کتاب‌های انگیزشی که زندگی‌تان را متحول می‌کنند!

کتاب‌های انگیزشی که زندگی‌تان را متحول می‌کنند!

 

اگر بی‌انگیزه هستید و نمی‌دانید در زندگی باید به دنبال چه چیزی باشید، اگر احساس سردرگمی دارید و نمی‌توانید هدفی مشخص را دنبال کنید یا اساسا هنوز هدفتان را در زندگی پیدا نکرده‌اید یا اینکه نمی‌دانید چطور باید به اهدافتان برسید، نگران نباشید چون تنها نیستید. تقریبا تمام انسان‌ها زمان‌هایی در زندگی‌شان احساس پوچی، بیهودگی و سردرگمی دارند برای همین هم سالانه کتاب‌های انگیزشی زیادی نوشته و خوانده می‌شوند. کتاب‌های انگیزشی دهه‌هاست که بسیار پرطرفدار هستند و توانسته‌اند به خیلی از مردم کمک کنند تا زندگی‌های بهتری داشته باشند.

کتاب‌های انگیزشی اعتمادبه‌نفس شما را افزایش می‌دهند و دید شما را به زندگی تغییر می‌دهند. این کتاب‌ها به شما کمک می‌کنند قدرت خود را دوباره کشف کنید و خودتان را از نو بسازید. این کتاب‌ها با تعریف داستان‌های افراد دیگری که زندگی مشابه شما داشته‌اند به شما نشان می‌دهند که چطور از دوره‌‌های سخت عبور کنید. شما زمانی که می‌فهمید در غم‌واندوه تنها نیستید، به‌مرور احساس بهتری پیدا می‌کنید.

در ادامه بعضی از بهترین کتاب‌های انگیزشی را که طی سال‌های اخیر در ایران بسیار پرمخاطب و پرطرفدار بوده‌اند به شما معرفی می‌کنیم.

برای سفارش کتاب‌های این لیست می‌توانید به ۳۰بوک، بهترین سایت خرید کتاب، سری بزنید و پیش از خرید، تمامی عناوین را در بخش معرفی کتاب ۳۰بوک بررسی کنید.

کتاب‌های انگیزشی که باید بخوانید!

تکه‌‌هایی از یک کل منسجم اثر پونه مقیمی

پونه مقیمی روان‌شناس بالینی و دانشجوی دکترای روان‌شناسی عمومی است. او کتاب تکه‌‌هایی از یک کل منسجم را طی سه سال نوشت و این کتاب پس از انتشار به موفقیت چشمگیری دست یافت. مقیمی در این کتاب نگاهی به مفهوم زندگی و واقعیت‌های آن انداخته و روابط، احساسات و تفکرات انسان را بررسی کرده است تا بتواند به دیگران کمک کند خلاء‌های روانی و کمبودهایشان را درک کنند و شفا بدهند. نویسنده در این کتاب از زندگی و مفاهیم شروع کرده و به ایجاد رابطه و احساسات مختلف انسان و مفاهیم اساسی زندگی رسیده است. پونه مقیمی در کتاب تکه‌‌هایی از یک کل منسجم به سراغ زبان علمی و اصطلاحات پیچیده نرفته و مفاهیم را به زبانی روان به رشتهٔ تحریر در آورده است. این کتاب چکیده‌ای از بهترین کتاب‌های روان‌شناسی و روان‌شناختی دوران اخیر است.

کتاب تکه هایی از یک کل منسجم در ۳۰بوک

رک‌ترین کتاب ممکن اثر شوتاب گنگوار   

شوتاب گنگوار یک مشکل‌گشای حرفه‌ای است و بسیار در این کار مهارت دارد. او طی پنج سال گذشته، با مردم سراسر جهان در ارتباط بود و سعی کرده است مشکلات آن‌ها را حل کند. او برای این فرآیند یک الگوی ساده را انتخاب کرد و به این نتیجه رسید که مردم نیاز به مجموعه‌ای از اصول‌ها و دیدگاه‌ها دارند تا از آن‌ها محافظت کند. در واقع نظر او این بود که مردم نیاز به کدهایی برای زندگی کردن دارند. البته شوتاب تمایلی به زیبا کردن واقعیت ندارد و در رک‌ترین کتاب ممکن، یک راهنمای بسیار صریح را در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است. او با اصولی روشن و صریح به شما نشان می‌دهد که چگونه با چیزهایی که برای شما اتفاق افتاده، یا ممکن است اتفاق بیفتد کنار بیایید.

راهبی که فراری‌اش را فروخت اثر رابین شارما     

رابین شارما نویسندهٔ کتاب‌های انگیزشی و موفقیت است. او نوشتن را از 25 سالگی شروع کرد و بعد شغل تمام‌وقت خود را رها کرد و تبدیل به یکی از مطرح‌ترین نویسندگان و سخنرانان انگیزشی دنیا شد. او با کتاب «باشگاه پنج صبحی‌ها» به شهرت رسید و در کتاب راهبی که فراری‌اش را فروخت داستان زندگی خودش را تعریف کرد، وکیل مشهوری که موفقیت مادی حیرت‌انگیزش تنها نقابی بود تا خلاء عمیق درونی‌اش را پر کند؛ برای همین تصمیم گرفت شغلش را رها کند تا بتواند معنای واقعی زندگی را بیابد. او با کمک این داستان پیامی ساده و در عین حال قدرتمند را به خوانندگان رساند تا بتواند الهام‌بخش زندگی آن‌ها باشد. این کتاب که در قالب گفت‌وگو میان دو دوست نوشته شده است، به هفتاد زبان زندهٔ دنیا ترجمه شد و نویسنده با این کتابِ ساده زندگی میلیون‌ها نفر را دگرگون کرد.

دوباره فکر کن اثر آدام گرنت       

اکثر ما فکر می‌کنیم که در دنیایی باثبات زندگی می‌کنیم و به باورها و عقاید منسوخ خود می‌چسبیم. اما مشکل این‌جاست که دنیا به‌سرعت در حال تغییر است و ما باید معادلِ زمانی که صرف تفکر می‌کنیم، برای بازنگری و اصلاح تفکرات‌مان نیز وقت بگذاریم. ما باید بتوانیم افکارمان را به‌روز کنیم اما این کار شاید برای بسیاری از ما دشوار باشد. کتاب دوباره فکر کن اثر آدام گرنت نویسندهٔ پرفروش نیویورک تایمز و یکی از محبوب‌ترین سخنرانان مجموعهٔ همایش جهانی تِد است. او در این کتاب به شما یاد می‌دهد که چطور به‌راحتی نظرات و عقاید خودتان را زیر سؤال ببرید؛ دیدگاهایتان را به‌روز کنید و ذهن‌تان را باز کنید و در نتیجه بتوانید پذیرای نظرات و عقاید مخالف باشید. آدام گرنت در این کتاب تحقیقات و داستان‌ها را با هم ترکیب کرده تا بتواند به ما کمک کند ماهیچه‌های فکری و عاطفی خود را تقویت کنیم و حتی از اشتباه کردن نیز لذت ببریم.

نیلوفر و مرداب اثر تیچ نات هان              

تیچ نات هان راهب بودایی، معلم معنوی و مبارز صلح‌طلب ویتنامی است. او بود که جنبش ذهن‌آگاهی را به قلب دنیای غرب کشاند و نشان داد که ذهن‌آگاهی همان استعداد زیستن در لحظهٔ حال است. به عقیدهٔ تیچ نات هان رنج می‌تواند بسیار بد باشد، مخصوصاً وقتی سعی می‌کنیم از آن فرار کنیم یا آن را مخفی کنیم و بنابراین ما باید یاد بگیریم با رنج خود روبه‌رو شویم و در لحظه زندگی کنیم وگرنه شادی همچنان از ما و زندگی‌مان دور خواهد ماند. او معتقد است توانایی بهره‌مندی از شادی مستلزم این نیست که رنج‌هایمان را به صفر برسانیم؛ تنها کافی‌ست یاد بگیریم چطور درست رنج بکشیم. نویسنده با تمرین‌ها و توصیه‌های الهام‌بخش خود در کتاب نیلوفر و مرداب به خوانندگان نشان می‌دهد چطور رنج را بپذیرند و تغییر دهند اما از آن فرار نکنند.

زیاد بهش فکر نکن اثر نیک ترنتون          

نشخوار فکری یا همان بیش از حد فکر کردن بزرگ‌ترین عامل ناراحتی مردم سراسر دنیا است. نشخوار فکری شما را به یک حلقهٔ بی‌پایانِ ناخوشایند می‌اندازد اما شما نباید گرفتار چنین چیزی شوید. بهتر است یاد بگیریم که چطور در لحظه حضور داشته باشیم و ذهن خود را از چیزهایی که مهم نیستند و آن‌قدر که تصور می‌کنیم اهمیت ندارند، دور نگه داریم. کتاب زیاد بهش فکر نکن، کتابی است که می‌فهمد شما در چه شرایطی بوده‌اید. نیک ترنتون موقعیت طاقت‌فرسایی که در آن قرار دارید را به خوبی درک کرده است و به شما نشان می‌دهد چگونه ذهن خود را از دام اضطراب و استرس رها کنید. او با تکنیک‌های دقیق و اثبات‌شده‌اش، شما را از موانع عبور می‌دهد و به شما کمک می‌کند به راحتی افکارتان را کنترل کنید و عادت‌های ذهنی خود را تغییر دهید. با کمک این کتابِ بسیار ساده و کاربردی می‌توانید الگوهای فکری باطل و نشخوارهای فکری را کنار بگذارید.

کتاب زیاد بهش فکر نکن 

تمامی این کتاب‌ها را می‌توانید با تخفیف سی درصدی از فروشگاه اینترنتی کتاب سی‌بوک تهیه کنید. اگر دنبال کتاب‌های انگیزشی بیشتری هستید یادتان نرود که به منوی دسته‌بندی سایت و بنرها هم نگاهی بیندازید.

 

مطالب خواندنی