مقالات ISI کانبان : 78 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
معمولاً در هر کارخانه یک سیستم گردش اطلاعات وجود دارد که در قالب فرم هایی حاوی برخی اطلاعات می باشد که به عنوان مجوز تحویل و ارسال کالا بین انبار یا کارگاه های مختلف تولید مورد استفاده قرار می گیرند. مانند استفاده از فرم های درخواست کالا، برنامه تولید و درخواست خرید یا سفارش و... به طور مثال اگر واحد مونتاژ به قطعاتی نیاز داشته باشد لازم است فرم درخواست کالا از انبار تکمیل و توسط مقام های مجاز امضاء شود و معمولاً این فرم ها در چند نسخه تهیه و بعد از تکمیل شدن امضا های مجاز و دریافت کالا از انبار توسط قسمتی که عهده دار این امر است به بخشهای مختلف کارخانه مانند انبار، تولید(مونتاژ)، حسابداری و... ارسال می گردد. این امر مستلزم مقدار زیادی کار دفتری می باشد که در کارخانه ها امری معمولی شده و جزیی از سیستم و کار روزمره آنها را تشکیل می دهد. در شرکت های مدرن و پیشرفته مانند تویوتای ژاپن گردش اطلاعات و روش ارسال و تحویل مواد و کالا بوسیله کانبان صورت می گیرد. کانبان کلمه ای ژاپنی و به معنی کارت می باشد و عبارت از برگه ای کاغذی و یا کارتی پلاستیکی که درون یک پاکت پلاستیکی شفاف قرار دارد. روی این برگه یا کارت اطلاعاتی در مورد مواد و قطعه و فرایند قبلی است که هنگام تحویل کار توسط فزایندهای بعدی مورد استفاده قرار می گیرد و سودمند خواهد بود و همچنین ممکن است کانبان حاوی اطلاعاتی در مورد سفارش کار یا حمل و نقل باشد. این کارت ها در واقع جایگزین فرم های فوق شدند.

در این صفحه، تعداد 78 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع کانبان آرشیو شده است که شما می توانید مقالات مورد نظر خود را بر اساس سال انتشار، موضوع مقاله، وضعیت ترجمه و تعداد صفحات، انتخاب نموده و دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.

Exploring the influence of institutional pressures and production capability on the environmental practices - Environmental performance relationship in advanced and developing economies