دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 52854
ترجمه فارسی عنوان مقاله

پیاده سازی الگوریتم تولید پراکنده (IDG) برای افزایش کارایی فیدرتوزیع تحت رشد بسیار زیاد بار

عنوان انگلیسی
Implementation of Distributed Generation (IDG) algorithm for performance enhancement of distribution feeder under extreme load growth
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی
52854 2010 12 صفحه PDF
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : International Journal of Electrical Power & Energy Systems, Volume 32, Issue 9, November 2010, Pages 985–997

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

مقدمه


2.برای افزایش کارایی فیدرDG  توزیع

3.بهبود عملکرد فیدر توزیع

3.1بهبود پروفیل ولتاژ (EPI) فیدر توزیع

3.2اثر بهبود پروفیل ولتاژ روی عملکرد فیدر

4.تحلیل افزایش کارایی فیدر توزیع

4.1 تلفات توان و افت ولتاژ

4.2تلفات توان و افت ولتاژ در حضور 

4.3 جایابی بهینه DG

4.4پیاده سازی الگوریتم IDG

4.5ویژگی برجسته ابزار 

IDG

5.مورد مطالعه ای

5.1 گام 1 

5.2گام 2

5.3گام 3

6.نتیجه گیری
ترجمه کلمات کلیدی
تولید پراکنده، عملکرد فیدر، بار غیر یکنواخت، محل بهینه و اندازه DG، از دست دادن انرژی، مشخصات ولتاژ
کلمات کلیدی انگلیسی
Distributed Generation, Feeder performance, Non-uniform load, Optimal location and size of DG, Power loss, Voltage profile
ترجمه چکیده
این مقاله الگوریتم جدیدی را معرفی می کند که در زبان برنامه نویسی C نوشته شده است و این الگوریتم برای اجرای تولید پراکنده (IDG) در فیدر توزیع شعاعی به کار می رود که این فیدر به شدت توسط باری با توزیع غیریکنواخت دچار اضافه بار شده است. اکثر الگوریتم های موجود، برای فیدرهای توزیعی طراحی شده اند که دارای بار با توزیع یکنواخت هستند. کاربرد این الگوریتم ها محدود است چون ضریب توان واحد بوده و حجم محاسبات بالاست. روش ارائه شده در این مقاله تحقیقاتی قادر است تحت شرایط بار با توزیع تصادفی با ضریب توان پایین برای DG تنها همانند سیستم با چند DG کار کند. الگوریتم مبتنی است بر روش تحلیل که با در نظر گرفتن بدترین شرایط ممکن، روی شبکه با توزیع شعاعی اجرا می شود. تحلیل های انجام گرفته نشان می دهد که الگوریتم قادر است با بهبود پروفیل ولتاژ گره و کاهش تلفات توان کارایی سیستم توزیع را افزایش دهد. نتایج شبیه سازی نشان می دهد که اجرای تولید پراکنده (IDG) این توانایی را دارد که محل و اندازه بهینه DG در هر سیستم توزیعی را بطور موثری تعیین کند. نتایج بدست آمده تایید شده و در محدود استانداردهای بین المللی هستند.
ترجمه مقدمه
قبل از ظهور تولید پراکنده (DG)، طراحی شبکه های توزیع اغلب به گونه ای بود که بدون هیچ منبع پراکنده ای در فیدر کار کنند. بی نظمی های بازار برق و نگرانی های جهانی در مورد محیط زیست باعث شد که تولید پراکنده مورد توجه طراحان شبکه های توزیع قرار گیرد. حضور DG در سیستم توزیع باعث می شود پیکربندی پخش توان در شبکه های مرسوم سیستم های توزیع قدرت از حالت یک جهته به چند جهته تغییر کند. معرفی DG در سیستم توزیع موجب تغییر ویژگی های عملکردی شده و تاثیرات فنی و اقتصادی قابل توجهی دارد. یکی از معایب اصلی حضور عمده DG در فیدر توزیع، اثر افزایش ولتاژ است که با انتخاب مناسب اندازه و تعداد DG ها می توان بر این نقص غلبه کرد[1]. کاهش دسترسی به منابع طبیعی و افزایش نیاز به حفاظت در مقابل حوادث طبیعی، سهم DG در تامین برق افزایش یافته است. این سهم ممکن است در کشورهای اروپایی تا 20% هم افزایش پیدا کند [2]. عملکرد سیستم توزیع را می توان با استفاده مناسب از DG ها بهبود داد. در این شرایط، DG به عنوان یک جایگزین ممکن برای منابع مرسوم تولید برق به شمار می آید. نصب واحدهای تولیدی کوچک، روی عملکرد سیستم های بهره برداری برق از نظر بهبود عملکرد و قابلیت اطمینان تاثیر دارد. به کارگیری DG با اندازه بهینه موجب می شود در طی ساعات پیک تقاضا، شبکه توزیع با مشکل مواجه نشود [3]. با در نظر گرفتن این موضوع، مدلسازی و تکنیک های تحلیلی کلاسیک را باید بازنگری کرد. در گذشته روش های بهینه سازی مختلفی بری بهبود پروفیل ولتاژ، کاهش تلفات و جایابی بهینه DG در سیستم های توزیع برق ارائه شده است [4-7,8]. تحلیل ریاضی شامل تکنیک های گرادیان، تکنیک های برنامه نویسی درجه دوم متوالی (SQP)، تکنیک های برنامه نویسی غیر خطی Karush Kuhn-Tucker و تکنیک های برنامه نویسی خطی متوالی (SLP) می باشد. Miu و Chiang برای شبکه توزیع مقیاس بزرگ فرمولی ارائه داده اند. آنها یک شبکه توزیع با بارهای یکنواخت و غیریکنواخت را مورد مطالعه قرار دادند [7]. Wang و Nehrir یک روش تحلیلی ارائه دادند که تنها برای بار با توزیع یکنواخت با ضریب توان واحد کارایی دارد [8].
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  پیاده سازی الگوریتم تولید پراکنده (IDG) برای افزایش کارایی فیدرتوزیع تحت رشد بسیار زیاد بار

چکیده انگلیسی

This paper presents a new algorithm, written in C-language for Implementation of Distributed Generation (IDG) to radial distribution feeder, heavily overloaded with non-uniformly distributed load. Majority of the existing algorithms are designed for distribution feeders with uniformly distributed load, working in single DG scenario. The applicability of these algorithms is restricted because of the unity power factor and high computational work. The methodology proposed in the research paper is capable of functioning under randomly distributed load conditions with low power factor for single DG as well as multi-DG system. The algorithm is based on analytical approach and is implemented to radial distribution network, considering the worse case scenario. The analyses carried out show that the algorithm can be applied to enhance the performance of distribution system in terms of node voltage profile improvement and power loss reduction. The simulation results indicate that IDG is capable of identifying the optimal location and size of DG in any problematic distribution system effectively. The results obtained are verified and are within the international standards limits.