فروش تجهیزات صنعتی

فروش تجهیزات صنعتی

فروش تجهیزات صنعتی

تجهیزات صنعتی پرکاربرد کدام‌اند؟ اگر شما هم دوست دارید جواب این سوال و سوالات مشابه را در این زمینه بدانید، با ما همراه باشید. چیلر، تجهیزات مورد نیاز استخر، ترانسمیتر فشار و دیزل ژنراتور از جمله مهم‌ترین ابزاری هستند که با استفاده از این ابزار می‌توانیم زندگی راحت‌تری داشته باشیم، امکانات زندگی را افزایش دهیم و بروز حوادث و اتفاقات جلوگیری کنیم. در ادامه این مقاله به معرفی هر یک از این تجهیزات ضروری می‌پردازیم که هر کدام به نوعی در زندگی ما تاثیرگذار هستند.

 

چیلر

چیلر نوعی دستگاه است که با استفاده از سیکل تبرید تراکمی بخار یا سیکل تبرید جذبی حرارت را از مایع می‌گیرد. از این مایع می‌توان برای خنک کاری هوا یا دستگاه‌ها استفاده کرد. در نتیجه از حرارت جذب شده می‌توان برای گرمایش استفاده کرد یا آن را در محیط دفع کرد. به طور کلی چیلرها به دو نوع چیلرهای تراکمی و چیلرهای جذبی تقسیم می‌شوند. چیلرهای تراکمی از انرژی الکتریکی و چیلرهای جذبی از انرژی حرارتی برای خنک کاری استفاده می‌کنند. انواع چیلر تراکمی عبارتند از چیلرهایی که کمپرسور رفت و برگشتی، کمپرسور اسکرو، کمپرسور اسکرال یا کمپرسور سانتریفیوژ دارند. گروه تک اثره و گروه دو اثره انواع چیلر جذبی هستند که هر یک انواع مختلفی دارند. چیلرهای تک اثره به سه دسته چیلرهای تک اثره با تغذیه بخار، چیلرهای تک اثره با تغذیه آب داغ و چیلرهای تک اثره با تغذیه آب گرم تقسیم شده و چیلر دو اثره به دو دسته چیلرهای دو اثره با تغذیه بخار و چیلرهای دو اثره با تغذیه شعله مستقیم تقسیم می‌شوند. یکی دیگر از دستگاه‌های پر استفاده برای سرمایش، داکت اسپلیت است. از معروف ترین‌های این محصول به داکت اسپلیت مدیا (میدیا) می‌توان اشاره کرد.

 

تجهیزات استخر

تجهیزات استخر مجموعه‌ای از تجهیزات و امکانات برای ساخت و نگهداری بهتر استخر هستند که به دو نوع تجهیزات اصلی و تجهیزات جانبی تقسیم می‌شوند. تجهیزت اصلی برای ساخت و نگهداری استخر ضروری هستند اما تجهیزات استخر جانبی به شناگران امکانات بیشتری ارائه می‌دهند که شما می‌توانید بسته به اندازه استخر و نیاز شناگران از تجهیزات بیشتری استفاده کنید. پکیج تصفیه آب استخر، جاروی استخر، گریل استخر، اسکیمر استخر، نردبان استخر، فواره استخر، چراغ استخر، کفشور استخر، برگ گیر استخر و حشره گیر استخر، سرجاروی استخر و دستگیره استخر مهم‌ترین تجهیزات جانبی استخر هستند که لذت شنا را برای شناگران بیشتر می‌کنند. با وجود اینکه وجود این تجهیزات لازم نیست اما در ادامه به بعضی کاربردهای مهم‌شان اشاره می‌کنیم تا به اهمیت و کاربردشان پی ببرید. فیلتر تصفیه استخر هر نوع آلایندگی و کثیفی آب استخر را تصفیه می‌کند که انواع فیلتر استخر به سه دسته فیلتر شنی استخر، فیلتر کارتریجی استخر و فیلتر E دسته بندی می‌شوند.

سختی گیر یکی دیگر از تجهیزات استخر بوده که رسوبات گچی موتورخانه و بقیه تجهیزات استخر را از بین می‌برد. اسکیمر نوعی مکانیسم گردش آب است که اجسام شناور کوچک، حشرات و غیره روی سطح آب را جمع آوری می‌کند و آب را به سیستم تصفیه منتقل می‌کند. سرجارو وسیله‌ای است که برای تمیز کردن کف استخر استفاده می‌شود و برای این کار به یک دسته تلسکوپی و شلنگ نیاز دارد تا به راحتی بتوان آن را در کف استخر حرکت داد.

 

ترانسمیتر فشار

ترانسمیتر فشار دستگاهی است که فشار یک مایع یا گاز را اندازه گیری می‌کند که این دستگاه سنسور فشار نیز نامی‌ده می‌شود. از سنسور فشار در دستگاه‌های صنعتی استفاده می‌شود تا فشار آنها اندازه گیری شده و به خوبی بتوان فرایندهای صنعتی را کنترل کرد. سنسور فشار در صورت افزایش فشار دستگاه‌ها هشدار می‌دهد و از وقوع حوادث زیان بار جلوگیری می‌کند. ترانسمیتر فشار شباهت زیادی به گیج فشار دارد اما عملکرد آنها با یکدیگر کاملا متفاوت است. ترانسمیتر فشار تغییرات فشار را دیجیتالی روی دستگاه نشان می‌دهد و تغییر فشار را هشدار می‌دهد. ترانسمیتر فشار انواع مختلفی دارد که هر یک از آنها نوع کارکرد مختلفی دارند اما انواع این ترانسمیترها سه قسمت اصلی دارند که بین تمام آنها مشترک است. تقویت کننده، مبدل و سنسور سه قسمت اصلی ترانسمیتر فشار هستند. ترانسمیتر فشار با نمایشگر، ترانسمیتر فشار مخصوص محیط‌های انفجاری، ترانسمیتر فشار تفاضلی، ترانسمیتر فشار هوشمند، ترانسمیتر فشار پایین، ترانسمیتر فشار صنعتی و ترانسمیتر فشار قلمی انواع کاربردی ترانسمیتر فشار هستند. جالب است بدانید سنسور فشار کاربردهای دیگری دارد که اندازه گیری ارتفاع از سطح دریا، اندازه گیری جریان و اندازه گیری عمق سایر کاربردهای ترانسمیتر فشار است.

 

دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور دستگاهی است که انرژی الکتریکی تولید می‌کند. دیزل ژنراتور از یک موتور دیزل و یک ژنراتور الکتریکی تشکیل شده که انرژی الکتریکی تولید می‌‌کند. شاسی، اطاقک پوشاننده، عایق صدا، سیستم‌های کنترل، قطع کننده اضطراری مدار، سیستم مولد گرما و سیستم استارت اتومات و دینام سایر اجزای تشکیل دهنده دستگاه دیزل ژنراتور هستند. شما در زمان قطعی برق می‌توانید از دیزل ژنراتور استفاده کنید و برق اضطراری و مورد نیاز را فراهم کنید. دیزل ژنراتور اندازه‌های مختلفی دارد که بهتر است از دیزل ژنراتور اندازه مناسب استفاده کنید تا از کمبود انرژی جلوگیری شود. دیزل ژنراتورهای کوچک 1 تا 20 کیلو وات آمپر دارند که برای مصارف خانگی و فروشگاهی کوچک و کارخانه‌های بزرگ مناسب هستند. دیزل ژنراتورها صدای زیادی تولید می‌کنند به همین دلیل آنها را در اطاقک‌های ایزوله یا کانتینر سایلنت قرار می‌دهند تا صدای ژنراتور کاهش یابد. همچنین دیزل ژنراتور برای تامین برق و تامین محرکه کشتی‌ها و وسایل نقلیه بزرگ هم کاربرد دارد. از جمله مهم‌ترین فواید استفاده از دیزل ژنراتور می‌توان به استفاده آسان، حمل و نقل و راه اندازی فوری آن اشاره کرد که به راحتی بدون نیاز به دانش فنی راه اندازی می‌شود. منبع تامین سوخت دیزل ژنراتور گازوئیل است که مصرف سوخت آن نسبت به ژنراتورهای گاز طبیعی کمتر است.

 

سخن پایانی

در این مقاله با چهار مورد از پرکاربردترین تجهیزات صنعتی آشنا شدیم که سطح زندگی انسان را بهبود می‌دهد. همانطور که اشاره شد چیلر، تجهیزات استخر، ترانسمیتر فشار و دیزل ژنراتور چهار مورد از مهم‌ترین تجهیزات صنعتی هستند که به معرفی هر یک از این ابزارها پرداختیم. هر یک از این ابزارها کاربردهای مختلفی دارند که شما می‌توانید با توجه به نیاز خود از این تجهیزات استفاده کنید.

مطالب خواندنی