دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 146973 + ترجمه فارسی
ترجمه فارسی عنوان مقاله

فرصت های برنامه های کاربردی شبکه های حسگر بی سیم مبتنی بر نرم افزار (نرم افزار محور) برای مدیریت کارآمد شبکه : یک بررسی

عنوان انگلیسی
Software defined wireless sensor networks application opportunities for efficient network management: A survey
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی ترجمه فارسی
146973 2018 14 صفحه PDF 31 صفحه WORD
دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Computers & Electrical Engineering, Volume 66, February 2018, Pages 274-287

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده


کلمات کلیدی


1.مقدمه


2. مطالعه موردی شبکه حسگر بی سیم


2.1. چشم انداز عمومی برای طراحی سیستم های کاربردی شبکه حسگر بی سیم


2.2. عوامل دقیق برای توسعه سیستم های کاربردی WSN


3. پروتکل های مسیریابی شبکه های حسگر بی سیم و توپولوژی های شبکه 


3.1. پروتکل های مسیریابی


3.2. توپولوژی های شبکه


جدول 1: مزایا و معایب پروتکل های شبکه حسگر بی سیم


جدول 2: مزایا و معایب توپولوژی های شبکه حسگر بی سیم


4. ملاحظات چالش ها و استقرار شبکه حسگر بی سیم


جدول 3: برنامه های کاربردی معمول شبکه حسگر بی سیم و سیستم های فن آوری آنها.


5. SDN و چالش های پیاده سازی ان


5.1. مطالعات موردی برای طراحی SDN 


5.2. معماری شبکه مبتنی بر نرم افزار


5.3. چالش ها و فرصت های SDN در WSN ها


جدول 4: مقایسه بین یک شبکه SDN و یک شبکه سنتی.


5.4. SDN در برابر شبکه سنتی (شبکه غیر SDN)


5.5. شبکه مبتن بر نرم افزار بی سیم و سیار 


جدول 5: SDN سیار و بی سیم


6. امنیت در SDN   


7. شبکه حسگر بی سیم مبتنی بر نرم افزار (SDWSN)


7.1. مطالعات موردی برای طراحی سیستم های کاربردی SDWSN


7.2. استراتژی هایی برای توسعه سیستم های SDWSN: حل چالش های WSN


7.3. مروری بر SDWSN


7.4. کارهای موجود در SDWSN


7.5. چالش ها و ملاحظات


8. جهت گیری های اینده: فرصت های فن آوری و تحقیق


9. نتیجه گیری
ترجمه کلمات کلیدی
شبکه های حسگر بی سیم، نرم افزار تعریف شبکه، اینترنت چیزها، نرم افزار شبکه های حسگر بی سیم را تعریف می کند،
کلمات کلیدی انگلیسی
Wireless sensor networks; Software defined networking; Internet of things; Software defined wireless sensor networks;
ترجمه چکیده
شبکه های حسگر بی سیم (WSNs) عموما به عنوان فناوری اطلاعات شبکه های مدرن و بستر های محاسباتی استفاده می شوند. امروزه، برنامه های کاربردی محاسبات شبکه با تقاضای بالایی از قابلیت های شبکه قدرتمند مواجه می شوند. نائل شدن به شبکه عملکردی همچون در شبکه های سیار و محیط های محاسبات ابری ، اصلی ترین مولفه در رضایت مشتری است. با این حال، مدیریت کارآمد WSN ها با توجه به مشکلاتی که به آنها افزوده می شود، یک چالش باقی می ماند. تغییر تکنولوژی اخیر، شبکه مبتنی بر نرم افزار (SDN) را برای بهبود شبکه های محاسباتی، پیشنهاد میدهد. این مقاله مروری، چالش های برنامه کاربردی که بوسیلهWSN ها برای محیط های نظارت شده و انهایی که با رویکرد پیشنهادی مواجه هستند و نیز فرصت هایی را که می تواند در برنامه های WSN با استفاده از SDN تحقق یابد، برجسته (متمایز) می کند. ما همچنین ملاحظات پیاده سازی را با تمرکز بر جنبه های حیاتی که نبایستی در هنگام تلاش برای بهبود قابلیت های شبکه نادیده گرفته شوند، متمایز می کنیم. سپس یک استراتژی برای شبکه حسگر بی سیم مبتنی بر نرم افزار (SDWAN) را به عنوان تلاشی برای بهبود برنامه های کاربردی در محیط های نظارت شده، پیشنهاد می دهیم.
ترجمه مقدمه
WSN ها ، فن آوری های شبکه حسگر هستند که به طور گسترده ای در نظارت بر محیط زیست، نظارت جوی، نظارت بر فرآیند، سنجش مواد، برنامه های امنیتی و غیره به کار گرفته می شود. این شبکه ها بر روی شبکه های جمعی و محاسبات حسگرهای منحصر به فرد، براساس خواص سنجش فیزیکی و قابلیت های پردازش آنها عمل می کنند. نودهای حسگر، به صورت مشارکتی باهم ارتباط برقرار کرده و اطلاعات جمع آوری شده را به سیستم کنترل شبکه اصلی برای پردازش و بازیابی بیشتر، انتقال می دهند. در این راستا، این حسگرها باید توانایی انطباق با قابلیت های شبکه جمعی که به واسطه سیاست های شبکه مربوطه آنها اداره می شوند را، داشته باشند. در شبکه های حسگر بی سیم، نودهای حسگر می توانند به صورت تصادفی، به طوری که امکان دسترسی به برنامه های کاربردی حتی در مناطق غیر قابل دسترس فراهم باشد، مستقر شوند. این ویژگی در مورد شبکه های حسگر، اجازه امکان استقرار تعداد زیادی از حسگرها را بر روی مناطق شهودی ، مادامی که ارتباطات میان این نودهای حسگر بتوانند دائمی و پایدار باشند را می دهد. یک شبکه حسگر بی سیم متشکل از، نه محدود شده به: سرور شبکه حسگر بی سیم، روترها، سوئیچ ها، نودهای حسگر و غیره، بسته به وضعیت طراحی که برای هدفش مورد نیاز است، می باشد. ما در این مقاله، تجربه چالش ها در برنامه های کاربردی WSN را در نظر می گیریم. مقدمه مختصری از SDN و SDWSN را ارائه می دهیم و همچنین چشم انداز فنی (تکنولوژیکی) آنها را در برنامه های کاربردی شبکه حسگر بی سیم، مورد تاکید قرار می دهیم. به علاوه، این مقاله چالش هایی را که در حال حاضر اشاره شده است که با هر دو رویکردهایSDN و SDWSN درباره این که آیا آنها می توانند برنامه های کاربردی عمومی WSN را بهبود ببخشند، روبرو هستند را مطرح می کند. همچنین در مورد جنبه های حیاتی شبکه مانند امنیت، قابلیت اطمینان و مقیاس پذیری رایزنی می کنیم، زیرا این ها برخی از ویژگی های اصلی هستند که باید در هنگام برنامه ریزی برای بهبود و یا بهینه سازی قابلیت های شبکه مورد توجه قرار گیرند. همچنین این مقاله، مسائل پیرامون درباره پذیرش تکنولوژی SDN در شبکه های صنعتی عمومی را منعکس می کند. استنتاج ما در رابطه با این مسائل، به شکل نگرانی ها و سوالاتی است که باید با ملاحظات دقیق مورد بررسی قرار گیرد .ما در این نگرانی ها، رویکرد SDN بکار بسته شده در WSN ها را مورد بررسی قرار می دهیم که ایا این تکنولوژی، انعطاف پذیری را معرفی می کند، مدیریت و همچنین عملکرد کلی WSN ها را بهبود می بخشد. بنابراین اشاره می کنیم که، از طریق توصیه های ملاحضاتی دقیق ارائه شده توسط این بررسی، یک بهبود بسیار عظیمی می تواند در فن آوری های شبکه های حسگر بی سیم، به دست آید. بقیه مقاله به شرح زیر تقسیم می شود: بخش 2 درباره موارد استفاده از شبکه حسگر بی سیم، بحث می کند، بخش 3 درباره پروتکل و توپولوژی WSN بحث می کند؛ بخش 4، برنامه های کاربردی و محدودیت های آنها را مورد بحث قرار می دهد. بخش 5، شبکه مبتنی بر نرم افزار و موقعیت های بهبود آن، پیشرفت های SDN در شبکه های سیار و بی سیم را مورد بررسی قرار می دهد، بخش 6، پروتکل استاندارد SDN و جنبه های امنیتی را مورد بحث قرار می دهد. بخش هفت، SDWSN، کار مرتبط به آن، چالش ها و ملاحظات مربوط به پذیرش آن را معرفی می کند. بخش 8 در مورد کارهای آینده بحث می کند. در نهایت، بخش 9، اظهارنظرهای نتیجه گیری از بررسی را در اختیار می گذارد.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  فرصت های برنامه های کاربردی شبکه های حسگر بی سیم  مبتنی بر نرم افزار (نرم افزار محور)  برای مدیریت کارآمد شبکه : یک بررسی

چکیده انگلیسی

(93KB)The following figure is the graphical abstract of the review paper.

دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.