علت نشتی آب از پکیج و کولر گازی چیست؟

علت نشتی آب از پکیج و کولر گازی چیست؟

چرا پکیج آب می دهد؟

سرایز شدن آب از پکیج های دیواری بنا به دلایل گوناگونی روی می دهد. فرسودگی و خراب شدن شیرها و لوله ها، آب بندی نادرست اتصالات در پکیج، خراب شدن پمپ پکیج، سوراخ شدن یا ترک برداشتن مبدل ها، خراب شدن شیر پرکن پکیج برخی از رایج ترین دلایلی هستند که باعث بروز این مشکل در پکیج می شوند.

آب دادن پکیج دیواری

اتصالات به درستی آب بندی نشده است.

یکی از رایج ترین دلایل بروز این مشکل در پکیج های دیواری به دلیل آب بندی نشدن اتصالات به هنگام نصب پکیج می باشد. گاهی نصب پکیج به درستی صورت نگرفته و این موضوع باعث چکه کردن آب از پکیج می شود. برای جلوگیری از بروز این مشکل توصیه می کنیم پکیج را به طور صحیح نصب نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه نصب پکیج بر روی آموزش نصب پکیج دیواری فنی حرفه ای کلیک نمایید.

سوراخ شدن مبدل از دلایل آب دادن پکیج دیواری

سوراخ شدن و داشتن ترک در مبدل پکیج یکی از رایج ترین دلایل بروز این مشکل در پکیج می باشد. در صورتی که این موضوع باعث چکه کردن آب از پکیج شود از قسمت زیرین پکیج آب چکه می کند. داغ شدن بیش از حد آب مصرفی همچنین افزایش سریع دما پکیج از نشانه های خراب شدن مبدل می باشند. برای رفع این مشکل می بایست نسبت به تعویض مبدل اقدام نمود.

 خرابی و معیوب شدن شیر اطمینان در پکیج

خرابی این شیر در پکیج های دیواری می تواند از دیگر دلایل آب دادن پکیج باشد. افت و کاهش فشار در پکیج همچین خوب گرم نشدن آب از نشانه های رایج خراب شدن این شیر می باشد. بنابراین در صورتی که پکیج دیواری آب می دهد و این نشانه ها نیز دیده می شود. خرابی شیر اطمینان می تواند عامل بروز این مشکل باشد.

برای رفع این مشکل بایستی نسبت به تعویض شیر اطمینان اقدام نمایید.

بروز مشکل در پمپ سیرکولاتور پکیج

خراب شدن این قطعه از پکیج دیواری یکی از دیگر دلایلی است که باعث سرازیر شدن آب از پکیج می شود. پمپ سیرکولاتور یکی از مهم ترین قطعات در پکیج های دیواری بوده و باعث گردش و چرخش آب در مدار گرمایش پکیج می شود.

این قطعه نیز با گذشت زمان با مشکلاتی روبه رو شده و نیاز به تعمیر و عیب یابی دارد. در صورت خراب شدن این قطعه از پکیج آب چکه می کند. بهترین راه حل برای رفع این مشکل تعویض سریع پمپ می باشد.

خراب شدن شیر پرکن پکیج، پارگی و فرسوده شدن اتصالات داخلی پکیج برخی از دیگر دلایلی است که باعث بروز این مشکل می شوند.

چرا کولر گازی آب می دهد؟

آب دادن کولر گازی از شایع ترین مشکلات در این دستگاه بوده و دلایل گوناگونی از قبیل نصب نادرست، خراب شدن قطعات، افزایش رطوبت هوا، کمبود گاز و غیره باعث بروز این مشکل در کولرهای گازی می شوند.

کم بودن گاز کولر از دلایل آب دادن کولر گازی

تمام شدن گاز کولر گازی باعث یخ زدگی در فین های پنل داخلی می شود. این یخ ها به هنگام خاموش شدن کولر و کنتاکت آن آب شده و این موضوع باعث سرازیر شدن آب از کولر می شود.

عایق نداشتن لوله های کولر گازی

عایق نداشتن لوله های کولر گازی به خصوص لوله برگشت یا همان گاز در کولر گازی باعث چکه کردن رطوبت هوا شده و این موضوع باعث آبریزش آب از کولر گازی می شود.

خراب شدن پمپ تخلیه کولر گازی

پمپ تخلیه در کولر گازی یکی از مهم ترین قطعاتی است که از نشتی آب در کولر جلوگیری می کند. کثیف شدن این پمپ و خراب شدن آن یکی از رایج ترین دلایلی است که با سرازیر شدن آب از کولر می شود. برای رفع این مشکل توصیه می کنیم نسبت به تمیز کردن و تعویض این پمپ اقدام نمایید.

مسدود شدن لوله تخلیه یا درین کولر گازی

مسدود شدن این لوله در کولر گازی یکی از دیگر دلایل چکه کردن آب از کولر گازی می شود. تا خوردن لوله، مسدود شدن لوله با لجن یا گرد و خاک، نصب نامناسب کولر و عدم رعایت شیب شلنگ تخلیه از رایج ترین دلایلی است که باعث مسدود شدن این لوله و سرازیر شدن آب از کولر گازی می شود.

توصیه می کنیم به هنگام نصب کولر گازی به تمامی نکات و ترفندها توجه داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نصب کولر گازی بر روی آموزش نصب کولر گازی فنی حرفه ای کلیک نمایید.

آب دادن کولر گازی

چگونه از ریزش آب از کولر گازی جلوگیری کنیم؟

برای جلوگیری از ریزش آب از کولر گازی توصیه می کنیم، مسیر تخلیه آب را بررسی کرده و از مسدود نشدن آب اطمینان حاصل کنید. چک کردن ناودانی، فیلترهای کولر گازی از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

عایق کاری لوله های کولر گازی همچنین سرویس منظم و دوره ای کولر گازی از دیگر اقدامات مهمی است که بایستی مورد توجه قرار گیرد.

دقت داشته باشید که سرویس و تعمیر کولر گازی امری تخصصی می باشد و نیازمند یادگیری مهارت های آن از طریق شرکت در دوره های آموزش کولر گازی آن هم در آموزشگاهی معتبر و تخصصی می باشد. آموزشگاه فنون برق یکی از معتبرترین آموزشگاه های کولر گازی در کشور است که به صورت تخصصی اقدام به برگزاری دورهای نصب و تعمیرات کولر گازی کرده و همه ساله کارآموزان بسیاری را وارد بازار کار می نماید.

این آموزشگاه به صورت کاملا عملی و تخصصی و زیر نظر سازمان فنی حرفه ای کشور دوره کولر گازی را برگزار می نماید. کارآموزان در این دوره به صورت عملی بر روی انواع کولر گازی کار کرده و به تمرین و رفع اشکال می نمایند. آموزش عملی مفاهیم در این دوره باعث شده تا کارآموزان دوره های کولر گازی این آموزشگاه پس از پایان دوره به راحتی وارد بازار کار شده و به درآمدزایی بپردازند.

این آموزشگاه علاوه بر دوره های کولرگازی دوره های متعدد دیگری را برگزار می نماید. آموزش نصب و تعمیرات پکیج دیواری، آموزش تعمیرات تخصصی موبایل، آموزش تعمیرات لوازم خانگی، آموزش برق ساختمان، آموزش نصب دوربین های مدار بسته، آموزش مکانیک خودرو برخی از دیگر دوره های برگزار شده در این مجتمع آموزشی است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره دیگر دوره های این مرکز آموزشی همچنین ثبت نام، شما عزیزان می توانید در هر ساعت از شبانه روز نسبت به تکمیل فرم ثبت نام آنلاین در سایت آموزشگاه فنون برق به آدرسhttps://fonoonbargh.com/ اقدام نمایید و یا در ساعات کاری آموزشگاه با شماره تلفن ۰۲۱۶۶۵۷۶۴۷۶ تماس بگیرید.

مطالب خواندنی