دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 144227 + ترجمه فارسی
ترجمه فارسی عنوان مقاله

تولید و تعیین مشخصات مکانیکی عایق ولتاژ بالا برای باسبار های ابررسانا - (قسمت اول) انتخاب مواد و توسعه

عنوان انگلیسی
Manufacture and mechanical characterisation of high voltage insulation for superconducting busbars – (Part 1) Materials selection and development
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی ترجمه فارسی
144227 2017 16 صفحه PDF 18 صفحه WORD
دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Cryogenics, Volume 83, April 2017, Pages 64-70

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده


کلمات کلیدی


1.مقدمه


شکل 1: نمایش نمودار ساده شده در یک بخش از جریان پیشروی فیدر


2- مواد و روش ها


2-1- مواد


جدول 1: مرور کلی بر مواد پیش آغشته استفاده شده برای ارزیابی های اولیه


2-1-1- مشخصات الکتریکی


2-1-2- محدودیت های دمایی


جدول 2: مشخصات شار ماده پیش آغشته GURIT SE 84LV به همراه دمای پخت 120c


2-2- روش ها


2-2-1- آماده سازی نوار و استفاده


شکل 2: ترکیب سازی دستی از یک نوار پلاستیکی پیش آغشته 25 میلیمتری و نوار Kapton HN با ابعاد 20 میلی متر.


جدول 3: ویژگی های کلیدی پردازش 5 ریخته گری عایق (تمام نمونه های ساخته شده با 50 میکرون Kapton HN)


2-2-2- شرایط ریخته گری 


شکل 3: کوادراتین لاستیکی سیلیکون در بالای کامپوزیت قرار داده می شود (پس از پیچیدن بسته بندی با نوار شیشه خشک) برای ایجاد فشار فشرده سازی در طول دوره پخت.


شکل 4: دستگاه لمینیت نشان دهنده غلتک های فشرده و فیلم کاپتون پوشش داده شده


3- نتایج / بحث


3-1- مواد پیش آغشته


جدول 4: استحکام کششی نهایی، نقاط برشی و محتویات حفره در قالب های عایق بندی صفحه ای.


شکل 5: قطعات تست کشش برای کاپتن پوشیده شده اپوکسی


3-2- کاپتون تقویت شده


جدول 5: کاپتون به کاپتون با استفاده از چسب اپوکسی فیلم - تست شده در 77K (میانگین 5 آزمایش)


3-3- اتصال به فولاد ضد زنگ


شکل 6: نمونه آزمایش کششی برای برآورد قدرت اتصال به فولاد ضد زنگ - شناسایی یک لایه کامپوزیت بر روی هسته فولاد ضد زنگ


4- نتیجه گیری
ترجمه چکیده
برنامه ریزی شده است که عایق الکتریکی با ولتاژ بالا در باسبار های فیدر ITER شامل لایه های شیشه ای اپوکسی رزین قبل از آغشته سازی (pre preg) و پلی آمید باشند. توجه به لایه های باند پلی آمید در مناطقی که تنش های مکانیکی نسبتا کم بودند، مورد توجه قرار گرفت. علاوه بر تابع عایق الکتریکی آن، عایق باسبار باید دارای خواص مکانیکی مناسب باشد تا بارهای اعمال شده بر روی آن در طول عملیات مگنت ITER حفظ شود. در این مقاله، تحقیقات در مورد مواد مناسب برای تولید عایق ولتاژ بالا برای باسبار و ساخت لوله های ابررسانای ITER گزارش شده است. یک برنامه تحقیق و توسعه برای شناسایی مواد پیشگیرنده مناسب و پلییمید از طیف وسیعی از تامین کنندگان انجام شد. مواد Pre-preg از 3 تامین کننده به دست آمده و با Kapton HN مورد استفاده قرار می گیرند تا قالب سازی را با استفاده از معماری عایق مورد نظر انجام دهند. دو روش پردازش اصلی برای pre-pregs مورد بررسی قرار گرفته است، پردازش کیسه خلاء (از پردازش اتوکلاو) و پردازش با استفاده از یک ماده با ضریب بالا از گسترش حرارتی (لاستیک سیلیکون)، برای اعمال فشار تراکم بر عایق. عایق باید دارای خواص مکانیکی مناسب برای مقابله با تنش های ناشی از محیط عملیاتی و محتوی کم مورد نیاز در یک کاربرد ولتاژ بالا باشد. کیفیت قالب ها با آزمون های مکانیکی در 77K و اندازه گیری محتوای خالی مورد ارزیابی قرار گرفت.
ترجمه مقدمه
آهنرباهای ابررسانا [1] از توکاماک ITER با جریان الکتریکی از طریق باسبار های ابررسانا [2] در فیدرها [3] تغذیه می شوند. باسبارهای ابررسانا از هادی کابل درون لوله ساخته شده اند و دارای یک مقطع دایروی با قطر بیرونی 44.5 میلی متر یا 22 میلی متر بسته به نوع آهنربای متصل به آن ها، می باشد؛ طول متداول باسبار در حدود 30 تا 40 متر است. شکل 1 به صورت نموداری، یک بخش کوتاه از فیدر "جریان پیش رو" با برخی از تغییرات بسیار را که باید پردازش شده و دارای 'عایق کم محتوا' باشند را نشان می دهد. دستگاه ITER دارای تعدادی فیدر می باشد، که هر کدام از آن ها، دارای دو یا تعداد بیشتری باسبار می باشند، که برای هر کدام از کویل های ابررسانا که برای جمع کردن توکاماک استفاده می کنند، تعبیه شده اند و در کل، طول آن در حدود 2100 متر است. ولتاژهای بالا (تا 11 کیلوولت) بر روی آهنرباهای الکترونی مرکزی و الکترومغناطیسی به علت ماهیت عملیاتی این آهنرباهای پالس توسعه یافته است. آهنرباهای میدان حلقوی نیز در ولتاژ تا 4 کیلو ولت در شرایط تخلیه سریع ایجاد می کنند [4]. ولتاژ بالاتر (تا 28 کیلو ولت) ممکن است بر روی بعضی از آهنرباهای در طول شرایط خطا توسعه یابد و به همین علت عایق ولتاژ بالا در باسبار فیدر تا 30 کیلو ولت آزمایش خواهد شد. تمام عایق ها برای مقاومت در برابر ولتاژ 5 برابر بیشتر از ولتاژ آزمایش طراحی شده اند و باید از دمای عملیاتی 4K، در محیط تابش و بارهای مکانیکی ناشی از نیروی الکترومغناطیسی در باسبارها پشتیبانی کنند. ارزیابی ویژگی های تابش در حال انجام است. شکل 1: نمایش نمودار ساده شده در یک بخش از جریان پیشروی فیدر برنامه فعلی یک مرحله قبل از صنعتی شدن است و برنامه ریزی شده است تا یک فرایند بزرگتر در اطراف یافته های این کار ساخته شود.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  تولید و تعیین مشخصات مکانیکی عایق ولتاژ بالا برای باسبار های ابررسانا - (قسمت اول) انتخاب مواد و توسعه

چکیده انگلیسی

It is planned that the high voltage electrical insulation on the ITER feeder busbars will consist of interleaved layers of epoxy resin pre-impregnated glass tapes (‘pre-preg’) and polyimide. In addition to its electrical insulation function, the busbar insulation must have adequate mechanical properties to sustain the loads imposed on it during ITER magnet operation. This paper reports an investigation into suitable materials to manufacture the high voltage insulation for the ITER superconducting busbars and pipework. An R&D programme was undertaken in order to identify suitable pre-preg and polyimide materials from a range of suppliers. Pre-preg materials were obtained from 3 suppliers and used with Kapton HN, to make mouldings using the desired insulation architecture. Two main processing routes for pre-pregs have been investigated, namely vacuum bag processing (out of autoclave processing) and processing using a material with a high coefficient of thermal expansion (silicone rubber), to apply the compaction pressure on the insulation. Insulation should have adequate mechanical properties to cope with the stresses induced by the operating environment and a low void content necessary in a high voltage application. The quality of the mouldings was assessed by mechanical testing at 77 K and by the measurement of the void content.

دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.