مقالات ISI معماری بومی : 95 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
نیاز بشر به تأمین شرایط آسایش محیطی موجب پاسخگویی او به شکل های متفاوت به مقیاس های مختلف از این نیاز شده است. از جمله وجوهی که تأثیر اقلیم در شکل گیری آن کاملاً مشهود است، ریخت معماری بومی هر منطقه است.کمبود امکانات و فن آوری های پاسخگو در رفع نیازهای آسایشی هر اقلیم، ساکنین و بومیان آن اقلیم را بر آن داشته که با تکیه بر راه کارهای اقلیم بنیان، به خلق فضاهای پاسخگو به الزامات اقلیمی آن سرزمین بپردازند. در ایران باستان همواره پایداری مورد توجه افراد بوده است از جمله در مناطق گرم و خشک و کویری ایران می توان راه حل هایی منطقی و هماهنگ و سازگار با اقلیم منطقه را می توان مشاهده کرد . معماری پایدار ، طراحی و ساخت بر اساس ملاحظات محیطی با استفاده از مصالح بومی و محلی می باشد و مانندسایر مقولات معماری، دارای اصول و قواعد خاص خود است که عبارتند از مرحله صرفه جویی در منابع ، مرحله طراحی برای بازگشت به چرخه زندگی و مرحله طراحی برای انسان در واقع می توان گفت که برای رسیدن به معماری بومی پایدار، طراح باید این مراحل و اصول را که تعریف کننده یک چارچوب اصلی برای طراحی پایدار است رادر طرح خود لحاظ و برحسب مورد، ترکیب و متعادل کند.
در این صفحه، تعداد 95 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع معماری بومی آرشیو شده است که شما می توانید مقالات مورد نظر خود را بر اساس سال انتشار، موضوع مقاله، وضعیت ترجمه و تعداد صفحات، انتخاب نموده و دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.