مقالات ISI سیاست تقسیم سود : 41 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
از آنجا که سود سالانه شرکت به دو بخش تقسیم مى‌گردد، یعنى بخشى از آن به‌عنوان سود به صاحبان سهام داده مى‌شود و بخشى از آن به حساب سود انباشته منظور مى‌گردد، هیئت مدیره مى‌تواند سیاست‌هاى مربوط به تقسیم سود را به‌عنوان یک راهنما مورد استفاده قرار دهد. پرداخت سود سهام به صاحبان سهام عادى یکى از راه‌هائى است که شرکت مى‌تواند بدان‌وسیله مستقیماً بر ثروت سهامداران اثر گذارد. بنابراین، هدف از اجراء چنین سیاستى تعیین نقشى است که آن سیاست در به حداکثر رسانیدن ثروت سهامداران ایفاء مى‌کند. از آنجا که سیاست تقسیم سود تحت‌تأثیر عوامل متعددى قرار مى‌گیرد، پرداخت تمام سود به سهامداران به معنى به حداکثر رسانیدن ثروت سهامداران نخواهد بود. این سیاست تقسیم سود که براساس آن آنچه از سود سالانه شرکت باقى مى‌ماند بین سهامداران تقسیم خواهد شد، باعث خواهد شد که بین میزان سود تقسیمى و ارزش شرکت هیچ رابطه معقول و منطقى وجود نداشته باشد. باید سیاست تقسیم بر این اساس تدوین گردد که آن میزان از سود شرکت که براساس ساختار سرمایه مطلوب مورد نیاز نیست به سهامداران پرداخت گردد. نتیجه پیروى از این سیاست این خواهد شد که سودى را که سهامداران دریافت خواهند کرد در سال‌هاى متوالى تغییر زیادى خواهد کرد.
در این صفحه، تعداد 41 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع سیاست تقسیم سود آرشیو شده است که شما می توانید مقالات مورد نظر خود را بر اساس سال انتشار، موضوع مقاله، وضعیت ترجمه و تعداد صفحات، انتخاب نموده و دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.