مقالات ISI اختلال تغذیه ای : 199 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
دو نوع اختلالات شایع تغذیه در کودکان و بزرگسالان شامل بی اشتهایی و بو لیمیا است. بی اشتهایی شرایطی است که کودک و حتی بیشتر بزرگسالان از خوردن غذای کافی امتناع می‌ورزند. امتناع از خوردن غذا در بزرگسالان اغلب به دلیل ترس شدید از افزایش وزن است. در بیماری بولیمیا فرد به شدت در خوردن افراط می‌کند و سپس شکم را از راه استفراغ کردن یا استفاده از داروهای ملین تخلیه می‌کنند تا بدین ترتیب جلوی چاقی و اضافه وزن را بگیرد. هر دوی این اختلالات می‌توانند همپوشانی داشته و بیمار بین بی اشتهایی و بولیمیا در تناوب باشد. اختلال خوردن که در به طور چشمگیری در سالهای اخیر افزایش داشته است، ‌اغلب در سنین نوجوانی یا اوایل جوانی آغاز می‌شود و بیشتر دختران جوان را رنجور و پریشان می‌کند.
در این صفحه، تعداد 199 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع اختلال تغذیه ای آرشیو شده است که شما می توانید مقالات مورد نظر خود را بر اساس سال انتشار، موضوع مقاله، وضعیت ترجمه و تعداد صفحات، انتخاب نموده و دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.

Effectiveness of cognitive behavioral therapy supported by virtual reality in the treatment of body image in eating disorders: One year follow-up

The Eating Disorder Inventory-2 Perfectionism scale: Factor structure and associations with dietary restraint and weight and shape concern in eating disorders