استفاده از صورت حساب بانک ملی: راهی آسان و امن برای مدیریت مالی شخصی

استفاده از صورت حساب بانک ملی: راهی آسان و امن برای مدیریت مالی شخصی

اگر بخواهید از بانک ملی وام یا دسته چک بگیرید، به صورت حساب بانک ملی یا گردش حساب احتیاج دارید. دریافت این صورت حساب به دو روش آنلاین و حضوری انجام می‌شود. بعد از دریافت گردش حساب می‌توانید برای دریافت وام خرید کالا و وام‌های دیگر بانک ملی اقدام کنید. قبل از اینکه سراغ شرایط و مدارک دریافت وام بروید، بهتر است در این مقاله با نحوه دریافت صورت حساب بانک ملی آشنا شوید.

صورت حساب بانک ملی چیست؟

صورت حساب، گردش حساب بانکی شما است و اطلاعاتی مثل مبلغ تراکنش، تاریخ، زمان تراکنش، نوع تراکنش و مانده حساب بعد از تراکنش‌ها را نشان می‌دهد. در این صورت حساب همه اطلاعات مربوط به دریافتی‌ها و پرداختی‌ها آورده شده است و شما می‌توانید مقصد و مبدا تراکنش و شرح تراکنش را در بازه زمانی مشخصی ببینید. اگر می‌خواهید ببینید در طول یک ماه چقدر خرج کرده‌اید یا چقدر پول به حساب شما واریز شده است، می‌توانید با گردش حساب یا صورت حساب اطلاعات دقیق یک ماه را ببینید.

نحوه دریافت صورت حساب بانک ملی

برای دریافت گردش حساب بانک ملی می‌توانید به شعبه‌های بانک ملی مراجعه کنید یا از خودپرداز و سامانه بام استفاده کنید. اگر به بانک بروید، می‌توانید اطلاعات کامل تراکنش‌ها را ببینید، ولی دستگاه‌های خودپرداز محدودیت دارند و تعداد کمی از تراکنش‌ها را نشان می‌دهند. 

سامانه بانک ملی یا سامانه بام هم گردش حساب را در بازه زمانی مشخصی نشان می‌دهد. حتی می‌توانید در سامانه بام سقف و کف مبلغ تراکنش را تعیین کنید. در قسمت بعد، نحوه دریافت گردش حساب از سامانه بانک ملی را توضیح می‌دهیم.

دریافت صورت حساب بانک ملی از سامانه بام

نحوه دریافت صورت حساب بانک ملی

با استفاده از سامانه بام، اطلاعات تراکنش‌ها را به صورت آنلاین مشاهده می‌کنید و لازم نیست به بانک بروید. البته این سامانه برای مشتریان بانک ملی است. اگر در این بانک حساب ندارید، باید اول به بانک بروید و کارهای اداری افتتاح حساب را انجام دهید. بعد از افتتاح حساب می‌توانید اطلاعات تراکنش‌ها را از اپلیکیشن سامانه بام بگیرید. 

اولین مرحله، ثبت‌نام در سامانه بام است. اگر قبلا در سامانه ثبت‌نام کرده‌اید، با نام کاربری، رمز عبور و کد ۵ رقمی بانک وارد حساب کاربری شوید. در این مرحله، می‌توانید اطلاعات حساب بانکی خودتان را ببینید. 

برای دیدن صورت حساب باید به بخش خدمات حساب بروید و گزینه‌ نمایش صورت حساب را انتخاب کنید. در این مرحله، باید شماره حساب خودتان را وارد کنید. بانک با دریافت شماره حساب، گردش مالی آن را نمایش می‌دهد. 

اگر به اطلاعات تراکنش خاصی احتیاج دارید، کافی است در بخش جست‌وجوی پیشرفته، اطلاعات را با توجه به خواسته‌های خودتان فیلتر کنید. مثلاً، اگر در قسمت نوع تراکنش، گزینه واریز را انتخاب کنید، 

سامانه بام فقط تراکنش‌های واریزی را نشان می‌دهد. به‌علاوه، امکان انتخاب بازه زمانی و مبلغ تراکنش هم وجود دارد. در بخش مبلغ تراکنش، می‌توانید حداقل و حداکثر مبلغ تراکنش را مشخص کنید. در نهایت، اگر اطلاعات تراکنش خاصی را می‌خواهید، شماره پیگیری و کد شعبه را وارد کنید. با این روش، دیگر لازم نیست بین بقیه تراکنش‌ها جست‌وجو کنید.

 دریافت گردش حساب بانک ملی با شماره کارت

اگر شماره حساب را ندارید، می‌توانید با شماره کارت و رمز دوم، گردش حساب را به صورت تلفنی و صوتی بشنوید. در این روش، به شماره ۰۹۶۲۲ تماس می‌گیرید و بعد از برقراری تماس، شماره‌ ۳ را انتخاب می‌کنید. بعد از وارد کردن شماره کارت و رمز دوم، گزارش سه گردش آخر اعلام می‌شود.

صورت حساب کارت اعتباری بانک ملی

یکی از خدمات جدید بانک ملی، کارت اعتباری است. شما با کارت‌های اعتباری می‌توانید از فروشگاه‌های مشخصی خرید کنید و هزینه‌ آن را در قسط‌های چند ماه به بانک برگردانید. تعداد و مبلغ قسط‌ها با توجه به مقدار اعتبار مصرف‌شده مشخص می‌شود؛ بنابراین برای تسویه اعتبار، باید صورت حساب کارت اعتباری را داشته باشید. 

این صورت حساب را می‌توانید از سامانه‌ شرکت توسعه پیشگامان پویا دریافت کنید. اول وارد سایت bmicc.ir می‌شوید و اطلاعات کارت اعتباری و حساب کاربری را وارد می‌کنید. در اینجا، می‌توانید اطلاعات تراکنش‌های کارت اعتباری بانک ملی را ببینید.

نحوه دریافت صورت حساب بانک ملی با گوشی

دریافت گردش حساب بانک ملی با شماره کارت

در این روش می‌توانید از اپلیکیشن سامانه بام به صورت مستقیم روی گوشی استفاده کنید. اول این اپلیکیشن را از سایت بانک ملی دانلود کنید و بعد با وارد کردن رمز عبور و رمز یک بار مصرف، وارد حساب کاربری خودتان شوید. دقت کنید که آخرین نسخه اپلیکیشن را دانلود کنید. 

در محیط اپلیکیشن، روی گزینه‌ صورت حساب کلیک کنید و آن‌جا اطلاعات صورت حساب را ببینید. فیلتر کردن مبلغ‌ها و بازه زمانی تراکنش‌ها در اپلیکیشن هم انجام می‌شود. امکان دانلود فایل پی دی اف یا اکسل فایل صورت حساب هم وجود دارد. همچنین می‌توانید اطلاعات گردش حساب را به زبان انگلیسی دریافت کنید.

گردش حساب را در کوتاه‌ترین زمان ممکن دریافت کنید

در این مقاله، نحوه دریافت صورت حساب بانک ملی را توضیح دادیم. اگر برای تکمیل مدارک مهاجرت یا دریافت وام به اطلاعات گردش حساب احتیاج دارید و نمی‌توانید به بانک بروید، آسان‌‌ترین روش استفاده از سامانه بام است. 

 

 

مطالب خواندنی