دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 95710 + ترجمه فارسی
ترجمه فارسی عنوان مقاله

مدل سازی ، شبیه سازی و بهینه سازی جریان مواد کارخانه سرهم بندی چندین محصولی

عنوان انگلیسی
Modelling, Simulation and Optimization of the Materials Flow of a Multi-product Assembling Plant
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی ترجمه فارسی
95710 2017 8 صفحه PDF 13 صفحه WORD
دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Procedia Manufacturing, Volume 8, 2017, Pages 59-66

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

کلمات کلیدی

1.مقدمه

۲. پیشینه (سابقه) مدل سازی و شبیه سازی 

۳. مورد مطالعاتی و روش شناسی

۳.۱ جریان های فرایند

شکل ۱. (a) جریان فرایند ۵ مرحله ای برای پالت ها (b) جریان فرایند ۱۰ مرحله ای برای سرویس خواب کودک

۳.۲ مدل ریاضی

شکل ۲. مدل شبیه سازی کلی (عمومی) برای خط جریان s مرحله ای

۳.۳ خصایص (ویژگی) عملیاتی ماشین و پارامترهای مدل ها

جدول ۱. پارامترها برای مدل های شبیه سازی (a) پالت ها - صنعتی (b) سرویس خواب کودک - بومی (محلی)

۳.۴ متغیرها ، و اعتبارسنجی مدل های شبیه سازی

جدول ۲. متغیرها و توزیعات احتمالاتی آنها برای مدل های شبیه سازی; (a) پالت های صنعتی ، (b) سرویس خواب کودک - بومی (محلی)

شکل ۳. عکس های فوری از مدل های شبیه سازی در Arena; مورد (a) پالت ها - مدل صنعتی (b) سرویس خواب کودک - مدل بومی (محلی))

۴. نتایج

جدول ۳. میانگین زمان صف برای (a) پالت های - صنعتی (b) سرویس خواب کودک - بومی (محلی) 

۵. مباحثه و توصیه ها

۶. جمع بندی
ترجمه چکیده
عوامل پویای مختلفی بروی حرکت (پویایی) مواد در درون محیط تولید تاثیر می گذارند ، که بصورت فزاینده ای برای کارخانه های سرهم بندی محصول چندگانه که حاوی چندگانگی و درون اتصالی این عوامل می باشند ، پیچیده می شوند. تجزیه و تحلیل این عوامل می تواند بصورت برابری پیچیده باشد ، و نیازمند مدل سازی و ابزارهای شبیه سازی باشند. این مقاله به دنبال مدل سازی و شبیه سازی جریان مواد کارخانه سرهم بندی مبلمان چندین محصولی ، بمنظور توسعه سیستم کارامدی که در دوره های معین به ارایه های محصول با کمترین هزینه دست پیدا می کند ، است. مدل های شبیه سازی عمومی مبتنی بر ۲ محصول توسعه داده شده و با استفاده از نرم افزار شبیه سازی Arena ساخته شده است. با پیروی از آزمایشات شبیه سازی و پیاده سازی نتایج ، میانگین توان خروجی ساعتی بصورت محسوسی افزایش یافته و فضای اضافی برای ذخیره مواد پیش از پردازش در ایستگاه های کاری خلق شده بوده است. مدل های عمومی سازگار با محصولات دیگر شرکت بوده و از این رو برای برنامه تولید شرکت و برنامه بندی کارامد است.
ترجمه مقدمه
هدف کلیدی هرگونه شرکت تولید کننده ، بیشینه سازی حاشیه سود بوده ، و از این رو تابع (کارکرد) شرکت های تولید کننده ، کلید به سوی موفقیت این سازمان ها را در بردارد. مورد مطالعاتی در این پژوهش تولید مبلمان (اثاثیه) و شرکت پردازش (برش) چوب بوده ، که در آن جریان های تولیدی بوسیله بسیاری از عوامل پیچیده و پویا که معمولا از شیوه غیر قابل پیش بینی ای نشات می گیرند ، که در آن سفارشات از جریان پویای مواد در کارخانه رها شده (جدا شده) ، و غالبا منجر به نارسایی (شکست) شرکت در ارضای سفارشات مشتری در زمان مقرر می شود. این مقوله بوسیله تنوع (گوناگونی) میانگین تعداد محصولات تولید شده به ازای هفته در خلال دوره ۳ ساله از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ مشاهده شده است. شرکت های تولیدی ، نیاز به سرمایه گذاری بروی روش های مدرن و بهینه تولید جفت شده (همراه) با تولید یکپارچه شده رایانه ای بمنظور دستیابی به صحت (درستی) را درک نموده و فهمیده اند ، که این مقوله دارای استواریت (پایداری) و تکرار پذیری است. اکثریت شرکت های تولیدی بومی در زیمباوه ، بصورت مشخص و واضحی از حصول و فراهم نمودن تجهیزات و سیستم های مدرن - بدلیل محدودیت ها در ظرفیت مالی شان - عقب مانده اند. این مقوله بوسیله رکود اقتصادی جهانی که از سال ۲۰۰۸ بروی بسیاری از اقتصادهای در حال ظهور و توسعه یافته ، خصوصا در جنوب صحرای آفریقا بدلیل پیوندهای جهانی ضعیف ، تاثیر گذاشته است. شرکت های محلی در زیمباوه در آن زمان متمرکز بر تولید بوده ، و مقدار بسیار کم (یا هیچ) وجه ای را برای تکنیک های جدید یا پژوهشات اختصاص نداده است. در غیاب سیستم های کاری درست (مناسب) و برنامه های تولیدی ، پژوهشات (فعالیت) بسیاری زیادی انجام شده بوده ، که منجر به تاخیرات در ارضای سفارشات مشتری شده است. متعاقبا "بعنوان تجزیه و تحلیل" ، دیگر مسائل شناسایی شده در برگرفته شده است; تجهیزات قدیمی و منسوخ ، بنابراین موجب ایجاد مشکلات (نقص) در تولید ، عقب نشینی و نقد شدید جریان های فرایند می شود ، که منجر به فواصل طولانی طی شده بوسیله اجزا و مشارکت در تاخیرات در تولید می شود ، و از این رو محصولات هزینه بر (گران قیمت) است. مدل های شبیه سازی را می توان برای مطالعه کارامدی اشکال (گونه ها) مختلف مواد بوسیله در نظرگیری پارامترهای جزییاتی آنها همچون سرعت ، مسیرهای فرایند و منطق کنترل ساخت. این مقاله به مدل سازی و شبیه سازی کارخانه سرهم بندی و تولید مبلمان چندین محصولی شرکت ها با هدف برنامه ریزی درست (مناسب) تولید با استفاده از ترکیبات محصول درست و جریان های فرایندی از طریق بهینه سازی جریان مواد برای انجام دادن ارایه های به موقع محصول و بنابراین دستیابی به عملیات های پایدار می پردازد. اکثریت مدل های شبیه سازی عمومی نبوده ، اما برای هر سیستم مشخص است که مورد مطالعات قرار گرفته شده است. اگرچه دو مدل در این مقاله برای دو محصول با استفاده از نرم افزار شبیه سازی محدود شده توسعه داده شده بوده ، آنها با توجه به اینکه اصلاحات کمی بمنظور آزمایش بروی دیگر محصولات موجود در شرکت نیاز است ، عمومی می باشند.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  مدل سازی ، شبیه سازی و بهینه سازی جریان مواد کارخانه سرهم بندی چندین محصولی

چکیده انگلیسی

Various dynamic factors impact the movement of materials within a manufacturing environment, increasingly becoming complex for multi-product assembling plants owing to the multiplicity and interconnectedness of these factors. Analyzing these factors can be equally complex, requiring modelling and simulation tools. This paper looks at the modelling and simulation of the materials flow of a multi-product furniture assembling plant to develop an efficient system that accomplishes timely product deliveries at minimal cost. Generic simulation models based on 2 products were developed and constructed using Arena® Simulation Software. Following the simulation experiments and implementation of the results, the average hourly throughput was significantly increased and additional space to store materials prior to processing at workstations was created. The generic models were compatible with the company's other products and hence useful for the company's production planning and scheduling.

دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.