نحوه اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل

نحوه اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل

تحصیل یکی از روش های مناسب برای مهاجرت به بسیاری از کشورها از جمله کانادا است. این روش برای افرادی که دنبال ادامه تحصیل و فرصت های شغلی بهتر هستند، مناسب است. اگر علاقه مند به ادامه تحصیل هستید و می خواهید و به کشوری مثل کانادا مهاجرت کنید، این نوشته را از دست ندهید. ما در این نوشتار شرایط اخذ اقامت دائم کانادا را از طریق مهاجرت تحصیلی توضیح می دهیم.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

کانادا جزو کشورهای ثروتمند و البته قدرتمند در سطح جهانی است. پایتخت این کشور شهر تورنتو بوده که بیش از ۶ میلیون نفر جمعیت دارد و یکی از شهرهای مناسب در سراسر جهان برای زندگی محسوب می شود. بر اساس آخرین آمارها میانگین سنی مهاجرانی که کانادا را برای ادامه زندگی خود انتخاب کردند بین ۲۰ تا ۴۰ سال بوده است. این کشور یکی از امن ترین کشورهای جهان است که سالانه ایرانیان زیادی برای ادامه تحصیل، سرمایه گذاری و کار وارد آن می شوند.

با توجه به دانشگاه های معتبری که در کانادا وجود دارد، تحصیل در کانادا از جمله روش های محبوب برای دریافت ویزای این کشور است. در سال های اخیر نیز کانادا تلاش کرده تا بستر مناسبی را برای دانشجویان بین المللی فراهم کند. کیفیت بالای آموزشی، وجود بورس های تحصیلی فراوان و امکان ورود به بازار کار بعد از فارغ التحصیلی، از جمله عواملی هستند که کانادا را به یکی از مقاصد محبوب مهاجرتی در میان دانشجویان و دانش آموزان تبدیل کرده است.

از جمله مهم ترین شرایط مهاجرت به کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدرک زبان انگلیسی

 • معدل بالا و ریز نمرات خوب

 • سن زیر ۴۰ سال

 • اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه یا مدارس این کشور

 • گواهی تمکن مالی

دریافت اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل

اخذ اقامت کانادا، مزایای بسیار زیادی برای مهاجران دارد. به جرأت می توان گفت درصد بسیار زیادی از افرادی که به کانادا مهاجرت می کنند در نهایت به دنبال دریافت اقامت دائم این کشور هستند زیرا این افراد در ادامه می توانند تابعیت کانادا را دریافت کرده و از مزایای شهروندی و پاسپورت این کشور نیز بهره مند شوند.

اما چگونه می توانیم از طریق تحصیل اقامت کانادا را دریافت کنیم؟ برای این که از طریق مهاجرت تحصیلی به کانادا بتوانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید لازم است که بعد از پایان تحصیلات خود شغلی در کانادا پیدا کرده و مشغول به کار شوید. به این ترتیب ویزای دانشجویی شما به ویزای کاری تبدیل می شود. افراد معمولاً بعد از ۵ سال کار و حضور مداوم در کانادا و پرداخت منظم مالیات می توانند برای دریافت اقامت دائم این کشور درخواست دهند.

از دیگر شرایط برای دریافت اقامت دائم کانادا می توان به مواردی همچون تسلط کامل بر زبان انگلیسی، نداشتن سوء سابقه کیفری و علاقه به فرهنگ کشور کانادا اشاره کرد. با توجه به این که پاسپورت کانادا یکی از قدرتمندترین پاسپورت ها در سراسر جهان است، افراد زیادی به دنبال دریافت اقامت دائم این کشور هستند. اگر شما سن مناسب شب و شرایط ادامه تحصیل را دارید می توانید ابتدا از طریق تحصیل وارد کانادا شده و در ادامه با پیدا کردن کار، اقامت این کشور را نیز دریافت کنید.

اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا

نخستین گام برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ها یا مدارس معتبر این کشور است. به منظور متقاضی باید رزومه تحصیلی خود را شامل آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات مقطع قبلی، برای دانشگاه یا مدرسه مورد نظر ارسال کرده و پذیرش تحصیلی دریافت کند.

در مرحله بعد متقاضی باید برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا مدارک خود را برای سفارت این کشور به ارسال کند. مهم ترین مدارکی که باید برای سفارت ارسال کنید عبارت است از:

 • نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه

 • آخرین مدرک تحصیلی و همراه ریز نمرات و ترجمه آنها

 • مدرک زبان انگلیسی معتبر

 • گواهی تمکن مالی

 • پاسپورت معتبر و مدت دار به همراه عکس

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا

 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری

 • بیمه درمانی

 • آدرس محل سکونت در کانادا

 • رسید پرداخت شهریه دانشگاه

سخن پایانی

کانادا از آن دست کشورهایی است که برای ویزا سخت گیری های زیادی را اعمال می کند. روش تحصیل از جمله روش های نسبتاً سریع برای ورود به این کشور و در نهایت دریافت اقامت دائم می باشد. به این منظور توصیه می کنیم با وکلای با تجربه و کاربلد در این زمینه مشورت کرده تا ریسک ریجکتی ویزا نداشته باشید.

موسسه رویال مهاجرت یکی از معتبرترین موسسات مهاجرتی است که سال ها در زمینه دریافت اقامت دائم کانادا فعالیت می کند. شما می توانید برای پرسیدن سوالات خود و دریافت مشاوره تخصصی با وکلای با تجربه رویال مهاجرت تماس حاصل فرمایید.

 

مطالب خواندنی