مقالات ISI برنامه ریزی عملیات : 196 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
برنامه ریزی عملیاتی بیشتر بر بازدهی و کارایی ( انجام درست کار ) تاکید دارد. برنامه ریزی عملیاتی به منافع فعلی واحدها توجه دارد . در برنامه ریزی عملیاتی روش های کار غالباً تجربه شده و متکی به دستاوردهای گذشته است در برنامه ریزی عملیاتی ساختار و شرایط محیطی دارای ثبات نسبی فرض می شود و انعطاف پذیری تصمیمات کمتر است . برنامه عملیاتی در واقع سر رسید سازمان می باشد . برنامه ریزی عملیاتی بازوی اجرایی برنامه ریزی استراتژیک است در حالیکه برنامه ریزی استراتژیک در تعیین دور نما و مسیر حرکت برای آینده کمک می کند این مهم تحقق نخواهد یافت مگر از طریق برنامه ریزی عملیاتی که دور نما و مسیر حرکت سازمان را زنده و پویا نگه می دارد . برنامه عملیاتی در واقع یک سند و مدرک با نتایج – اختصاصی مشخص در یک دوره زمانی ( معمولاً یک سال ) می باشد. همچنین برنامه عملیاتی دارای فعالیتهای اختصاصی همراه با منابع لازم برای آنها ، جهت حصول نتایج می باشد. فرایند برنامه ریزی عملیاتی در واقع درگیری مستمر و مداوم مجریان ، مدیران و کارمندان کلیدی در تهیه برنامه های عملیاتی برای کل سازمان و نیز برای واحدهای اختصاصی سازمان می باشد . برنامه ریزی عملیاتی قسمت نهایی مدیریت در هر سازمان می باشد و هدف آن عبارت است از رسیدن به نتایح کوتاه مدت عملی . برنامه عملیاتی اولین وسیله ای است که برنامه استراتژیک را به فعلیت درمی آورد، بنابراین باید به نحو دقیقی هماهنگ و ادغام یافته با برنامه استراتژیک باشد .
در این صفحه، تعداد 196 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع برنامه ریزی عملیات آرشیو شده است که شما می توانید مقالات مورد نظر خود را بر اساس سال انتشار، موضوع مقاله، وضعیت ترجمه و تعداد صفحات، انتخاب نموده و دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.

Energy evaluation method and its optimization models for process planning with stochastic characteristics: A case study in disassembly decision-making

A framework for extending computer aided process planning to include business activities and computer aided design and manufacturing (CAD/CAM) data retrieval