مقالات ISI مدل شبیه سازی : 127 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
یک مدل کامپیوتری به الگوریتم ها و معادلات مورد استفاده برای به دست آوردن رفتار سیستمی که مدل سازی می شود اطلاق می گردد. بالعکس یک شبیه سازی کامپیوتری به اجرای واقعی برنامه ای اطلاق می شود که حاوی این معادلات یا الگوریتم ها می باشد. بنابراین شبیه سازی به نتیجه اجرای یک مدل اشاره دارد. به عبارت دیگر شما یک شبیه سازی نمی سازید. بلکه شما یک مدل می سازید و سپس یک مدل را اجرا می کنید یا یک شبیه سازی را اجرا می کنید. شبیه‌سازی کامپیوتری بستگی به برنامهٔ کامپیوتری و مدل شبیه‌سازی‌شدهٔ آن دارد که برخی، داده‌ها را در چند دقیقه اجرا، و برخی از شبکه‌های مبتنی بر کامپیوتر تشکیل‌شده و برای ساعت‌ها داده‌ای را تحلیل می‌کنند. شبیه سازی کامپیوتری یک شبیه سازی می باشد که در یک کامپیوتر واحد یا شبکه ای از کامپیوترها برای بازتولید رفتار یک سیستم اجرا می شود. یک مدل شبیه سازی از اینجا آغاز می شود که ما برای به دست آوردن شناخت نسبت به آن کار بدون اینکه متحمل هزینه های سنگین پیاده سازی مدل نمونه شویم، قبل از هر کاری یک مدل کامپیوتری کامل از فعالیت مورد نظر به وجود آوریم و فعالیت ها، نیاز ها، مواد اولیه، نیروی کار و کلا عوامل دخیل در فعالیت را لحاظ کنیم. و با در نظر گرفتن تمای اثرات آن، با ضریب اطمینان بیشتری نسبت به ادامه کار و فعالیت اقتصادی اقدام نماییم. مدل های کامپیوتری را می توان طبق چندین جفت مستقل خصوصیات طبقه بندی کرد از جمله تصادفی یا جبری، حالت یکنواخت یا پویا، پیوسته یا گسسته، شبیه سازی سیستم پویا به طور مثال سیستم های الکتریکی، سیستم های هیدرولیک یا سیستم های مکانیکی چند بدنه ای یا شبیه سازی پویای مسائل میدانی از قبیل شبیه سازی های CFD FEMو محلی یا توزیع شده است.
در این صفحه، تعداد 127 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع مدل شبیه سازی آرشیو شده است که شما می توانید مقالات مورد نظر خود را بر اساس سال انتشار، موضوع مقاله، وضعیت ترجمه و تعداد صفحات، انتخاب نموده و دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.