انواع پانسمان نوین و قیمت پانسمان زخم

انواع پانسمان نوین و قیمت پانسمان زخم

پانسمان های تخصصی یا پانسمان نوین ، نوعی از پانسمان های زخم هستند که بر اساس مواد پلیمری ساخته شده اند. پانسمان های زیست فعال و تعاملی، علاوه بر محافظت از زخم در برابر ضربه ، آسیب و بروز عفونت ها، محیطی مناسب برای بهبود و التیام زخم را هم پدید می آورند و به فرآیند بهبودی زخم سرعت می بخشند. پانسمان های مدرن انواع بسیار متفاوتی دارند و برای هر یک از انواع زخم ها، پانسمان های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. مواد تشکیل دهنده ی پانسمان ها، شکل و خواص فیزیکی پانسمان و هم چنین برند های تولید کننده، بر قیمت پانسمان زخم تاثیر گذارند. در ادامه برخی پانسمان های نوین را به همراه برند ها و قیمت آن ها بررسی می کنیم.

 

پانسمان هیدروکلوئیدی

یکی از محصولات درمان زخم پانسمان هیدروکلوئید است که برای زخم هایی با اگزودای کم تا متوسط مناسب است. استفاده از پانسمان هیدروکلوئیدی سبب حفظ رطوبت بستر زخم می شود که سرعت التیام زخم را بهبود می بخشد. پانسمان های هیدروکلوئیدی اندازه و شکل های مختلفی دارند و به عنوان پانسمان اولیه بر سطح زخم قرار میگیرند. از جمله پانسمان های هیدروکلوئیدی می توان به پانسمان هیدروکلوئید هیدروکل هارتمن اشاره کرد که برای زخم های غیرعفونی، زخم های سوختگی درجه 2 و زخم بستر درجه 2 کاربرد دارد. برند هارتمن، برندی معتبر و با قدمت طولانی از کشور آلمان است که از سال 1818 فعالیت می کند.

 

پانسمان فوم

این نوع پانسمان ساخته شده از پلی اورتان نیمه تراواست که دارای سلول های فوم دار باز و کوچک است. پانسمان فوم برای زخم های مرطوب مناسب است و به دلیل نداشتن چسبندگی و پرز دهی، تعویض آن آسان و بدون درد است. لایه ی بیرونی پانسمان فوم آب گریز است و باکتری ها و سایر آلودگی ها نمی توانند به سطح زخم وارد شوند. اشکال و اندازه های مختلفی از پانسمان های فومی وجود دارد و برخی انواع آن، می توانند با مواد آنتی باکتریال نیز ترکیب شده باشند تا خاصیت میکروب کشی سطح زخم را هم داشته باشند.

از جمله این محصولات ، پانسمان فوم نقره سیلیکونی از برند مونلیکه است. مونلیکه از جمله برند های شناخته شده و با کیفیت تولید کننده محصولات مراقبت و درمانی، ساخت کشور سوئد است. این پانسمان فومی، راحت و سبک بوده و به خوبی ترشحات زخم را به خود جذب می کند و در عین حال محیطی مرطوب برای زخم فراهم می کند. ترکیبات نقره موجود در پانسمان، خاصیت میکروب کشی دارد که سبب از بین رفتن میکروارگانیسم های سطح زخم می شود. مناسب بودن قیمت پانسمان زخم فوم مونلیکه نیز از دیگر مزایای آن است که بسته به اندازه ی پانسمان، از ..... تا .... متغیر است.

 

 

پانسمان آلژینات

یک نوع دیگر از پانسمان های مدرن، پانسمان های آلژینات هستند که ترکیب اصلی آن ها، بر پایه ی نوعی از جلبک های دریایی است. این پانسمان ها جذب بالایی دارند و برای زخم هایی با میزان ترشحات زیاد و زخم های عفونی مناسبند. هم چنین اشکال مختلفی از این پانسمان ها وجود دارد تا برای زخم های متعددی قابل استفاده باشند.

پانسمان طباگرن پلاس نقره تریتا

این پانسمان بر پایه ی آلژینات، هم چنین پروتئین کلاژن است که به بافت سازی و تسریع التیام زخم کمک می کند. ترکیبات نانو ذرات کریستالی نقره موجود در محصول، برای درمان عفونت زخم مفید هستند و میکروارگانیسم های زخم را در تمام مدت از بین می برند. برند سازنده ی این پانسمان، شرکت دانش بنیان طبا زیست پلیمر (تریتا) است که ساخت ایران بوده و در کنار کیفیت بالا و تنوع بسیار خوب محصولات، قیمت پانسمان و محصولات آن نیز مناسب است.

 

پانسمان های سوپر جاذب

پانسمان ها با قابلیت جذب بسیار بالا یا سوپر جاذب، برای آن دسته از زخم ها مناسب اند که ترشحات زیادی وجود دارد و نیاز است تا اگزودای زخم کنترل شود. از جمله : زخم های جراحی یا تروماتیک، زخم های فشاری، زخم های دیابتی و دیگر زخم هایی که ممکن است ترشحات خیلی زیادی داشته باشند.

پانسمان فوق جاذب سوربکت از جمله این محصولات است که دارای هسته ی فوق جاذب، لایه ی شفاف محافظ و ضد آب و هم چنین لایه ی استریل در تماس با سطح زخم می باشد. این پانسمان می تواند به عنوان پانسمان اولیه در زخم های پرترشح سطحی یا پانسمان ثانویه برای زخم های حفره ای پر ترشح، زخم بستر، زخم های دیابتی، زخم های عروقی، زخم جراحی و تروماتیک و زخم های عفونی دیگر استفاده شود، اما برای زخم های خشک مناسب نیست. برند سازنده ی این پانسمان یعنی سوربکت، ساخت کشور سوئد است.  قیمت پانسمان زخم سوپر جاذب سوربکت با توجه به ابعاد پانسمان از ..... تا .... متغیر است.

 

خرید انواع پانسمان زخم

پانسمان های نوین اشکال بسیار متفاوت و گسترده ای دارند و در قیمت ها و برند های بسیار متعدد به فروش می رسند. از دیگر انواع پانسمان های نوین می توان به پانسمان فیلم، پانسمان شفاف، پانسمان کلاژن، پانسمان عسل و ... اشاره کرد.

نوع زخم و شدت آن، عمق زخم، میزان ترشحات زخم و هم چنین شرایط جسمی بیمار، در انتخاب نوع پانسمان دخیل است. برای خرید پانسمان زخم و اطلاع از قیمت پانسمان در برند های ایرانی و خارجی، هم چنین دیگر محصولات زخم، محصولات استومی و وکیوم تراپی با تضیمن کیفیت کالا و تحویل سریع، به فروشگاه اینترنتی پارساطب مراجعه کنید.

مطالب خواندنی