرشیو شده است که شما می توانید مقالات مورد نظر خود را بر اساس سال انتشار، موضوع مقاله، وضعیت ترجمه و تعداد صفحات، انتخاب نموده و دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.

Links between premarital cohabitation and subsequent marital quality, stability, and divorce: A comparison of covenant versus standard marriages