مقایسه آزمون‌های شبیه ساز تیزهوشان!

مقایسه آزمون‌های شبیه ساز تیزهوشان!

 

برای همه دانش آموزان اهمیت دارد که دوران تحصیل خود را در مدرسه‌ای بگذرانند که آن‌ها را به خوبی برای آینده آماده کند و تضمین‌کننده موفقیت‌شان در آینده باشد. معلم‌های کاربلدی که در مدارس برتر تدریس می‌کنند به همراه دیگر دانش آموزانی که تشنه یادگیری و پیشرفت هستند، ما را به سمت پیشرفت سوق می‌دهد. در این مطلب درباره مدارس تیزهوشان، نحوه قبولی در آن‌ها، آزمون‌های شبیه ساز تیزهوشان، هوش و استعداد تحلیلی ششم و نهم و ... صحبت می‌کنیم، تا پایان همراه ما باشید.

چرا مدارس تیزهوشان گزینه خوبی برای تحصیل هستند؟

لازم به ذکر است که تعریف بهترین مدرسه ممکن است برای هر فرد متمایز باشد و به نیازها و اهداف آموزشی هر دانش‌آموز بستگی داشته باشد. اما دلایل متعددی وجود دارد که چرا باید مدارس سمپاد را به عنوان محل تحصیل خود انتخاب کنیم. در ادامه تعدادی از آنها را بیان می‌کنیم:

1) گزینش از بین افراد

دانش‌آموزانی که وارد مدارس تیزهوشان می‌شوند، علاوه بر داشتن شرط معدل، یک مرحله آزمون ورودی را نیز پشت سر می‌گذارند. بنابراین اکثر محصلان مدارس سمپاد دانش‌آموزانی با استعداد و علاقه مند به تحصیل هستند. این مورد باعث می‌شود که مدرسه با دانش‌آموزانی با توانمندی‌های بالاتر و انگیزه بیشتر کار کند.

2) شکوفایی استعدادهای دانش آموزان

مدارس تیزهوشان معمولاً برنامه‌ تحصیلی ویژه‌ای دارند که به دانش‌آموزان امکان مطالعه عمیق‌تر و گسترده‌تر در رشته‌هایی مانند ریاضیات، علوم پایه، و انواع رشته‌های مختلف المپیاد را می‌دهد. این برنامه‌ها به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا در رشته‌های مورد علاقه خود به جمع بندی کافی برسند.

3) معلمان و مشاوران کارکشته

مدیران مدارس تیزهوشان، برخلاف سایر مدارس دولتی، این اختیار را دارند که استخدام اساتید و معلمان متخصص در رشته‌های مختلف را برعهده داشته باشند. این دبیران می‌توانند به دانش‌آموزان در یادگیری و توسعه توانایی‌هایشان کمک کنند.

4) فرصت نشان دادن توانایی‌ در عرصه‌های جهانی

بسیاری از مدارس تیزهوشان به دانش‌آموزان فرصت‌ شرکت در مسابقات و فراخوان‌های بین‌المللی را ارائه می‌دهند که به ارتقاء توانمندی‌های آنها کمک شایانی می‌کند.

5) شهریه مناسب در مقایسه ما مدارس غیرانتفاعی

اولویت دوم اکثر خانواده‌ها در صورت عدم پذیرش در مدارس تیزهوشان، مدارس غیرانتفاعی هستند. مدارس غیرانتفاعی در مقایسه با مدارس دولتی امکانات و سطح بالاتری دارند و به همین دلیل گزینه مناسبی هستند. مدارس غیرانتفاعی گزینه خوبی برای تحصیل هستند اما شهریه نسبتا سنگینی دارند و با وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه فشار زیادی را بر خانواده‌ها تحمیل می‌کنند؛ در مقابل اما مدارس تیزهوشان شهریه بسیار کمتری دارند و شما با هزینه یکسال مدارس غیرانتفاعی می‌توانید چهار سال در مدارس تیزهوشان باشید!

چگونه در آزمون مدارس استعدادهای درخشان پذیرفته شویم؟

چگونه در آزمون مدارس استعدادهای درخشان پذیرفته شویم؟ - مقایسه آزمون های شبیه ساز تیزهوشان

سالانه صدها هزار نفر در این آزمون با یکدیگر رقابت می‌کنند. بنابراین قبولی در آزمون سمپاد کار نسبتا دشواری است. در ادامه به برخی مواردی که می‌توانند در مسیر قبولی کمک حال شما باشند می‌پردازیم:

1) آمادگی ذهنی و روانی

این واقعیت که قبولی در این مدارس آسان نیست و باید با نفرات زیادی رقابت کنید، مضاف بر سطح بالای سوالات آزمون ورودی، ممکن است شما را دچار فشار روانی کند. بهتر است برای مقابله با این فشار، راهکارهای مقابله با اضطراب و استرس را تمرین کنید.

2) استفاده از مشاور

از مشاور تحصیلی مدرسه خودتان یا از یک مشاور با تجربه خارج از مدرسه کمک بگیرید تا در برنامه ریزی درسی به شما کمک کند.

3) پایبندی به برنامه درسی

برای قبولی در مدارس تیزهوشان، تعهد و پیگیری مهم است. باید به برنامه تحصیلی خود پایبند باشید و همچنین به طور مداوم به خودتان انگیزه بدهید.

4) شرکت در آزمون‌های شبیه ساز تیزهوشان

شرکت در آزمون‌های شبیه ساز تیزهوشان - مقایسه آزمون های شبیه ساز تیزهوشان

این آزمون‌ها عموما به شما این امکان را می‌دهند تا با محیط آزمون و نوع سوالاتی که در آنها مطرح می‌شوند، آشنا شوید و توانایی‌های خود را بهبود ببخشید. شرکت در آزمون‌های شبیه‌ساز به شما فرصت تمرین و تکرار را می‌دهد. با تکرار آزمون‌ها و تحلیل درست آزمون‌ها، سرعت شما در حل تست‌ها بیشتر و بیشتر می‌شود و به تسلط کافی در حل مسئله می‌رسید. در حین برگزاری آزمون می‌توانید مهارت مدیریت زمان که عامل بسیار اثرگذاری است را تمرین کنید تا به مهارت کامل در این بخش نیز برسید. نمونه ای از آزمون‌های شبیه ساز تیزهوشان ششم به هفتم در زیر آورده شده است:

 https://amoozeshcenter.com/azmoon6

ممکن است با دیدن سیل عظیمی از موسسات که همه آن‌ها مدعی برگزاری بهترین آزمون‌های آزمایشی هستند، گمراه شده باشید. فاکتورهای زیادی برای مشخص کردن بهترین موسسه وجود دارد؛ اما با در نظر گرفتن تمامی عوامل، باید گفت که یکی از بهترین آزمون‌های شبیه ساز مدارس تیزهوشان توسط موسسه موفقیت برگزار می‌شود. این آزمون‌ها بیشترین درصد تطابق را با آزمون اصلی دارند. برای راحتی شما، هم امکان شرکت حضوری و هم غیر حضوری در امتحان‌ها مهیاست که امتحان حضوری در یکی از معتبر‌ترین دانشگاه‌های کشور برگزار می‌شود. پس از آزمون نیز کارنامه‌ای دقیق و با جزئیات به همراه ویدیویی از تحلیل دقیق سوالات برای شما ارسال می‌شود.

5) کلاس‌های آمادگی برای امتحان تیزهوشان

کلاسی که بتواند به شما در مسیر قبولی در آزمون تیزهوشان کمک کند باید دارای موارد زیر باشد:

  • تمامی درس‌های آن توسط برترین اساتید کشور که سابقه تدریس در بهترین مدارس را دارند، تدریس شود.
  • آمار قبولی بالایی در سال‌های قبل داشته باشد.
  • شهریه آن در مقایسه با امکانات ارائه شده مناسب باشد.
  • امکان شروع زودهنگام از تیزهوشان پنجم.
  • تا روز آزمون اصلی پشتیبانی کامل داشته باشد.
  • آزمون‌های شبیه ساز آن تطابق قابل قبولی با سوالات آزمون تیزهوشان داشته باشد.
  • و ...

برای قبولی در تیزهوشان به کدام آموزشگاه تیزهوشان برویم؟!

یکی از سوالات پرتکرار والدین و دانش آموزان همواره این است که کدام موسسه بیشترین قبولی تیزهوشان را دارد؟ در پایه به این سوال باید تحقیقات فراوانی را انجام داد. موسسه موفقیت جز معدود موسساتی است که به طور تخصصی در زمینه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم فعالیت می‌کند. آمار قبولی این موسسه در پایه ششم حدود 83 درصد و در پایه نهم 81 درصد است.

تمامی خدماتی که در بالا اشاره شد، در مجموعه موفقیت موجود است و تمامی چیزی که شما برای قبولی در آزمون نیاز دارید، در تیم آموزشی موفقیت برای شما مهیاست. برای ارتباط گرفتن با مشاوران مجموعه و ثبت نام در کلاس ها می‌توانید با شما 22891840-021 تماس بگیرید و یا به وبسایت ما www.amoozeshcenter.com سر بزنید.

نتیجه گیری

امیدواریم که این مطلب برایتان مفید بوده باشد و اطلاعات خوبی را آموخته باشید. در این مطلب به بررسی مدارس تیزهوشان و ضرورت تحصیل در آن‌ها پرداختیم. در ادامه نیز راهکارهای قبولی در آزمون ورودی این مدارس را بررسی کرده و با مقایسه آزمون‌های شبیه ساز و کلاس‌های موسسات مختلف، بهترین آزمون و کلاس آمادگی تیزهوشان را به شما معرفی نمودیم. به امید موفقیت تمامی دانش آموزان کوشا و زحمتکش!

 

مطالب خواندنی