دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 74070
ترجمه فارسی عنوان مقاله

الگوریتم هیبرید برای تامین منابع رایانش ابری چند ردیفی

عنوان انگلیسی
Hybrid Algorithm for Resource Provisioning of Multi-tier Cloud Computing ☆
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی
74070 2015 9 صفحه PDF
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Procedia Computer Science, Volume 65, 2015, Pages 682–690

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

کلمات کلیدی

1.مقدمه

2. تحقیقات مرتبط

شکل 1 شبه کد الگوریتم PSO در برنامه تک ردیفه

شکل 2: شبکه کد الگوریتم SA در برنامه تک ردیفی

شکل 3 شبکه کد الگوریتم PSO-SA در برنامه تک ردیفی

3. الگوریتم های پیشنهادی 

3.1. بهینه سازی ازدحام ذرات (PSO)

شکل 4. شبکه کد الگوریتم PSO در برنامه چند ردیفی

3.2. تبرید شبیه سازی شده (SA)

شکل 5: شبه کد الگوریتم SA در برنامه چند ردیفی

3.3. بهینه سازی ازدحام ذرات و تبرید شبیه سازی شده (PSO-SA)

شکل 6 شبکه کد الگوریتم PSO-SA در برنامه چند ردیفی

4. نتایج و بحث ها

جدول 1 نتایج شبیه سازی برای تامین منابع برنامه چند ردیفی بر اساس الگوریتم PSO، SA و PSO-SA

شکل 7 نمودار عملکرد

5. نتیجه گیری و تحقیق آینده
ترجمه کلمات کلیدی
رایانش ابری؛ تأمین منابع؛بهینه سازی ازدحام ذرات- PSO؛ Annealing شبیه سازی -SA
کلمات کلیدی انگلیسی
Cloud Computing; Resources Provisioning; PSO-Particle Swarm Optimization; SA-Simulated Annealing.
ترجمه چکیده
رایانش ابری مدلی برای انتقال خدمات تکنولوژی اطلاعات است که در آن منابع از اینترنت از طریق ابزارهای مبنی بر وب و برنامه ها بازیابی می شوند. مهمترین چالش ها تحت تاثیر به کار گیری تکنولوژی رایانش ابری هستند مانند امنیت، تخصیص منابع و تامین منابع. تنها مکانیسم های تامین منابع موجود در رایانش ابری که از تکنیک هیوریستیک متا استفاده می کنند بر اساس برنامه تک ردیفی می باشند. این مقاله ما تامین منابع پویا را در برنامه چند ردیفی با استفاده از تکنیک هیوریستیک متا ارائه می کنیم، مانند الگوریتم بهینه سازی ازدحام ذرات (PSO)، الگوریتم تبرید شبیه سازی شده (SA) و الگوریتم هیبرید که الگوریتم بهینه سازی ازدحام ذرات (PSO)، الگوریتم تبرید شبیه سازی شده (SA) را ترکیب می کند. نتایج شبیه سازی نشان می دهند که تامین منابع مبنی بر الگوریتم PSO-SA در برنامه چند ردیفی از تامین منابع در برنامه چند ردیفی مبنی بر الگوریتم PSO و الگوریتم SA سریعتر است، یعنی در توسعه ی رایانش ابری سودمند است.
ترجمه مقدمه
رایانش ابری یک مفهوم تکاملی است که استفاده بهتری از منابع توزیعی چندگانه می کند، کاربران ابری از منابعی استفاده می کنند که توسط ارائه دهنده خدمات ابری ارائه می شود، هدف مهم در تامین منابع حداکثر عملکرد در حداقل زمان برای به حداقل رساندن کل زمان صرف شده می باشد، هدف اصل برنامه ریزی باید کاهش مقدار انتقال داده با حداقل هزینه و تضمین توزیع متوازن وظایف در هر قابلیت پردازش باشد. کلا دو معماری نمونه از تامین منابع وجود دارد، تک ردیفی و چند ردیفی، معماری تک ردیفی ساختار نسبتا ساده ای دارد و راه اندازی آن ساده است و هم چیز یعنی پایگاه داده، برنامه و ارائه در یک جا هستند. اکثر وب سایت های مدرناز معماری چند ردیفی استفاده می کنند، این معماری پروسه ی برنامه را در ردیف های چندگانه تقسیم بندی می کند، که هر ردیف یک کاربرد خاصی ارائه می کند. اکثر برنامه های چند ردیفی وبی از معماری 3 ردیفی استفاده می کنند: ردیف ارائه، ردیف برنامه و ردیف داده. ویژگی پایه رایانش ابری توانایی ارائه پویای مقیاس بندی منابع می باشد، تامین پویا یک تکنیک یودمند برای کنترل برنامه های چند ردیفی مجازی در محیط ابری می باشد. درخواستی در تکنیک تامین پویا از ردیف ها عبور می کند، می تواند ردیفی را چندبار بازدید کند و در ردیف بازدید شده پردازش شود. در نهایت، این پردازش برای درخواست فرستنده ها از ردیف جلویی تکمیل کرده و باز می گردد. برخی تکنیک های جدید تحقیق که شامل هیوریستیک متا با الهام طبیعی می شوند تبدیل به تمرکز جدید تامین منابع و تحقیق تخصیص در رایانش ابری تک ردیفی مانند بهینه سازی ازدحام ذرات (PSO) شده اند که از رفتار اجتماعی دسته پرندگان و دسته ماهیان الهام می گیرند و تبرید شبیه سازی شده (SA) که از روشی الهام می گیرد که در آن یک فلز در ساختار بلوری انرژی حداقل خ (پروسه تبرید) و جستجوی حداقل در یک سیستم عمومی تر نک می شود. در این مقاله ما تامین منابع پویا را در رایانش ابری چند ردیفی مبنی بر الگوریتم PSO و الگوریتم SA پیشنهاد می کنیم و الگوریتم هیبرید که الگوریتم های PSO-SA را ترکیب می کنند. باقی این مقاله به شرح زیر می باشد: بخش 2 مروری بر الگوریتم تحقیق مرتبط می باشد. در بخش 3 ما PSO، SA و الگوریتم PSO-SA را برای ارائه ی منابع در رایانش ابری چند ردیفی توصیف می کنیم. نتایج آزمایشگاهی در بخش 4 ارائه می شوند. بخش 4 حاوی نتیجه گیری و تحقیق آینده می باشد.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  الگوریتم هیبرید برای تامین منابع رایانش ابری  چند ردیفی

چکیده انگلیسی

Cloud computing is a model for delivering information technology services in which resources are retrieved from the internet through web-based tools and applications. The most important challenges are influenced to adopt the cloud computing technology such as security, resources allocation and resources provisioning. The only existing resource provisioning mechanisms in cloud computing using meta-heuristic technique are based on single tier application. In this paper we propose dynamic resources provisioning in multi-tier application by using meta-heuristic technique such as Particle Swarm Optimization (PSO) algorithm, Simulated Annealing (SA) algorithm and hybrid algorithm that combine Particle Swarm Optimization (PSO) and Simulated Annealing (SA). The simulation results show that resource provisioning based on PSO-SA algorithm in multi-tier application is much faster than resource provisioning in multi-tier application based on PSO algorithm and SA algorithm, that is beneficial in the development of cloud computing.