مقالات ISI شبکه های بی سیم : 179 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
نیاز روز افزون به پویایی کارها، استفاده از تجهیزاتی مانند تلفن همراه، پیجرها و ... به واسطه وجود شبکه های بی سیم امکان پذیر شده است. اگر کاربر یا شرکت یا برنامه کاربردی خواهان آن باشد که داده و اطلاعات مورد نیاز خود را به صورت متحرک در هر لحظه در اختیار داشته باشند شبکه های بی سیم جواب مناسبی برای آنها ست. تکنولوژی شبکه‌های بی‌سیم، با استفاده از انتقال داده‌ها توسط اموج رادیویی، در ساده‌ترین صورت، به تجهیزات سخت‌افزاری امکان می‌دهد تا بدون‌استفاده از بسترهای فیزیکی همچون سیم و کابل، با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. در مقایسه شبکه های بی سیم و کابلی می تواند، قابلیتهایی همچون 1- هزینه 2- قابلیت اطمینان 3- کارائی 4- امنیت را بیان نمود. محیط های بیسیم دارای خصوصیات و ویژگی های منحصر به فردی می باشند که در مقایسه با شبکه های محلی سیمی جایگاه خاصی را به این گونه شبکه ها میبخشد. شبکه های بیسیم به دو ساختار کلی تقسیم بندی میشوند: 1- شبکه های بیسیم سلولی 2- شبکه های بیسیم غیرسلولی شبکه های بی سیم از لحاظ گستردگی به چهار دسته عمده تقسیم میشوند: 1- شبکه های بی سیم وسیع(در این شبکه ها، امکان ارتباط بین شهرها و یا حتی کشورها با استفاده از سیستمهای ماهوارهای متفاوت فراهم میگردد) 2- شبکه های بی سیم شهری(در این شبکه ها، امکان ارتباط بین چندین شبکه موجود در یک شهر بزرگ فراهم میگردد.) 3- شبکه های بی سیم محلی(در این شبکه ها، امکان ارتباط بین دستگاههای شخصی نظیر کامپیوتر دستی در یک ناحیه محدود (حدود 914 سانتی متر) فراهم میگردد) 4- شبکه های بی سیم شخصی (این شبکه ها امکان دستیابی کاربران ساکن در یک منطقه محدود نظیر محوطه یک دانشگاه و یا کتابخانه را به شبکه و یااینترنت فراهم مینمایند)
در این صفحه، تعداد 179 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع شبکه های بی سیم آرشیو شده است که شما می توانید مقالات مورد نظر خود را بر اساس سال انتشار، موضوع مقاله، وضعیت ترجمه و تعداد صفحات، انتخاب نموده و دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.